MMA PLKhabib NurmagomedovUFC 254: Jest wideo! Dramatyczne sceny zbijania wagi Khabiba Nurmagomedova!

UFC 254: Jest wideo! Dramatyczne sceny zbijania wagi Khabiba Nurmagomedova!

Nie od dziś wiadomo, że niepokonany Khabib Nurmagomedov (29-0) ma duże kłopoty ze zrobieniem limitu w wadze lekkiej. Wypłynęło wideo z drastycznymi scenami, gdzie Dagestańczyk ciężko znosił zbijanie wagi.

Przed galą w Abu Dhabi udało się! Nie zawsze było jednak tak dobrze.. Khabib miał spore problemy ze zrobieniem ustalonego limitu. ”Orzeł” nie pojawił się choćby na porannym ważeniu przed numerowaną 209 edycją. Starcie z Tony Fergusonem został w ostatniej chwili odwołane, ponieważ Nurmagomedov wylądował w szpitalu.

Drastyczne sceny!

Przed ostatnią walką nie brakowało drastycznych scen! Khabib Nurmagomedov (29-0) ciężko znosił zbijanie wagi. ”The Eagle” od lat bije się w wadze lekkiej choć parokrotnie wspominało się o superfighcie z Georgesem St. Pierre (26-2). Co ciekawe Kanadyjczyk do samego końca był wspominany jako potencjalny przeciwnik Dagestańczyka.

Ostatni czas dla niekwestionowanego championa był ciężki. Mowa o śmierci jego trenera i ojca – Abdulmanapa Nurmagomedova. Przykre wiadomości pojawiły się na początku lipca. Abdulmanap był hospitalizowany, ponieważ stwierdzono u niego duże problemy ze zdrowiem. Jak się później okazało ojciec Khabiba był zarażony koronawirusem. 

32-latek ostatni pojedynek stoczył dwudziestego czwartego października. Khabib na UFC 254 po raz pierwszy w narożniku nie miał swojego mentora. Dużo osób wspominało, że Justin Gaethje (22-2) może być jednym z nielicznych, który zagwarantuje pierwszą przegraną w rekordzie niekwestionowanego mistrza. Khabib po raz kolejny potwierdził, że jest zawodnikiem z innej planety. Nurmagomedov w drugiej odsłonie do nieprzytomności poddał Amerykanina. 32-latek po walce niespodziewanie ogłosił zakończenie barwnej kariery.

Zobacz także:

Poważne oskarżenia kierowane w stronę szefa KSW! To koniec Parke w polskiej organizacji?

Norman Parke za pomocą mediów społecznościowych oskarżył jednego z właścicieli KSW. Wojownik z Irlandii Północnej przekonuje, że nie dostał obiecanych pieniędzy…

Pająk dostał następną propozycję z FAME MMA! Czekacie?

Piotr Pająk nie ukrywa, że jego cel jest jeden. Mowa tutaj o natychmiastowym rewanżu z Alanem Kwiecińskim