MMA PLNajnowszeUFCUFC 222: Jednogłośna decyzja na korzyść Andreia Arlovskiego w starciu ze Stefanem Struve [WIDEO]

Andrei Arlovski (27-15, 1 N/C) odniósł cenne zwycięstwo na gali UFC 222, pokonując Stefana Struve (28-10) po 15-minutowym boju.

Arlovski dobrze rozpoczął pojedynek kilkukrotnie trafiając rywala. Szczególnie cios prawym sierpowym był naprawdę mocny Chwilę później Arlovski sprowadził  walkę do parteru. Pojedynek wrócił jednak do stójki. Arlovskiemu po raz kolejny udało się sprowadzić walkę do parteru. Tam Białorusin nie chciał jednak kontynuować akcji. Arlovski w pierwszej rundzie wyglądał naprawdę dobrze, pod koniec rundy jeszcze raz przewrócił rywala.

W trzeciej rundzie Arlovski po raz kolejny sprowadził przeciwnika, tym razem z klinczu. W parterze Struve szukał poddania. To się nie udało, jednak Arlovski oddał plecy. Białorusinowi udało się jednak obrócić. Otrzymaliśmy fragment walki w klinczu, gdzie zawodnicy nawzajem się obracali. Ostatecznie sędzia nakazał wrócić na środek oktagonu.Tam Struve sfaulował przeciwnika, wsadzając palec do jego oka.

Ostatnia runda była dość zachowawcza w wykonaniu obu zawodników. Tym razem to Arlovski włożył palec do oka Holendra. Gdy walka zostałą wznowiona pojedynek nieco się ożywił. Arlovski trafił mocnym obszernym ciosem. Na minutę przed końcem walki na dodatek przewrócił holenderskiego “Wieżowca”. Pod koniec rundy walka wróciła jeszcze na moment do stójki.

Tym razem sędziowie byli jednomyślni. Andrei Arlovski zwyciężył pojedynek na kartach wszystkich sędziów – 29-28, 29-28, 30-27.