MMA PLNajnowszeBez kategoriiTyrone “King of the Ring” Spong planuje podboj K-1!

Tyrone “King of the Ring” Spong planuje podboj K-1!

tyrone.jpg

Gamrot - Dos Anjos

Być może do K1 zbliża sie znacznie większy wojownik niż Badr Hari. Z tych samych korzeni, które maja Ernesto Hoost i Remy Bonjasky, wyrósł inny ogromny talent, Tyrone Spong. Już w marcu w Yokohamie pokaże na co go stać.

86 stoczonych walk, 82 wygrane, z czego 58 przez KO, pokonany tylko 3 razy. Mlody, 23-letni Holender to prawdziwa sensacja Muay Thai i Kick-Boxingu. Zdobył już wiele tytułów mistrzowskich – 2008 It’s Showtime World 95MAX, 2008 WFCA Cruiserweight, 2008 KO World Series Oceania, 2007 A-1 Combat Cup Tournament, 2005 A-1 Combat Cup Tournament. Jego największym zwycięstwem jak do tej pory jest chyba zwycięstwo na w walce wieczoru na gali Slamm “Tajlandia vs. Holandia II” nad Kaoklaiem Kaennorsingiem przez KO.

Walki Tyrona są bardzo widowiskowe i z pewnością jego postać wiele wniesie do K1, szczególnie w dobie ciągłego narzekania na powtarzalność nazwisk, które pojawiają się na galach tej organizacji. Pierwsze przetarcie z K1, pomijając walkę z Kaolklaiem, gwiazda tej organizacji, Spong miał w marcu zeszłego roku, kiedy spotkał się na gali K1 w Amsterdamie z pochodzącym z Albani, bardzo doświadczonym i utytułowanym Azemem Maksutajem. Holender wygrał w drugiej rundzie przez KO.

Kolejnym wyzwaniem była walka z niezwykle widowiskowym i utalentowanym, choć dość nieskutecznym, czy tez pechowym, zawodnikiem z Bialorusi, Zabitem Samedovem. Walka odbyła się 29 listopada 2008 roku na gali It’s Showtime Worldtitle 95 kg MAX. Po emocjonującej walce, która trwała cale 5 rund, Spong zwyciężył przez jednogłośną decyzje i zdobył tytuł mistrzowski wyraźnie dominując nad Bialorusinem.

Ten rok Holender rozpoczął od zwycięstwa pokonując na gali Beast of the East 24 stycznia Samira Benazzouza przez TKO w trzeciej rundzie. Następna planowana walka odbędzie się w marcu w Yokohamie na K1 Japan. Przeciwnik nie jest jeszcze znany, ale Spong już się wziął do roboty.

Trenuje bardzo ciężko, chce być w pełni na ten rok przygotowany. Wzmacniam swoja masę mięśniową, ale nie chce przy tym stracić prędkości. Jak na razie wszystko idzie doskonale.

– powiedział Tyrone w wywiadzie dla Rogue Magazine.

Nie myślę o walce z Sakim na razie, ponieważ czeka mnie jeszcze walka w marcu w Japonii i to na niej się skupiam.

A wiec pozostaje nam poczekać na ogłoszenie przeciwnika Tyrona Sponga, a powinno to nastąpić niebawem. W grę wchodzą Manhoef, Karaev, Teixeira, Schilt, Bonjasky, Aerts i Hari, to pozostali uczestnicy oficjalnie potwierdzeni na K1 WGP 2009 in Yokohama, pomijając Gokhana Sakiego.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis