Tyron Woodley podaje wstępną datę walki z Colbym Covingtonem

Foto: MMAweekly.com
Foto: MMAweekly.com

Wiadomo już, że mistrz wagi półśredniej UFC, Tyron Woodley (19-3-1) będzie bronił tytułu na gali UFC 235 w Las Vegas w walce przeciwko „Nigeryjskiemu Koszmarowi” Kamaru Usmanowi (14-1). Mimo, iż starcie to zostało już zakontraktowane, to „The Chosen One” myśli już o kolejnym rywali, mianowicie Colbym Covingtonie (14-1).

Woodley tak argumentował decyzję przyjęcia najpierw walki z Usmanem, ale nie zostawił fanów bez podania wstępnej daty starcia z Covingtonem:

„Zdałem sobie sprawę, że obaj chcą ze mną walczyć w tym samym czasie. Oczywiście świat chciałby zobaczyć jak leję dupę Covingtonowi jak najszybciej, ale uważam, że Colby próbuje wybierać sobie walki, a z racji tego, że nie jest mistrzem, to nie może tego robić. Dlatego właśnie pójdę tam i będę walczył z Kamaru Usmanem. Dopiero później zobaczymy co się dalej stanie. Najprawdopodobniej zmierzę się z Colbym w następnej walce.

I tak, najprawdopodobniej będę walczył z Colbym. Myślę, że prawdopodobnie w czerwcu w Chicago. Jestem gościem ze środkowego zachodu. Trenuję w Milwaukee, które znajduje się półtorej godziny od Chicago. St. Louis też nie jest daleko, a mam tam korzenie, więc dobrze byłoby walczyć na tej karcie.”

Gala UFC 235 w Las Vegas odbędzie się 2 marca.