MMA PLNajnowszeUFCUFC 238: Tatiana Suarez lepsza od Niny Ansaroff po 15-minutowym pojedynku [WIDEO]

W pojedynku ścisłej czołówki kategorii słomkowej Tatiana Suarez (8-0) wygrała z Niną Ansaroff (10-6) jednogłośną decyzją sędziowską na UFC 238 w Chicago.

UFC 238 Suarez Ansaroff

Suarez już po kilkunastu sekundach ruszyła po obalenie. Ansaroff próbowała bronić się pod siatką, w końcu jednak legła na matę pod naporem wybitnej zapaśniczki. Tatiana Suarez kontolowała rywalkę pod siatką. Ansaroff zdołała wstać, wciąż była jednak trzymana przez przeciwniczkę. Suarez rzuciła nią o matę. Udało jej się przejść do półgardy, lecz na krótko. Od czasu do czasu podnosiła też pozycję i zadawała kolejne ciosy.

Suarez dobrze zaczęła drugą rundę od kopnięć. Później ruszyła po nogę rywalki i przyparła ją do siatki. W końcu dopięła swego i sprowadziła walkę do parteru. Ansaroff udało się wstać. Nadal była jednak kontrolowana przez byłą zapaśniczkę. Suarez znowu usadziła ją na macie. W parterze Ansaroff próbowała wykluczać ręce rywalki. Ta jednak od czasu do czasu potrafiła podnosić pozycję i zadawać kolejne ciosy. Choć Ansaroff wstała to kontrola wciąż należała do rywalki. Po tym jak Suarez trafiła w krocze walkę na moment przerwano. Po wznowieniu walka toczyła się już w stójce.

Na początku trzeciego starcia Ansaroff szukała swoich szans w stójce. Inicjatywa należała jednak do Suarez. Obie zawodniczki długo wymieniały ciosy. W końcu Tatiana Suarez skróciła dystans, próba sprowadzenia została jednak wybroniona. Po chwili zawodniczka ją ponowiła, jednak i tym razem bez sukcesu. Ansaroff zakręciła efektowną obrotówką, która doszła do głowy rywalki. Próby sprowadzeń ze strony Suarez nie były już tak skuteczne. Ansaroff trafiła kilkukrotnie, w tym wysokim kopnięciem. Pod koniec rundy zawodniczka ta trafiła jeszcze w kombinacji, lecz nie była w stanie skończyć walki przed czasem.

Sędziowie punktowli musieli rozstrzygnąć ten pojedynek. Wszyscy punktowali tak samo   – 29-28 dla Tatiany Suarez. Zawodniczka odniosła piąte zwycięstwo w okatagonie UFC  i prawdopodobnie wywalczyła szansę walki o pas.