MMA PLUFCUFC 252: Merab Dvalishvili pokonuje duże nazwisko. Gruzin z piątym zwycięstwem z rzędu! [WIDEO]

UFC 252: Merab Dvalishvili pokonuje duże nazwisko. Gruzin z piątym zwycięstwem z rzędu! [WIDEO]

Merab Dvalishvili (12-5) może aktualnie pochwalić się passą pięciu zwycięstw z rzędu. Jeszcze jedno zwycięstwo z dużym nazwiskiem i wydaje się, że może to zakończyć się nawet mistrzowską szansą. 29-latek jednogłośną decyzją sędziów pokonał Johna Dodsona (21-12), który w przeszłości parokrotnie stawał przed szansą mistrzowską.

Pierwsza runda zaczęła się bardzo zachowawczo z obu stron. Uderzeń, które doszło do celu mieliśmy jak na lekarstwo. Dodson celował ciosem na dół, a Merab prostym na górę. Gruzin zdobył na moment sprowadzenie, aby zaraz zajść zza plecy i intensywnie atakować kolanami.

“The Machine” chwycił za nogę, aby chwile później trafić szybkim ciosem. John odpowiadał niskimi kopnięciami. 29-latek dwukrotnie rzucił rywalem o matę, ale nie mógł na dłużej niż parę sekund utrzymać walki w parterze. Merab popisał się również celnym bacfistem.

Trzecia runda była zdecydowanie najlepsza w wykonaniu Meraba, który swoimi atakami w stójce parokrotnie wstrząsnął przeciwnikiem. Gruzin dodatkowo zdobywał następne rzuty, ale nie mógł na dłużej utrzymać walki w parterze. Ważne były akcje na zakończenie klinczu czy próby sprowadzenia. Merab wystrzelał z obszernym ciosem – co zaskakiwało przeciwnika.

Zobacz także:

Czemu McGregor wciąż jest w rankingach UFC?

O komentarz całej sprawy poproszony został Dana White, który jednak nie zna jednoznacznej odpowiedzi w tej kwestii. Wychodzi na to, że prezydent UFC sam nie wie czemu Irlandczyk widnieje w rankingach,

Czy dojdzie do rewanżu McGregor vs. Nurmagomedov?

Niestety nic jeszcze nie zostało potwierdzone, ale wszystko wskazuje, że jest na to duża szansa. Nurmagomedov wyraził chęć rewanżu.