MMA PLUFCUFC 261: Kamaru Usman ciężko znokautował Jorge Masvidala [WIDEO]

UFC 261: Kamaru Usman ciężko znokautował Jorge Masvidala [WIDEO]

Kamaru Usman (19-1) znokautował Jorge Masvidal (35-15) w walce wieczoru gali UFC 261 w Jacksonville. Był to pojedynek o pas kategorii półśredniej.

Usman zaczął od stopowania rywala ciosami prostymi. Masvidal dobrze pracował zaś kopnięciami. Próbował też zaatakować kolanem, ale Usman wszedł w tempo i zaliczył skuteczne obalenie. “Nigeryjski Koszmar” miał dogodną pozycję i przeciwnika na plecach. Masvidal atakował łokciami a potem przy siatce zdołał wstać. Klincz został rozerwany. Kolejne mocne proste ze strony mistrza. Masvidal wyprowadzał zaś niskie kopnięcie i ponownie postraszył latającym kolanem.

“Gamebred” wyprowadzał bardzo niskie kopnięcia na początku rundy drugiej. Usman trafił jednak potężnym prawym prostym i posłał pretendenta na deski. Kilka dodatkowych ciosów młotkowych w parterze kompletnie odebrało przytomność Masvidalowi.

Było to też rewanżowe starcie za pojedynek z lipca ubiegłego roku. Wtedy to w walce wieczoru gali UFC 251 Usman wygrał bardzo wyraźnie na pełnym dystansie. W rewanżu “Nigeryjski Koszmar” uporał się z rywalem znacznie szybciej.

Zobacz także:

UFC 261 – wyniki

Po raz pierwszy od ponad roku na gali UFC pojawią się widzowie. W rozpisce znalazły się aż trzy walki mistrzowskie z rewanżowym starcie Kamaru Usmana z Jorge Masvidalem na czele.

Wielkie zwycięstwo Marcina Helda. Polak pokonał dwukrotnego mistrza PFL

Znakomicie nowy sezon Professional Fighters League rozpoczął Marcin Held. Reprezentant Bastionu Tychy pokonał na pełnym dystansie Natana Schulte, czyli zawodnika, który dwukrotnie inkasował milion dolarów za cały sezon – w 2018 i 2019 roku.