MMA PLKhabib NurmagomedovUFC 254 z udziałem kibiców? “Jeśli wszystko pójdzie po myśli, to niedługo to ogłosimy”

UFC 254 z udziałem kibiców? “Jeśli wszystko pójdzie po myśli, to niedługo to ogłosimy”

Gala UFC 254 z udziałem kibiców? Czy impreza, którą promuje pojedynek o mistrzowski pas wagi lekkiej między Khabibem Nurmagomedovowem a Justinem Gaethje odbędzie się przy wsparciu fanów?

Impreza ta odbędzie się 24 października na słynnej Fight Island w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. O możliwości wprowadzenia fanów na trybuny podczas tej imprezy opowiedział dyrektor DCT Saeed Rashed Al Saeed, który odpowiada między innymi za bezpieczeństwo zawodów.

UFC 254 z udziałem kibiców? “Jeśli wszystko pójdzie po myśli, to niedługo to ogłosimy”

“Obecnie sprawdzamy jak wpuścić fanów na galę UFC 254. Chcemy oddzielić “bańkę”, czyli zawodników i sztaby od kibiców. Chcemy bezpiecznie wprowadzić ich do wewnątrz, tak, by nie mieli kontaktu z zawodnikami.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli, to wkrótce to ogłosimy. Nie jest to jeszcze potwierdzone, ale mamy plan, który musi jednak zostać zaakceptowany. Jestem optymistą w tej sprawie, ale jednocześnie nie chcę narażać niczyjego zdrowia i bezpieczeństwa. A to jest nasz priorytet.” – zdradził Saeed Rashed Al Saeed.

Jeśli faktycznie udałoby się wpuścić kibiców na trybuny podczas gali UFC 254, to byłby precedens w organizacji sportu w trakcie trwającej pandemii koronawirusa. Od kilku miesięcy bowiem gale UFC organizowane są przy pustych trybunach, a przy udziale jedynie ekipy realizatorskiej.

Kto zawalczy na UFC 254?

Karta główna:
Khabib Nurmagomedov vs. Justin Gaethje – o pas mistrzowski wagi lekkiej UFC
Robert Whittaker vs. Jared Cannonier
Alexander Volkov vs. Walt Harris
Islam Makhachev vs. TBD
Cynthia Calvillo vs. Lauren Murphy
Magomed Ankalaev vs. Ion Cutelaba

Zobacz także:

Nate Diaz o walce McGregor vs Poirier: Wypaliłem ich obu!

Nate Diaz wypowiedział się o walce McGregor vs Poirier, do której ma dojść jeszcze w grudniu tego roku. Amerykanin – mówiąc oględnie – nie jest fanem tego zestawienia.

Karolina Kowalkiewicz wyszła za mąż! Wybrankiem… wieloletni trener!

Była pretendentka do tytułu mistrzowskiego wagi słomkowej UFC, Karolina Kowalkiewicz wyszła za mąż! Wybrankiem 34-letniej zawodniczki jest jej wieloletni trener Łukasz Zaborowski.