MMA PLUFCUFC 237: Jessica Andrade slamem nokautuje Rose Namajunas i zgarnia pas wagi słomkowej [WIDEO]

UFC 237: Jessica Andrade slamem nokautuje Rose Namajunas i zgarnia pas wagi słomkowej [WIDEO]

Foto: Kevin Jairaj-USA TODAY Sports

Walką wieczoru gali UFC 237 w Rio de Janeiro było starcie pań w kategorii słomkowej. Rose Namajunas (8-3) mierzyła się z Jessicą Andrade (19-6). Stawką był pas mistrzowski należący do Namajunas. Aktualnie zmienił on właścicielkę na Andrade, która przetrwała ataki Namajunas i zgarnęła zwycięstwo przed czasem.

Rose powróciła do oktagonu po 13 miesiącach od momentu rewanżowej walki z Joanną Jędrzejczyk. Andrade od początku zaczęła wyprowadzać mocne ciosy, jednak Rose świetnie pracowała na nogach i krążyła wokół niej. Mniej więcej po minucie Andrade doznała dość mocnego rozcięcia na twarzy. Po chwili byliśmy świadkami świetnej, aczkolwiek nieudanej próby poddania Andrade przez Namajunas. Te jednak nie doszło do skutku i panie powróciły do stójki, gdzie padał cios za ciosem. Z kolei minutę przed końcem powaliła Brazylijkę na ziemię i próbowała skończyć walkę w parterze, ale ta sztuka także się nie powiodła.

Druga runda również rozpoczęła się agresywnie. Panie narzuciły większe tempo niż panowie z poprzednich pojedynków. Andrade wydawała się być coraz bardziej sfrustrowana i w pewnym momencie dosłownie rzuciła się na Namajunas zasypując ją ciosami i spychając pod siatkę. Po chwili Brazylijka rzuciła Amerykanką o matę i ta padła nieprzytomna. Tym samym to Jessica Andrade została nową mistrzynią kategorii słomkowej organizacji UFC.