MMA PLUFCUFC 249 na Białorusi? Mińsk “opcją B” dla amerykańskiej organizacji

UFC 249 na Białorusi? Mińsk “opcją B” dla amerykańskiej organizacji

Wygląda na to, że UFC ma swój “plan B” na wypadek, gdyby nie udało się zorganizować gali UFC 249 w Stanach Zjednoczonych.

Według białoruskiego państwowego dyrektora mieszanych sztuk walki Maxima Korolkova, cytowanego przez portale Sputnik.by i Sport 24, stolica Białorusi – Mińsk jest brana pod uwagę w kontekście organizacji gali UFC 249.

Korolkov zaproponował amerykańskiej organizacji Mińsk jako miejsce, które bez żadnych problemów administracyjnych przyjmie zawodników i obsługę UFC, by zorganizowali swoją imprezę zaplanowaną na dzień 18 kwietnia. Podobno otrzymał on też zwrotną wiadomość od UFC z podziękowaniami za propozycję i gwarancję, że Mińsk jest “planem B” w kontekście organizacji UFC 249.

Białoruś jest jednym z tych państw na świecie, które na razie pozostaje głuche na rosnącą pandemię COVID-19. W kraj tym bowiem normalnie odbywają się imprezy sportowe organizowane nawet na skalę masową.

Sam prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka twierdzi, że w jego kraju problemu koronawirusa nie ma:

“Nie ma tutaj żadnego wirusa. Widzicie jakieś wirusy latające wokół? Też ich nie widzę. Poza tym mam radę – lepiej umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach.” – stwierdził prezydent Białorusi.