MMA PLJan BłachowiczUFC 259: Reakcje po zwycięstwie Jana Błachowicza!

UFC 259: Reakcje po zwycięstwie Jana Błachowicza!

To nie mogło skończyć się inaczej! W walce wieczoru gali UFC 259 Jan Błachowicz po raz pierwszy obronił pas mistrzowski dywizji półciężkiej. O zwycięstwie Polaka zadecydowali sędziowie poprzez jednogłośną decyzję.

Na początku walka była bliska. W wymianach stójkowych widać było lekką przewagę bokserską Błachowicza, który regularnie kąsał Izzy’ego lewym prostym. Nigeryjczyk próbował odpowiadać mocnymi niskimi kopnięciami, lecz był to w zasadzie jedyny aspekt, w którym miał przewagę. Duży wpływ na zwycięstwo Cieszyńskiego Księcia miały obalenia i kontrola w parterze w 4 i 5 rundzie.

Reakcje świata

Na walkę Błachowicz vs Adesanya skierowane były oczy wszystkich kibiców MMA na świecie. Zaraz po zwycięstwie posypały się gratulacje dla polskiego mistrza.

Dominick Reyes

Gratulacje dla Jana. Piekielnie dobry występ!

Cody Garbrandt

Gratulacje dla Jana Błachowicza i czapki z głów przed Israelem za próbę dokonania czegoś, co udało się nielicznym. Trzeba wykorzystywać swoje szanse! Dziękuję wam panowie!

Chris Weidman

Świetna walka z obu stron. Izzy pokazał kilka dobrych zwodów i kopnięć. Błachowicz wygrał przez bardziej znaczące trafienia w stójce, sprowadzenia i ground and pound.

Marvin Verotti

Jak na razie Jan wygrywa wszystkie rundy.

Rewanż z Adesanyą?

Pojawiły się także głosy chętnych na rewanż z Izzym. Jednym z nich jest Marvin Vettori, który w 2018 roku przegrał z Nigeryjczykiem przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Nie mogę się doczekać naszego ponownego spotkania

Vettori już 10 kwietnia zmierzy się z Darrenem Tillem. Ewentualne zwycięstwo może utorować mu drogę do rewanżu ze Stylebenderem, który już zapowiedział swój powrót do kategorii średniej.

Zobacz także:

Jest reakcja Jona Jonesa po zwycięstwie Błachowicza! Widzieliście?

Jan Błachowicz (28-8) znów to zrobił! Polak sprawił niespodziankę w Las Vegas na gali UFC 259. Podopieczny Roberta Jocza i Roberta Złotkowskiego jednogłośną decyzją sędziów pokonał faworyzowanego Israela Adesanyę (20-1). Mamy pierwsze komentarze ”Bonesa” po starciu na szczycie kategorii półciężkiej.

UFC 259: Jan Błachowicz znów sprawił sensację. Pokonał Adesanyę i pozostał mistrzem! [WIDEO]

Jan Błachowicz (28-8) pokonał Israela Adesanyę (20-1) w walce wieczoru gali UFC 259 w Las Vegas.