UFC 241: Udany rewanż. Stipe Miocic nokatuje Cormiera w 4. rundzie i odzyskuje pas! [WIDEO]

Foto: UFC
Foto: UFC

Stipe Miocic (19-3) pokonał Daniela Cormiera (22-2, 1 N/C)  przez techniczny nokaut w czwartej rundzie podczas walki wieczoru gali UFC 241 w Anaheim. Miocic ponownie został mistrzem kategorii ciężkiej

Po niskich kopnięciach z obu stron długo nic innego się nie działo. Cormier skracał dystans i trafiał mocnymi ciosami. Później poszedł po jedną nogę. Efektownie wyniósł Miocicia. Po dłuższym trzymaniu w końcu posadził go na deskach. Tam “DC” atakował będąc w półgardzie. Miocic zdobył pełną gardę, lecz otrzymywał kolejne ciosy, zwłaszcza na korpus. Od czasu do czasu atakował też głowę. Cormier pokazywał zanokitą pracę zapaśniczą. Bił kolejnymi ciosami młotkowymi. Pod koniec rundy Miocic zdołał jeszcze wstać.

Kolejna runda też zaczęła się od niskich kopnięć. Miocic dobrze wyprowadził kilka prostych. Później mocno odpowiedział Cormier. “DC” bił też mocnymi łokciami. Gdy mistrz zbliżał się do rywala przyjmował mocne uderzenia. Cormier wciąż szedł jednak do przodu. Obaj przyjmowali potężne uderzenia na twarz. Miocic docisnął rywala do siatki i zaczął bić prostymi. “DC” też bił potężnie. Cormier na moment przyparł rywala do siatki. . Wciąż potężne bomby dochodziły do do celu po obu stronach.Mistrz popisał się nawet wysokim kopnięciem na głowę.

W kolejnej rundzie Miocic zaczął od dobrej kombinacji dwóch ciosów. Po lewych prostych Cormiera pretendent zaczął mrużyć oko. Miocic docisnął rywala do siatki i przez chwilę obaj odpoczywali w klinczu. Po rozerwaniu dalej oglądaliśmy wymianę ciosów. Miocic zdołał przewrócić przeciwnika, a później dociskał go w klinczu. Cormier był jednak nadal aktywny i wyprowadzał sporo ciosów. W końcowym fragmencie trzeciej rundy to “DC” trafiał znacznie częściej.

Pojedynek wszedł w fazę rund mistrzowskich. Początek czwartej rundy był spokojny. Cormier trafiał ciosami prostymi. Miocic zaczął obijać wątrobę mistrza. Kilka kolejnych sierpów doszło do celu. Były czempion wyprowadzał haki odbierające rywalowi oddech. Miocic w końcu po ciosie na wątrobę dołożył też uderzenia na głowę. Zasypał rywala gradem ciosów i zmusił sędziego do przerwania pojedynku.

Była to rewanżowa walka między tymi zawodnikami. W lipcu ubiegłego roku na UFC 226 “DC” znokautował Miocicia pod koniec pierwszej rundy i odebrał mu pas wagi ciężkiej. Były czempion zaliczył więc udany rewanż i odzyskał utracony tytuł. Przypomnijmy również, że w poprzednim panowaniu zawodnik ten ustanowił rekord obron w wadze ciężkiej – dokonał tego trzykrotnie.