MMA PLUFCUFC 262: Beneil Dariush zdominował Tony’ego Fergusona [WIDEO]

UFC 262: Beneil Dariush zdominował Tony’ego Fergusona [WIDEO]

Beneil Dariush (21-4-1) zdominował Tony’ego Fergusona (25-6) na pełnym dystansie w co-main evencie gali UFC 262.

UF 262 Beneil Dariush

Dariush od początku walki szedł do przodu z ciosami prostymi, dokładał do tego też niskie kopnięcia. Ferguson stosował też sporo uników. Zawodnik irańskiego pochodzenia zdołał jednak obalić rywala. Z dołu Ferguson jest jednak bardzo groźny i oczywiście szukał techniki kończącej. Dariush był jednak z góry co wykorzystywał do ground&pound. Dobra praca zapaśnicza tego zawodnika pozwalała mu na utrzymywanie dominującej pozycji. “El Cucuy” bronił się dość skutecznie, ale wciąż leżał na plecach.

Niespełna pół minuty potrzebował Dariush aby sprowadzić walkę do parteru. Ferguson próbował co prawda duszenia brabo, ale z czasem uchwyt był coraz słabszy. W końcu Dariush uwolnił się i zaczął zasypywać przeciwnika kolejnymi ciosami. Ferugson wstał a potem sam zdołał przewrócić oponenta. Próby poddań z obu stron. Skrętówką Dariusha sprawiła sporo bólu byłemu mistrzowi tymczasowemu, lecz zdołał on to przetrwać zmuszając przeciwnika do odstąpienia od chwytu kopnięciami. Wkrótce jednak Dariush ponownie uzyskał dominującą pozycję w parterze.

W trzeciej rundzie dość szybko walka również znalazła się w parterze. Choć początkowo Ferguson próbował techniki kończącej to ostatecznie podobnie jak w rundach poprzednich Dariush uzyskał dominującą pozycję, tym razem boczną. “El Cucuy” co prawda dobrze bronił się przed ciosami, lecz ciągle leżał na plecach. W końcówce rundy Dariush zadał jeszcze kilka ciosów z góry.

Decyzja sędziów była jednogłośna. Wszyscy punktowali w stosunku 30-27 dla Dariusha. To już siódme z rzędu zwycięstwo tego zawodnika, które z pewnością zapewni mu spory awans w rankingu kategorii lekkiej. Ferguson przegrał zaś trzecią kolejną walkę.

Zobacz także:

UFC 262 – wyniki

Kolejna numerowana gala UFC, podczas której na trybunach pojawią się kibice. Wyłoniony zostanie nowy mistrz wagi lekkiej, którym zostanie Charles Oliveira lub Michael Chandler. Do oktagonu powraca też Tony Ferguson.

Mateusz Gamrot poznał kolejnego rywala w UFC. To prawdziwy weteran amerykańskiej organizacji!

Mateusz Gamrot powróci do oktagonu już w lipcu. Przeciwnikiem “Gamera” będzie zaś Jeremy Stephens, który dla UFC stoczył już ponad 30 walk i mierzył się z wieloma gwiazdami światowego MMA.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis