MMA PLUFCUFC 253: Israel Adesanya kończy Paulo Costę w 2. rundzie [WIDEO]

UFC 253: Israel Adesanya kończy Paulo Costę w 2. rundzie [WIDEO]

Israel Adesanya (20-0) pokonał Paulo Costę (13-1) przez techniczny nokaut w drugiej rundzie walki wieczoru gali UFC 253 na Fight Island. Dwóch niepokonanych do tej pory zawodników walczyło o posiadany przez Nigeryjczyka pas kategorii średniej.

Costa zajął miejsce na środku klatki. Adesanya wyprowadzał jednak dobre niskie kopnięcia. Brazylijczyk celował swoimi kopnięciami zaś głównie na korpus. Ogólnie rzecz biorąc początek walki był stosunkowo spokojny. Adesanya od czasu do czasu dokładał pojedyncze ciosy proste do lowkicków.

Druga runda to dalszy festiwal kopnięć. Lowkicki w wykonaniu mistrza powoli odkładały się na nodze pretendenta. Adesanya dobrze czuł dystans. Rywal odczuł choćby jego wysokie kopnięcie. Adesanya świetnie bił też ciosy proste. “The Last Stylebender” w końcu trafił świetnym sierpowym w kontrze. Costa padł na deski a mistrz ruszył za nim. Po kilku ciosach w parterze sędzia przerwał pojedynek.

Zobacz także:

UFC 253 – wyniki

To jedna z najważniejszych gal w historii polskiego MMA. O mistrzowski pas zawalczy Jan Błachowicz a walka wieczoru to hitowe starcie Adesanya vs. Costa. Wyniki gali w na Fight Island w Abu Dhabi.