Tyron Woodley vs. Kamaru Usman na UFC 235

Foto: MMA Junkie
Foto: MMA Junkie

Do rozpiski gali UFC 235 dodano kolejny pojedynek mistrzowski. Tyron Woodley (19-3-1) w kolejnej obronie pasa wagi półśredniej zmierzy się z Kamaru Usmanem (14-1).

O zestawieniu poinformował

Wcześniej dopięcie pojedynku potwierdził również menadżer Usmana – Ali Abdelaziz.

O pojedynku mówiło się już w ostatnich dniach, jednak wtedy mistrz zaprzeczał.

Walka o pas dywizji do 170 funtów ma być co-main eventem gali w Las Vegas, która odbędzie się 2 marca. Wcześniej Dana White potwierdził, że w walce wieczoru Jon Jones (23-1, 1 N/C) ma podjąć Anthony’ego Smitha (31-13). Pojedynek ten zależy jednak od uzyskania przez „Bonesa” licencji na walkę w stanie Nevada. Posiedzenie w tej sprawie ma odbyć się 29 stycznia.

Woodley ma serię 7 walk bez porażki – 6 zwycięstw i remis. „The Chosen One” pozostaje mistrzem kategorii półśredniej od 2016 roku. Już czterokrotnie obronił pas mistrzowski. Po raz ostatni we wrześniu zeszłego roku na gali UFC 228, gdzie całkowicie zdominował i poddał Darrena Tilla (17-1-1).

Seria zwycięstw Usmana jest natomiast bardzo imponująca. „Nigeryjski Koszmar” wygrał 13 kolejnych walk. 9 z nich odniesionych zostało już w organizacji UFC. W  ostatnich pojedynkach zawodnik całkowicie zdominował dwóch mocnych brazylijskich zawodników –  Demiana Maię (25-9) i Rafaela dos Anjosa (28-11).