MMA PLUFCUFC 249 odwołane, a Tony Ferguson… nadal robi wagę!

UFC 249 odwołane, a Tony Ferguson… nadal robi wagę!

Oficjalną wiadomością jest już to, że gala UFC 249, która miała odbyć się 18 kwietnia ostatecznie została odwołana. Jeden z uczestników walki wieczoru tego wydarzenia – Tony Ferguson (25-3) poinformował natomiast, że… nadal robi wagę!

Bardzo dużo było różnych informacji na temat UFC 249. Pierwotnie kibice mieli oglądać walkę o pełnoprawne mistrzostwo wagi lekkiej między Khabibem Nurmagomedovowem a Tonym Fergusonem, ale z powodu zamknięcia granic wskutek wybuchu pandemii COVID-19, Rosjanin nie mógł opuścić swojego kraju i przybyć do USA na walkę.

W zamian za “Orła”, UFC zestawiło Fergusona z Justinem Gaethje (21-2), ale mimo tej zmiany, do imprezy ostatecznie nie doszło:

“El Cucuy” natomiast, mimo odwołania imprezy z jego udziałem poinformował fanów na Twitterze o… dalszej pracy dotyczącej zbijania wagi do limitu kategorii lekkiej. Do jej osiągnięcia ma jeszcze prawie tydzień, bowiem ważenie przed UFC 249 miało odbyć się w piątek 17 kwietnia.

Nie wiadomo dlaczego Ferguson dalej zbija wagę, mimo odwołania imprezy, ale to tylko dowodzi, że w przypadku Amerykanina mamy do czynienia z nieszablonową osobowością: