MMA PLBez kategoriiTytuł mistrzowski stawką walki Michał Pasternak vs. Roger Gracie na ONE Chmpionship 41!

Tytuł mistrzowski stawką walki Michał Pasternak vs. Roger Gracie na ONE Chmpionship 41!

Foto: onefc.com

Od dłuższego czasu wiemy, że niepokonany polski średni Michał Pasternak (11-0) zmierzy się z Rogerem Gracie (7-2) na gali ONE Championship 41: „Ascent to Power” – która odbędzie się 6 maja w Singapurze. Teraz azjatycka organizacja ogłosiła kolejną doskonałą informację dla naszego zawodnika! Pojedynek z przedstawicielem legendarnej rodziny Gracie, będzie miał status walki o pas kategorii półciężkiej ONE Championship!

Michał Pasternak stanie przed wielką szansą zdobycia pierwszego tytułu wagi półciężkiej azjatyckiej organizacji oraz zostania pierwszym Polakiem, który sięgnął po pas ONE Championship. Walka Pasternak vs. Gracie będzie co-main eventem gali w Singapurze. Głównym wydarzeniem będzie pojedynek o pas wagi atomowej kobiet – gdzie niezwykle utalentowana Angela Lee podejmie weterankę Mei Yamaguchi.

Michał Pasternak niemal wszystkie pojedynki w swojej karierze stoczył dla Profesjonalnej Ligi MMA. W czerwcu 2014 roku podczas gali PLMMA 35 w Pinczowie, Pasternak zmierzył się z wymagającym Ormianinem –  Hracho Darpinyanem. Polak zwyciężył przez jednogłośną decyzję i dzięki temu pojawiła się okazja podpisania umowy z azjatycką organizacją nazywającą się wówczas ONE FC. W debiucie podczas ONE FC 24: „Dynasty of Champions” w Pekinie, Michał Pasternak pokonał niezwykle doświadczonego Rafaela Silvę przez jednogłośną decyzję.

Członek legendarnej rodziny Gracie, poważną karierę w MMA rozpoczynał w Strikeforce. Pod banderą organizacji zarządzanej przez Scotta Cokera, Roger Gracie stoczył pięć pojedynków, przegrywając jedynie raz przez KO z Muhammedem „King Mo” Lawalem. Kiedy Strikeforce został przejęte przez UFC, Brazylijczyk przeszedł do największej organizacji na świecie, gdzie zadebiutował walką z Timem Kennedym. Gracie przegrał przez jednogłośną decyzję w kiepskim stylu i UFC zdecydowało się zrezygnować z jego usług. Zawodnik ogłosił zakończenie kariery, jednak w 2014 roku powrócił, podpisując kontrakt z ONE Championship. W debiucie Brazylijczyk odprawił Jamesa McSweeney’a przez TKO na ONE FC 23: „Warriors Way” w Manili.

Oto plakat tego wydarzenia!

13119093_1083122815044306_9193275448572631389_n