MMA PLUFCUFC 245: Petr Yan demoluje Urijaha Fabera [WIDEO]

UFC 245: Petr Yan demoluje Urijaha Fabera [WIDEO]

Foto: UFC

Petr Yan (14-1) znokautował  Urijaha Fabera (35-11) w walce otwierającej kartę główną gali UFC 245 w Las Vegas.

Yan od początku starał się zamykać rywala na siatce, lecz w początkowej fazie walki nie było zbyt wielu ciosów. Faber kilka razy zagroził, choćby kolanem. Rosjanin trafił za to wysokim kopnięciem na głowę. Faber głównie się cofał, lecz odpowiadał ciosami. Sporo z nich nie dochodziło jednak do celu. Yan w klinczu trafił mocnym sierpowym. Z kolejnych zwarć “No Mercy” też wyszedł zwycięsko trafiając starszego rywala.

Faber czarował i wchodził z ciosami w drugiej rundzie. Yan od czasu do czasu szedł do przodu w krótkich szarżach. Faberowi udało się w końcu złapać klincz i docisnąć na moment rywala do siatki. Yan uciekł jednak na środek. Tam na rozerwanie klinczu Rosjanin trafił krókim łokciem. Yan trafił kilkoma ciosami usadzając rywala na deskach. “No Mercy” ruszył za akcją, lecz jego przeciwnik to przerwał . Yan po raz kolejny posłał Fabera na deski potężnym ciosem. Rosyjski zawodnik  dopadł do rywala. Sędzia wezwał lekarza, aby obejrzał krwawiącą twarz Amerykanina. Walkę wznowiono. Zawodnicy wrócili do stójki. Petr Yan dalej napierał i w ostatnich sekundach rzucił rywalem.

W ostatniej rundzie Yan dalej wywierał presję na rywalu. Na rozerwaniu klinczu Rosjanin trafił kopnięciem na głowę po raz kolejny powalając przeciwnika na deski. Sędzia uznał, że walkę należy już zakończyć.

Były mistrz ACB odniósł tym samym już szóste zwycięstwo dla organizacji UFC.