MMA PLNajnowszeTyper BetclicTypowanieTypowanie redakcyjne XTB KSW 81: Bartosiński vs. Szczepaniak. Kto naszym zdaniem wygra walki?

Typowanie redakcyjne XTB KSW 81: Bartosiński vs. Szczepaniak. Kto naszym zdaniem wygra walki?

Zapraszamy na dwieście siedemdziesiątą pierwszą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy pojedynki z gali XTB KSW 81 w Tomaszowie Mazowieckim. Poznamy podczas niej nowego mistrza wagi półśredniej.

Typowanie redakcyjne XTB KSW 81
Foto: KSW

Sponsorem artykułu jest Betclic. Prezentujemy dostępne kursy na poszczególne pojedynki. Bukmacher ten jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.


Adrian Bartosiński vs. Artur Szczepaniak

Bartosz Cieśla: Walka wieczoru gali XTB KSW 81 zapowiada się rewelacyjnie, choć ma zdecydowanego faworyta. W Tomaszowie Mazowieckim poznamy nowego mistrza wagi półśredniej po zeszłorocznym zwakowaniu tytułu przez Roberto Soldicia, który przeszedłem do ONE Championship. Nowym czempionem dywizji do 77 kg zostanie Adrian Bartosiński lub Artur Szczepaniak.

Obaj zawodnicy nie zwykli zostawiać swoich losów w rękach sędziów. Bartosiński wygrał przed czasem 11 z 12 zawodowych walk, a Szczepaniak wygrał w ten sposób 7 z 9 walk. Ze względu na taki styl walki wydaje mi się mało prawdopodobne, aby ten pojedynek trwał pełne 25 minut.

Bartosiński i Szczepaniak potrafią wejść w mocną wymianę. Dysponują silnym ciosem, ale zdarzało im się też być w tarapatach po przyjęciu uderzenia rywala. Są to również zawodnicy dość wszechstronni, którzy w razie potrzeby są w stanie przenieść walkę do parteru i rozstrzygnąć ją właśnie tam.

Liczę, że zawodnicy nie zawiodą oczekiwań i dają naprawdę dobrą, otwartą walkę. Myślę, że mając w pamięci pojedynek z Andrzejem Grzebykiem i ówczesny nokdaun „Bartos” w końcu zdecyduje się na obalenie. Stawiam, że uda mu się wygrać przed czasem, prawdopodobnie po ciosach. TYP: Adrian Bartosiński przez TKO w 2. rundzie

Adrian Bartosiński: Bartosz, Jakub, Arkadiusz, Mateusz

Artur Szczepaniak: Hubert


Tomasz Sarara vs. Errol Zimmerman

Jakub Hennig: Co-main event gali KSW 81 zapowiada się naprawdę interesująco, bowiem Tomasz Sarara skonfrontuje się z Errolem Zimmermanem. Ów pojedynek z pewnością zapewni nam wiele emocji oraz zwrotów akcji. Jaki będzie prawdopodobny przebieg tego starcia?

Errol Zimmerman (0-1) to jeden z najlepszych kick-boxerów na świecie. Pomimo tego uważam, że jego jedyną szansą na wygranie będzie próba zakończenia walki przez KO. “Bonecrusher” znany jest z potężnych ciosów oraz granitowej szczęki. Holender mierzył się już niejednokrotnie z trudnymi rywalami, walczył chociażby dla Glory czy ONE FC. Myślę że pojedynek z naszym rodakiem, w formule MMA, może być jednym z najtrudniejszych wyzwań sportowych w jego karierze.

Tomasz Sarara (1-1), tak jak jego oponent, jest znamienitym kick-boxerem. Ciężka batalia z Arkadiuszem Wrzoskiem na KSW 73 może być tym co ujrzymy i tym razem. Były mistrz m.in. FEN podobnie do Errola, w formule mieszanych sztuk walki stawia dopiero pierwsze kroczki. W związku z tym uważam, że zarówno Tomek, jak i “Bonecrusher” będą starać się utrzymywać tę walkę w stójce.

Sądzę, że ta batalia będzie wyglądać podobnie do walki Sarary z Wrzoskiem. Będziemy świadkami widowiskowych wymian, które zaowocują fenomenalnym show. Sądzę, że to Tomek będzie jednak stroną przeważającą. Przy odpowiednim skupieniu się i zachowaniu uwagi na bomby ze strony Holendra, Polak powinien wygrać to starcie poprzez wypunktowanie swojego rywala. TYP: Tomasz Sarara, jednogłośna decyzja

Tomasz Sarara: Jakub, Bartosz, Arkadiusz, Mateusz, Hubert

Errol Zimmerman: 


Igor Michaliszyn vs Krystian Bielski

Igor Michaliszyn: Arkadiusz, Bartosz, Mateusz

Krystian Bielski: Hubert, Jakub


Werlleson Martins vs. Patryk Surdyn

Werlleson Martins: Hubert, Mateusz, Bartosz, Arkadiusz

Patryk Surdyn: Jakub


Karolina Owczarz vs. Adrianna Kreft

Karolina Owczarz: Arkadiusz, Mateusz, Hubert, Jakub

Adrianna Kreft: Bartosz


Marcin Krakowiak vs. Henry Fadipe

Marcin Krakowiak: Jakub, Mateusz, Bartosz

Henry Fadipe: Hubert, Arkadiusz


Kamil Gawryjołek vs Oļegs Jemeļjanovs

Kamil Gawryjołek: Bartosz, Jakub, Hubert, Mateusz, Arkadiusz

Oļegs Jemeļjanovs:


Sofiia Bagishvili vs Maria Silva

Sofiia Bagishvili: 

Maria Silva: Hubert, Mateusz, Arkadiusz, Bartosz, Jakub


Filip Stawowy vs. Marek Samociuk

Filip Stawowy: Bartosz, Mateusz

Marek Samociuk: Arkadiusz, Jakub, Hubert


Jonatan Kujawa vs Josef Stummer

Jonatan Kujawa: Hubert, Jakub, Mateusz, Arkadiusz

Josef Stummer: Bartosz


Pojedynki gali XTB KSW 81 można obstawiać u naszego partnera – Betclic.

Podawajcie w komentarzach swoje typy!

Zobacz także:

Rywal Tomasza Sarary przed XTB KSW 81: Nazywają mnie „Łamaczem Kości”, nie znam strachu

Rywal Tomasza Sarary na nadchodzącą galę XTB KSW 81 w Tomaszowie Mazowieckim – Errol Zimmerman próbuje przestraszyć Polaka przed ich konfrontacją.

W dniu FAME MMA 18, UFC organizuje galę z walką wieczoru pań i Karoliną Kowalkiewicz w rozpisce!

W dniu gali FAME MMA 18, czyli dokładnie 20 maja, organizacja UFC zaprasza fanów na oglądanie imprezy, którą promować będzie walka pań. Na karcie walk znalazła się też Polka – Karolina Kowalkiewicz.

Adam Kownacki wraca! Będzie próbował przełamać serię trzech porażek z rzędu! Znamy rywala!

Wielka nadzieja białych wagi ciężkiej w polskim boksie – Adam Kownacki wraca do zawodowego ringu! Polak ma już oficjalnie zaklepaną kolejną walkę, a my znamy jego przeciwnika!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis