MMA PLUFCTyron Woodley vs. Leon Edwards walką wieczoru gali UFC w Londynie

Tyron Woodley vs. Leon Edwards walką wieczoru gali UFC w Londynie

Foto: MMA Junkie

Walką wieczoru gali UFC on ESPN+ 29 w Londynie będzie pojedynek w kategorii półśredniej. W oktagonie spotkają się bowiem Tyron Woodley (19-4-1) i Leon Edwards (18-3).

Portal MMA Junkie potwierdził, że porozumienie między zawodnikami zostało już zawarte.  Gala w Londynie odbędzie się 21 marca przyszłego roku

Do walki w mediach społecznościowych odni

Jeszcze do niedawna Tyron Woodley mógł się pochwalić serią siedmiu walk bez porażki. Amerykanin zdobył pas kategorii półśredniej po zwycięstwie nad Robbiem Lawlerem. ‘The Chosen One” tytuł ten potem aż 4-krotnie obronił pokonując Stephena Thompsona, Demiana Maię czy Darrena Tilla. W marcu ubiegłego roku pas mistrzowski odebrał mu dopiero Kamaru Usman.

Co ciekawe Edwards swojej ostatniej porażki doznał również w starciu z “Nigeryjskim Koszmarem”. Miało to jednak miejsce w grudniu 2015 roku. Od tego czasu Anglik wygrał 8 kolejnych walk. “Rocky” w ostatnim czasie notował zwycięstwa nad takimi zawodnikami jak Donald Cerrone, Gunnar Nelson czy Rafael dos Anjos.

Organizacja UFC zawita do Londynu po raz 12. W zeszłym roku w walce wieczoru Jorge Masvidal znokautował Darrena Tilla. Czy tym razem najważniejszy pojedynek potoczy się po myśli lokalnej publiczności?