MMA PLUFCUFC 253: Szalony Israel Adesanya świętuję obronę pasa! [WIDEO]

UFC 253: Szalony Israel Adesanya świętuję obronę pasa! [WIDEO]

Israel Adesanya (20-0) wystąpił w walce wieczoru UFC 253. 31-latek zabrał zero z rekordu Paulo Costy (13-1). Bezlitosny Nigeryjczyk w drugiej odsłonie zdemolował rywala. Dla Israela była to druga obrona pasa w kategorii średniej.

W tak zwanym co-main evencie poznaliśmy pełnoprawnego mistrza wagi półciężkiej. Jan Błachowicz (27-8) ponownie zaszokował świat! Polak w drugiej rundzie znalazł sposób na zakończenia walki z świetnym Dominickiem Reyesem (12-2).

Wielka celebracja mistrza wagi średniej! 

Israel Adesanya (20-0) znów udowodnił, że nie jest przypadkowym mistrzem. 31-latek w drugiej rundzie pokonał przed czasem Paulo Costą (13-1). Od samego początku do końca Israel dominował w klatce. Kluczowe ponownie były liczne niskie kopnięcia.

Adesanya był bardzo zadowolony po drugiej obronie pasa tytułu wagi półciężkiej. W szatni było wielka celebracja. Sami zobaczcie.

Adesanya wrócił do klatki po gali UFC 253. Nigeryjczyk potrzebował refleksji po wielkim sukcesie.

Israel Adesanya (20-0) stoczył swój dziewiąty pojedynek w największej organizacji na świecie. “The Last Stylebender” szansę mistrzowską dostał po pięciu zwycięstwach z rzędu – w tym dwóch efektownie zakończonych przed czasem. Podczas UFC 236 pewnie na kartach punktowych pokonał Kelvina Gasteluma sięgając po tymczasowy tytuł.

O pełnoprawny zawalczył podczas numerowanej 243 edycji, gdy w drugiej rundzie znokautował Roberta Whittakera. Do pierwszej obrony doszło w marcu tego roku. Adesanya po 5-rundach bez większych emocji pokonał Yoela Romero.

Zobacz także:

Dana White o debiucie Gamrota! Czekacie?

Dana White podczas konferencji prasowej został zapytany o debiut Mateusza Gamrota. Polak zadebiutuje już w październiku

Wiemy ile zarobił Jan Błachowicz po zdobyciu pasa! Zaskoczeni?

To był dzień, który zapamiętamy do końca życia. Jan Błachowicz zostaje pełnoprawnym mistrzem kategorii półciężkiej