MMA PLUFCUFC 222: Mackenzie Dern wygrywa niejednogłośnie z Ashley Yoder w swoim debiucie w UFC [WIDEO]

UFC 222: Mackenzie Dern wygrywa niejednogłośnie z Ashley Yoder w swoim debiucie w UFC [WIDEO]

Foto: Combate

Mackenzie Dern (6-0) pozostaje wciąż niepokona. Tym razem pokonała Ashley Yoder (5-4) w ostatniej walce karty wstępnej UFC 222.

Debiutująca w UFC Dern dobrze rozpoczęła pojedynek w stójce. Szybko przeszła do klinczu, w którym kontrolowała rywalkę pod siatką. Po rozerwaniu Dern nadal dobrze się prezentowała i starała się wywierać presję na rywalce spychając ją pod siatkę. Rywalka groźnie jednak kontrowała kilkukrotnie trafiając ciosami prostymi.

Po około minucie drugiej rundy Dern przeszła do klinczu. Dała się jednak obrócić rywalce a po chwili sędzia przeniósł walkę na środek. Yoder po raz kolejny trafiła mocnym ciosem. Tym razem multimedalistka zawodów BJJ zaliczyła knockdown. Przez większą część rundy Yoder dobrze kontrolował dystans kąsając rywalkę ciosami prostymi. Pod koniec rundy Dern spróbowała obalenia, jednak próba ta była nieudana.

Na początku ostatniej rundy Dern starała się sprowadzić rywalkę do parteru, jednak ponownie próba ta się nie powiodła. Na rozerwaniu przyjęła na dodatek mocne ciosy. Po chwili kolejnego klinczu walka wróciła na środek oktagonu. W końcu Dern sprowadziła rywalkę do parteru i wpięła się za jej plecy. Tam starała się ją poddać duszeniem, jednak rywalka umiejętnie się obroniła.

O wyniku pojedynki decydowali sędziowie. Niejednogłośnie (28-29, 29-28, 29-28) przyznali zwycięstwo Mackenzie Dern