MMA PLNajnowszeUFCUFC 225: Colby Covington tymczasowym mistrzem kategorii półśredniej UFC [WIDEO]

UFC 225: Colby Covington tymczasowym mistrzem kategorii półśredniej UFC [WIDEO]

Colby Covington (14-1) zdobył pas tymczasowy kategorii półśredniej po zwycięstwie nad Rafaelem dos Anjosem (28-10) na UFC 225 w Chicago.

Covington błyskawicznie ruszył do ataku. Dobrze pracował pod siatką, jednak dos Anjos zdołał się wydostać z tej sytuacji.  Brazylijczyk zdołał trafić rywala, jednak Covington ponownie przeniósł walkę do klinczu. Amerykanin wielokrotnie ponawiał takie akcje.W stójce skuteczniejszy był jednak RDA.

W kolejnej rundzie Covington ruszył mocno na rywala. Kontrola pod siatką kosztowała Covingtona sporo sił. Gdy walka wracała na środek klatki inicjatywę miał zazwyczaj dos Anjos. Pod koniec rundy Covington zaliczył kilkanaście sekund kontroli w parterze.

W trzeciej odsłonie pojedynku Colby ponownie szybko przeszedł do klinczu. Obraz pojedynku był podobny jak w rundach poprzednich. Po krótkich wymianach Covington spychał rywala pod siatkę. Amerykanin ciągle wywierał presję. Choć był trafiany, sam również zadawał sporo ciosów.

Dos Anjos mocno zaatakował rywala zaraz po początku rundy. Później niespodziewanie to on sprowadził walkę do parteru. Amerykanin zdołał wstać, ale dos Anjos ponownie go obalił. W tej rundzie to Brazylijczuyk kontrolował walkę pod siatką. Amerykanin powrócił na środek a po chwili przyszpilić rywala do siatki. Pod koniec rundy dos Anjos w końcu wylądował na plecach.

W ostatniej rundzie Colby szybko ruszył do klinczu. Dos Anjos próbował latającego kolana, ale nie trafił. Presję wywierał nadal Covington. Ciosy dos Anjosa nie powstrzymywały tej ofensywy. W ostatniej minucie ujrzeliśmy fragment interesującej wymiany stójkowej.

Po 25 minutach pojedynku decydowali sędziowie. Wszyscy przyznali zwycięstwo Colby’emu Covingtonowi punktując następująco:  49-46, 48-47, 48-47.

Tak więc Covington po szóstym z rzędu zwycięstwie został tymczasowym mistrzem kategorii półśredniej UFC.