UFC 225: Kolejny split w Chicago. Claudia Gadelha pokonuje Carlę Esparzę [WIDEO]

Foto: Combate
Foto: Combate

Claudia Gadelha (16-3) powróciła na zwycięską ścieżkę, pokonując po świetnej walce Carlę Esparzę (13-5) na gali UFC 225 w Chicago.

Po kilku wymianach Esparza w końcu wylądowała na deskach. Po chwili wstała i próbowała obalenia, jednak Gadelha świetnie to wybroniła. Brazylijka zyskiwała przewagę, jednak niespodziewanie została naruszona przez byłą mistrzynię. W obronie Gadelha próbowała skręcać się do dźwigni na nogę. Próba się nie powiodła, jednak ostatecznie doprowadziła do tego, że to właśnie ona znalazła się z góry. Po chwili stójki Brazylijka przewróciła rywalkę. Atakowała ją tam z pozycji bocznej a pod koniec rundy spróbowała również gilotyny. Esparzę uratował jednak sygnał kończący rundę.

W drugiej rundzie Esparza inicjowała wymiany ciosów. Udało jej się również skontrolować przeciwniczkę pod siatką. W końcu jednak Gadelha uwolniła się i sama obaliła Esparzę. Brazylijka atakowała z góry,jednak  „Cookie Monster” byłą też aktywna z pleców. Później Gadelha obaliła rywalkę raz jeszcze, tym razem na środku oktagonu. Tuż przed końcem rundy popełniła jednak błąd i sama znalazła się na plecach.

W ostatniej rundzie Esparza raz po raz ruszała z szarżami. Gadelha natomiast nastawiała się głównie na kontrę. Na około dwie minuty przed końcem zdołała obalić Esparzę. Gdy po minucie pokusiła się o skrętówkę Esparza wykorzystała chwilę nieuwagi i przetoczyła rywalkę. Była mistrzyni zakończyła pojedynek w korzystnej pozycji.

Niejednogłośnie pojedynek zwyciężyła Claudia Gadelha – (29-28, 28-29, 29-28).