Zarabiaj na konopiach
 
 
MMA PLTyper BetclicTypowanieTypowanie redakcyjne UFC 277: Peña vs. Nunes 2

Typowanie redakcyjne UFC 277: Peña vs. Nunes 2

Zapraszamy na dwieście sześćdziesiątą pierwszą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy pojedynki z gali UFC 277 w Dallas. W walce wieczoru po raz drugi zmierzą się ze sobą Julianna Peña i Amanda Nunes.

Typowanie UFC 277
Foto: UFC

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską –Superbet. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.


Julianna Peña vs. Amanda Nunes 

Bartosz Cieśla: Walka wieczoru gali UFC 277 w Dallas będzie rewanżem za jedną z największych niespodzianek w historii światowego MMA. Amanda Nunes była prawdziwą dominatorką kobiecego MMA i jej porażka wprawiła cały świat w zdumienie. Ciężko uwierzyć, że może dojść do tego ponownie, ale któż wie… MMA to piękny sport dlatego, że jest nieprzewidywalny.

Przebieg pierwszego pojedynku sprawia, że Nunes nie można uznawać już za tak wyraźną faworytkę jednak mimo wszystko wciąż daje jej większą szansę. W swojej ostatniej walce wyglądała naprawdę słabo zupełnie nie przypominając „Lwicy”, którą wcześniej oglądaliśmy w oktagonie. Brazylijka ma 34 lata i prawdopodobnie jeszcze kilka lat powinna prezentować wysoką formę.

Szans Peny wciąż należy upatrywać w parterze, która jest jej najlepszą płaszczyzną. W poprzednim pojedynku na gali UFC 269 udowodniła jednak, że potrafi również radzić sobie w stójce rozbijając dotychczasową mistrzynię.

Nunes po niespodziewanej porażce opowiadała o problemach z kontuzjami i możliwe, że rzeczywiście coś było na rzeczy. Wynik pojedynku w dużej mierze zależy właśnie tego jaką wersję Brazylijki zobaczymy w oktagonie. W swojej optymalnej dyspozycji będzie mieć przewagę warunków fizycznych siły, doświadczenia i wszechstronności.

Wydaje mi się, że porażka może wpłynąć pozytywnie na „Lwicę”. Chęć rewanżu może być dla niej dodatkowym zastrzykiem mobilizacyjnym i w klatce ponownie zobaczymy dawną Nunes. Sensacja sprzed pół roku sprawia, że nie skreślam już tak kategorycznie „Venezuelan Vixen”, ale mimo wszystko postawię na to, że dawna mistrzyni odzyska tytuł. Powinna to zrobić w dobrym stylu, dlatego typuję również wygraną przed czasem. TYP: Amanda Nunes przez TKO, Runda 3

Julianna Peña:

Amanda Nunes: Bartosz, Adam, Igor


Brandon Moreno vs. Kai Kara-France

Adam Lewicki:  Moreno w końcu z innym rywalem niż Deiveson Figueiredo. A szkoda, bo wszystkie ich trzy starcia były niesamowicie efektowne. Teraz na szali mamy tymczasowy pas wagi muszej UFC.

Moreno i Kara-France walczyli już w przeszłości. Ponad 2,5 roku temu lepszy okazał się “The Assassin Baby”, który zwyciężył przez decyzję sędziów. Obaj od tamtego czasu stoczyli 5 pojedynków i przegrali tylko jeden. Naturalną rzeczą było zestawić ich ponownie.

Bukmacherzy jako faworyta widzą Brandona Moreno. Przypomnijmy, że walka odbędzie się tym razem nie 3×5 min, a 5×5 minut. Na tym dystansie Meksykanin ma większe doświadczenie, więc uważam, że to może przeważyć, bo w umiejętnościach jednego i drugiego trudno szukać luk. Wydaje mi się, że pojedynek potrwa pełne 5 odsłon, a sędziowie jako triumfatora wskażą Brandona Moreno. TYP: Brandon Moreno przez decyzję sędziów

Brandon Moreno: Adam, Bartosz

Kai Kara-France: Igor


Derrick Lewis vs. Sergei Pavlovich

Igor Wyszyński: Jedyna walka w kategorii ciężkiej na karcie głównej UFC 277.

Derrick Lewis mimo 2 porażek na 3 ostatnie pojedynki to cały czas bardzo niebezpieczny striker, który jeżeli trafi swoimi potężnymi sierpami to zgasi światło nawet tym najbardziej wytrzymałym. Amerykanin bazuje głównie na uderzeniach. Doskonale przekonał się o tym np. Curtis Blaydes oraz Polak Marcin Tybura.

Sergei Pavlovich tak samo jak Amerykanin bazuje na kickboxingu, wiec możemy się spodziewać dużo wymian stójkowych. Rosjanin na 15 wygranych pojedynków 12 razy nokautował rywali. Obecnie ma serię 3 zwycięstw beż porażek.

Moim zdaniem ta walka nie ma prawa dotrwać do decyzji sędziowskiej. Wydaje mi się że doświadczenie Lewisa pozwoli mu wygrać walkę. TYP: Derrick Lewis przez nokaut, Runda 1

Derrick Lewis: Igor

Sergei Pavlovich: Bartosz, Adam


Alexandre Pantoja vs. Alex Perez

Alexanndre Pantoja: Igor, Bartosz

Alex Perez: Adam


Magomed Ankalaev vs. Anthony Smith

Magomed Ankalaev: Bartosz, Igor, Adam

Anthony Smith: 


Podawajcie w komentarzach swoje typy!

Zobacz także:

Armia Fight Night 14 – wyniki

Kolejna gala czołowej polskiej organizacji odbędzie się nad Morzem Bałtyckim, tym razem w Kołobrzegu. W walce wieczoru wystąpi Klaudia Syguła.

Julianna Peña i Amanda Nunes twarzą w twarz przed rewanżem na UFC 277 [WIDEO]

Za nami konferencja prasowa przed galą UFC 277 w Dallas. Wzięli w niej udział zawodnicy, których zobaczymy w najważniejszych pojedynkach gali. Spotkali się oni też twarzą w twarz ze swymi rywalami.

Soldić zwołuje specjalną konferencję prasową! Pojawi się na niej “gość-niespodzianka”!

Chorwackie media podają, że Roberto Soldić wystąpi na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, na której to ogłosi swoją decyzję, co do przyszłości. Co wybrał chorwacki zawodnik – UFC, KSW a może ONE Champioship? Na konferencji ma pojawić się “gość-niespodzianka”.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis