MMA PLJan BłachowiczUFC 259: Glover Teixeira chce być rezerwowy w przypadku kontuzji Błachowicza, lub Adesanyi!

UFC 259: Glover Teixeira chce być rezerwowy w przypadku kontuzji Błachowicza, lub Adesanyi!

Glover Teixeira (32-7) ma nadzieję, że będzie zawodnikiem rezerwowym! Chodzi oczywiście o zestawienie Jana Błachowicza (27-8) z Israelem Adesanyą (20-0). Brazylijczyk zgłasza gotowość w razie kontuzji, któregoś z mistrzów.

Do walki na szczycie dojdzie szóstego marca w Las Vegas na UFC 259. ”Cieszyński Książę” stanie do pierwszej obrony pasa w kategorii półciężkiej. 37-latek tytuł zdobył we wrześniu w Abu Dhabi. Błachowicz w drugiej rundzie zdemolował mocnego Dominicka Reyesa (12-2).

W co-main evencie do następnej obrony pasa stanie Amanda Nunes (20-4). ”Lwica” w kategorii piórkowej skrzyżuje rękawice z Megan Anderson (10-4). Australijka dostanie szansę mistrzowską po dwóch efektownych zwycięstwach. 30-latka poddała Zarahe Fairn i zapewniła pierwszą przegraną w rekordzie – Norma Dumont.

Glover Teixeira: Liczę, że któryś dozna kontuzji!

Glover Teixeira (32-7) z rozmowie z portalem MMA Fighting zdradził, że będzie gotowy, aby wejść w zastępstwo na gali UFC 259. Brazylijczyk po raz pierwszy ma życzenie, aby jeden z mistrzów wypadł z rozpiski.

Oczywiście! Liczę na to, że któryś z zawodników dozna urazu(śmiech), kiepska sprawa. Nigdy nie trzymałem kciuków za to by ktoś doznał kontuzji (…)  Właśnie wróciłem z wakacji i będę musiał porozmawiać z managerem, oczywiście biorę pod uwagę przejście pełnego obozu treningowego i przygotowanie się właśnie na 6 marca. Rozważymy także inne opcje. Wygrana Błachowicza byłaby lepsza nie tylko dla mnie, ale dla całej kategorii półciężkiej. Jak wygra Adesanya to co wtedy? Pewnie zejdzie do średniej i kategoria będzie wstrzymana na kilka miesięcy. Ja jednak rozumiem superfighty między mistrzami, wiem że idą za tym wielkie pieniądze i że tak ewoluował nasz ukochany sport, że takie walki są potrzebne, tego chcą kibice.

41-latek może aktualnie pochwalić się passą pięciu zwycięstw z rzędu. Brazylijczyk przez wielu ekspertów i kibiców był już skreślany. Glover mimo wieku potrafi dalej zaskoczyć w starciu z ścisłą czołówką. Udowodnił to w ostatniej walce z Thiago Santosem. Teixeira w tym pojedynku miał duże kłopoty, ale ponownie wrócił w wielkim stylu.

Zobacz także:

Akop Szostak coraz bliżej powrotu! Czekacie?

Akop Szostak poinformował o dwóch świetnych propozycjach. Co wybierze? Może to być nawet starcie na gołe pięści!

Narzeczona Szpilki przygotowuje się do walki na FAME MMA? Jest nagranie!

Nie możemy tego wykluczyć. Kamila Wybrańczyk przygotowuje się do walki na FAME MMA? Jej narzeczony Artur Szpilka wstawił nagranie