MMA PLUFCUFC 256: Fenomenalny Charles Oliveira zdominował Tony’ego Fergusona

UFC 256: Fenomenalny Charles Oliveira zdominował Tony’ego Fergusona

Foto: UFC on Twitter

Charles Oliveira (30-8, 1 N/C) zdominował Tony’ego Fergusona (25-5) co-main evencie gali UFC 256.

Oliveira zaczął od niskich kopnięć. Ferguson odpowiedział dobrymi prostymi. “do Bronx” trafiał jednak też w głowę i to naprawdę mocno. Potem Brazylijczyk zdołał też uzyskać obalenie. Oliveira popracował i uzyskał dosiad. Od czasu do czasu szukał miejsca na spuszczanie mocnych łokci, przede wszystkim jednak kontrolował pozycję. W samej końcówce rundy “do Bronx” zapiął bardzo mocną balachę, jednak “El Cucuy” nie odklepał.

Już w pierwszej minucie drugiej rundy Oliveira przechwycił nogę rywala i usadził go na macie. W parterze Ferguson dopuścił się jeszcze nielegalnego kopnięcia na głowę. Pojedynek wznowiono. Oliveira doznał jednak rozcięcia w okolicach łuku brwiowego. Brazylijczyk po wznowieniu kontynuował jednak pracę ciosami z góry wciskając przy okazji rywala w siatkę. “do Bronx” ładnie obijał też tułów Amerykanina kolanami. Kolejna dominująca runda w wykonaniu Oliveiry.

Ferguson na początku trzeciej rundy starał się wywierać presję na rywalu. Oliveira po mniej więcej minucie złapał jednak rywala, efektownie wyniósł go i położył na macie. Tu “do Bronx” ponownie świetnie pracował. Miał dosiad, potem trójkąt nogami, jeszcze później pozycję boczną. Ferguson próbował być kreatywny i się bronić. Oliveira poradził sobie jednak z tym i ponownie miał Amerykanina na plecach. Brazylijczyk zakończył walkę serią ciosów z pozycji bocznej.

Wszyscy sędziowie punktowali tak samo – 30-26 dla Oliveiry. To już ósme z rzędu zwycięstwo Brazylijczyka. Czy wkrótce zobaczymy go w walce o pas mistrzowski?

Zobacz także:

UFC 256 – wyniki

Ostatnia numerowana gala UFC w tym roku. W rozpisce m.in broniący pasa wagi muszej Deveison Figueiredo czy też Tony Ferguson.