MMA PLUFCUFC 247: Valentina Shevchenko dominuje i kończy Katlyn Chookagian w trzeciej rundzie [WIDEO]

UFC 247: Valentina Shevchenko dominuje i kończy Katlyn Chookagian w trzeciej rundzie [WIDEO]

Foto: UFC

Valentina Shevchenko (19-3) zdominowała i skończyła przed czasem Katlyn Chookagian (13-3) w co-main evencie gali UFC 247 w Houston. Kirgizka po raz kolejny obroniła pas kategorii muze

Zawodniczki zaczęły od wymiany niskich kopnięć. Shevchenko idealnie w tempo przymierzyła backfistem. Początek walki był jednak stosunkowo spokojny. Nie oglądaliśmy zbyt wielu ciosów. Jeśli jednak ktoś trafiał to była to mistrzyni. Shevchenko w końcu złapała i przewróciła rywalkę. “Bullet” prawie nie zadawała ciosów, lecz zajmowała dominującą pozycję. Tuż przed końcem rundy potężnie rozcięła jednak łokciem przeciwniczkę.

Kolejna runda także zaczęła się od kopnięć. Skuteczniejsza w tych akcjach była jednak mistrzyni. Shevchenko potrafiła też złapać rywalkę ciosami w krótkich akcjach. Kirgizka przymierzyła bardzo ładnym obrotowym kopnięciem. Shevchenko ponownie łatwo sprowadziła walkę do parteru. Tam w półgardzie kontrolowała pojedynek i zadawała ciosy. Chookagian uzyskała gardę. Czempionka zakończyła jednak rundę w dominującej pozycji.

 

W kolejnej rundzie Chookagian próbowała wskoczyć do gardy w stójce. Ta próba była jednak całkowicie nieudana. Shevchenko sprowadziła walkę do parteru, gdzie uzyskała krucyfiks. Zadawała kolejne ciosy co spowodowało, że sędzia w końcu przerwał pojedynek.

Valentina Shevchenko już po raz trzeci obroniła pas wagi muszej.