UFC 238: Tony Ferguson wygrywa z Donaldem Cerrone. Zdecydowała kontuzja! [WIDEO]

Foto: Combate
Foto: Combate

Tony Ferguson (25-3) pokonał Donalda Cerrone (36-12, 1 N/C) na UFC 238 w Chicago. O wyniku pojedynku zdecydował ostatecznie uraz Kowboja.

Cerrone zaczął walkę od kopnięć . Starał się też trzymać rywala na dystans ciosami prostymi. Ferguson też jednak trafiał. Cerrone ruszył do przodu i kilkukrotnie doszedł do celu. „El Cuucy” odpowiedział efektownym łokciem. Raz jeden raz drugi trafiał mocnymi ciosami. Oglądaliśmy naprawdę efektowne i świetne technicznie wymiany. Dwa lewe proste Fergusona, odpowiedź Kowboja, a na koniec znowu „El Cucuy” w ataku. Świetna runda!

W drugiej odsłonie Ferguson ruszył szybko do ataku. Po jego lewym prostym ugięły się nogi rywala.”El Cucuy” sporo też kopał. Cerrone odpowiedział kilkoma ciosami. „Kowboj” poczuł jednak odpowiedź rywala. Ferguson zaprzęgał do swojego repertuaru też obrotowy łokieć. Po przestrzelonej takiej akcji dał się jednak na moment sprowadzić. „El Cucuy” jak zwykle pozostawał nieustępliwy. „Kąsał” rywala ciosami prostymi. Twarz „Kowboja” była coraz bardziej opuchnięta. Na koniec rundy mieliśmy też kontrowersję, gdyż Ferguson zadał ciosy po syrenie kończącej starcie.

Oko Donalda Cerrone zostało całkowicie zamknięte. Do oktagonu wkroczył lekarz. Sędzia zdecydował o zakończeniu pojedynku i nie dopuścił „Kowboja” do trzeciej rundy.

Dla Tony’ego Fergusona to już dwunaste z rzędu zwycięstwo w oktagonie UFC. Jest on obecnie głównym faworytem do walki o pas ze zwycięzca pojedynkuNurmagomedov vs. Poirier na UFC 242.