UFC 242: Krwawa wojna Barbozy i Feldera! Amerykanin bierze rewanż!

W jednej z najważniejszych walk gali UFC 242 w Abu Dhabi, Edson Barboza (20-7) przegrał  z Paulem Felderem (16-4) niejednogłośną decyzją sędziów.

Już na początku walki Edson Barboza zyskał przewagę rozcinając twarz Amerykanina ciosami oraz… uderzeniem głową. Później Brazylijczyk przeważał w walce na nogach pokazując wyższość nad Felderem. W drugiej rundzie Barboza dodatkowo zyskał na kartach sędziowskich sprowadzając rywala, ale Felder szybko wstał na nogi i próbował swoich sił w konfrontacji stójkowej z Brazylijczykiem. Cała konfrontacja stójkowa obfitowała w krew, której pełno było w oktagonie. Paul Felder był stroną narzucającą presję na rywalu. Mimo krwawiącej twarzy parł na przeciwnika i szukał swoich szans szukając błędów przeciwnika. Walka do końca, do ostatniego gongu prowadzona byłą w stójce i podobała się kibicom zgromadzonym w hali w Abu Dhabi.

Sędziowie, którzy zostali zmuszeni do wyłonienia zwycięzcy tego starcia nie byli jednogłośni. Jednakże większość jako wygranego wskazała Paula Feldera, który ambitnie prowadził pojedynek z Brazylijczykiem.

A Wy jak skomentujecie werdykt sędziów?

KOMPLET WYNIKÓW GALI UFC 242