MMA PLJan BłachowiczUFC 259: Jan Błachowicz komentuje zestawienie z Adesanyą!

UFC 259: Jan Błachowicz komentuje zestawienie z Adesanyą!

Foto: Jan Błachowicz facebook

To już pewne! Jan Błachowicz (27-8) szóstego marca stanie do pierwszej obrony pasa kategorii półciężkiej. Polak zmierzy się z niepokonanym Israelem Adesanyą (20-0). Mistrz wagi średniej postanowił, że zaatakuje tytuł w wyższej kategorii wagowej. 

W tak zwanym co-main evencie do następnej obrony pasa stanie Amanda Nunes (20-4). ”Lwica” w kategorii piórkowej skrzyżuje rękawice z Megan Anderson (10-4). Australijka dostanie szansę mistrzowską po dwóch efektownych zwycięstwach. 30-latka poddała Zarahe Fairn i zapewniła pierwszą przegraną w rekordzie – Norma Dumont.

Błachowicz: Ładuję baterie Legendarnej Polskiej Siły!

Są pierwsze słowa Jana Błachowicza (27-8) po ogłoszonej walce mistrzowskiej. Podopieczny Roberta Jocza szóstego marca zmierzy się z świetnym kick-boxerem – Israelem Adesanyą (20-0).

Wszystko jest uzgodnione. Czekam tylko na kontrakt do podpisania. Ładuję baterie Legendarnej Polskiej Siły.

37-latek pas kategorii półciężkiej zdobył pod koniec września. Podczas UFC 253 w Abu Dhabi potwierdził, że może nie tylko rywalizować z najlepszymi, ale też z nimi wygrywać! Polak w drugiej rundzie zdemolował mocnego Dominicka Reyesa (12-2). Błachowicz pokazał wszystkim niedowiarkom co to znaczy legendarna polska siła!

W pierwszej rundzie mieliśmy dużo niskich kopnięć z obu stron. Polak już nie pierwszy raz pracował uderzeniami na tułów – co robiło wrażenie. Amerykanin co jakiś czas chciał zaskoczyć high-kickiem.

W drugiej odsłonie pojedynek zdecydowanie się otworzył. Błachowicz wchodził już w mocne wymiany i ruszał z prostymi. Reyes był w opałach – po mocnym kopnięciu na jego ciele zobaczyliśmy widoczne zaczerwienienia. Błachowicz jednym z potężnych ciosów naruszył rywala. ”Cieszyński Książę” wyczuł chwile i poszedł za ciosem. Był to idealny moment! Reyes na deskach, a Błachowicz kończy dzieła zniszczenia..

Zobacz także:

Wiemy dlaczego Khamzat Chimaev wycofał się z walki z Leonem Edwardsem!

Wiemy już dlaczego Khamzat Chimaev wycofał się z walki z Leonem Edwardsem! Jeden z tych zawodników, którzy przebojem wdarli się w szeregi największej organizacji MMA na świecie i przepychają się w niej łokciami musiał wycofać się z ogłoszonej walki z Brytyjczykiem.

Kawulski skomentował wybryk Gamrota! Widzieliście?

Maciej Kawulski postanowił skomentować ostatni wybryk Mateusza Gamrota. Chodzi o scysję z policją.