UFC 224: Amanda Nunes kończy Raquel Pennington w piątej rundzie [WIDEO]

Foto: Amanda Nunes, Esther Lin / MMAFighting
Foto: Amanda Nunes, Esther Lin / MMAFighting

Amanda Nunes (16-4) po świetnym pojedynku pokonała w ostatniej rundzie Raquel Pennington (9-6) w walce wieczoru gali UFC 224 w Rio de Janeiro.

Pennington dość szybko wylądowała na deskach po niskim kopnięciu Brazylijki. Nunes dominowała w pojedynku łącząc ciosy z lowkickami. „Rocky” starała się odpowiadać ciosami, jednak inicjatywa należała do mistrzyni. Penington była spychana pod siatkę oktagonu. Amanda Nunes umiejętnie kontrolowała pojedynek. Pennington ruszyła z kontrą pod koniec rundy, jednak pierwsze starcie zdecydowanie należy zapisać na konto „Lwicy”.

Od początku drugiej rundy Nunes ponownie zepchnęła rywalkę pod siatkę Okopana noga Amerykanki znacznie ograniczała jej mobilność. Walka wróciła na moment na środek oktagonu, jednak po chwili ponownie Brazylijka wywierała presję na rywalce. Pennington złapała przez chwilę klincz, z którego wyprowadziła kilka ciosów podbródkowych. Dalej jednak to mistrzyni miała inicjatywę. Pod koniec rundy Pennington podjęła próbę sprowadzenia, która została obroniona. „Rocky” złapała jednak klamrę za plecami rywalki i ponowiła próbę. Tym razem skutecznie. Tam kontrolowała przez kilkanaście sekund mistrzynię w pozycji bocznej. Pod koniec rundy pozwoliła jednak Brazylijce wrócić do stójki.

W kolejnej rundzie brazylijska zawodniczka nie oddawała jednak inicjatywy łącząc uderzenia na głowę z niskimi kopnięciami. Nieprzygotowany atak Pennington skończył sie obaleniem ze strony mistrzyni kategorii koguciej.  Tam „Rocky” broniła się w pełnej gardzie. Sędzia zdecydował się na podniesienie pojedynku.  Pennington podjęła nieudaną próbę obalenia. Zawodniczki wdały się w mocną wymianę.  Kolejna próba sprowadzenia ze strony Amerykanki również zakończyła się niepowodzeniem.

Na początku czwartej rundy obie zawodniczki były już mocno zmęczone. W związku z tym coraz więcej ciosów dochodziło do głów zarówno Amerykanki jak i Brazylijki. Nunes w połowie rundy wycięła rywalkę i sprowadziła walkę do parteru. Pennington jednak umiejętnie wykluczała ręce rywalki. Walka powróciła do stójki. Z akcją ruszyła Pennington spychając rywalkę pod siatkę. Nunes zdołała jednak obrócić przeciwniczkę. Pod koniec rundy Pennington chciała jeszcze przewrócić rywalkę za jedną nogę, jednak sygnał kończący rundę jej w tym przeszkodził.

Na początku ostatniej rundy Nunes ruszyła do mocnego ataku. Kolejne ciosy spowodowały, że na twarzy rywalki pojawiła się krew. Mistrzyni ponownie sprowadziła walkę do parteru. Nunes po dłuższej chwili udało się podnieść pozycję. Pennington skuliła się do „żółwia”, jednak intensywne ground&pound mistrzyni zmusiło sędziego do przerwania pojedynku.

Było to siódme kolejne zwycięstwo i trzecia skuteczna obrona pasa mistrzowskiego w wykonaniu Brazylijki.