UFC 243: Israel Adesanya kończy Roberta Whittakera w 2. rundzie i zostaje niekwestionowanym mistrzem! [WIDEO]

Foto: UFC
Foto: UFC

Israel Adesanya (18-0) znokautował Roberta Whittakera (20-5) w drugiej rundzie waki wieczoru gali UFC 243 w Australijskim Melbourne. Był to pojedynek unfikacyjny w kategorii średniej.

Adesanya dał niezły pokaz tanecznych umiejętności w czasie wyjścia do oktagonu.

Whittaker zaczął od bocznych kopnięć na kolano rywala. Mistrz starał się skracać dystans i wchodzić z ciosami. Adesanya dobrze się odchylał. Nigeryjczyk starał trafiać się ciosami prostymi. Whittaker często szarżował. Adesanya z kolei raz po raz wyprowadzał wysokie kopnięcia. Niemal równą z syreną kończącą pierwszą rundę Adesanya posłał rywala na deski krótkim podbródkowym. Tylko zakończenie rundy uratowało mistrza przed porażką.

Whittaker  ruszał na rywala na początku drugiej rundy. Kilka razy dobrze trafił ciosami prostymi.Adesanya ciągle dobrze pracował odchyleniami. Znakomicie poruszał się na nogach. Udało mu się trafić kilkukrotnie rywala. Adesanya wyprowadzał coraz śmielsze kombinacje. Whittaker wciąż odpowiadał jednak na tę akcję. Australijski mistrz trafil dobrym sierpowym, parę chwil później high kickiem. Whittaker trafił naprawdę mocno, lecz po chwili… otrzymał potężne dwa ciosy sierpowe w kontrze. Mistrz padł na deski, a tymczasowy czempion ruszył do parteru. Adesanya trafił jeszcze parę razy w parterze i sędzia przerwał walkę.

Israel Adesanya w kwietniu tego roku zdobył pas tymczasowy po zwycięstwie nad Kelvinem Gastelumem. Dziś natomiast zunifikował pasy mistrzowskie. “The Last Stylebender” odniósł siódme zwycięstwo w oktagonie UFC.