MMA PLNajnowszeUFCUFC 256: Ciryl Gane kończy Juniora dos Santosa w 2. rundzie

UFC 256: Ciryl Gane kończy Juniora dos Santosa w 2. rundzie

Ciryl Gane (7-0) pokonał Juniora dos Santosa (21-9) przez techniczny nokaut w drugiej rundzie pojedynku rozpoczynającego kartę główna gali UFC 256.

UFC 256 Ciryl Gane

Po spokojnych kilkudziesięciu sekundach Gane wyprowadził kilka niskich kopnięć. Francuz próbował też skrócenia dystansu. Na początku złapał klincz. Trafił też kilkoma ciosami a potem wysokim kopnięciem. Dos Santos miał problem ze znalezieniem odpowiedniego dystansu. “Bon Gamin” zaś umieścił kolejne wysokie kopnięcie na głowie. Kolejne kopnięcie było już jednak zdecydowanie za niskie, gdyż trafiło rywala w krocze. Po wznowieniu Francuz pracował dalej lowkickami. Gane złapał niewątpliwy luz. “Cigano” w odpowiedzi zdzielił rywala mocnym ciosem pod koniec rundy.

W kolejnej rundzie Gane kontynuował okopywanie nogi przeciwnika. Dos Santos w odpowiedzi na to próbował ciosów. W połowie rundy mocny prosty Francuza przełamał rywala. “Cigano” odwrócił się bokiem do rywala i przyjął kolejne mocne uderzenie łokciem. Po tym padł na deski i sędzia przerwał walkę. Kończące uderzenie było nieco kontrowersyjne, gdyż można je uznać za uderzenie w tył głowy.

Dla Ciryla Gane to już czwarte zwycięstwo w oktagonie UFC.

Ostatnia numerowana gala UFC w tym roku. W rozpisce m.in broniący pasa wagi muszej Deveison Figueiredo czy też Tony Ferguson.