Zarabiaj na konopiach
 
 
MMA PLTyper BetclicTypowanieTypowanie redakcyjne UFC 275 z udziałem Joanny Jędrzejczyk

Typowanie redakcyjne UFC 275 z udziałem Joanny Jędrzejczyk

Zapraszamy na dwieście pięćdziesiątą ósmą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy pojedynki z gali UFC 275 w Singapurze. Podczas tej gali zaplanowano dwa pojedynki mistrzowskie, ale dla polskich fanów najważniejszy z pewnością jest powrót Joanny Jędrzejczyk.

Typowanie redakcyjne UFC 275

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską –Superbet. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.


Glover Teixeira vs. Jiri Prochazka

Kacper Gruba: Glover Teixeira vs. Jiri Prochazka to bez dwóch zdań walka, która elektryzuje sympatyków sportów walki. Ułożony weteran vs. Młody, gniewny i ekscentryczny Czech. Czeskiego samuraja w klatce ogląda się z uśmiechem na twarzy. Ciągle wywiera presje, szuka zwarcia i pięknie stwarza chaos, w którym przeciwnicy nie potrafią się odnaleźć. Czech boksersko wygląda bardzo przyjemnie. Korzysta ze swojego zasięgu i jego koronną techniką jest standardowe 1-2, które jest bardzo skutecznie posyłane w twarze przeciwników.

Posiada on również szeroki wachlarz kopnięć, jednak najczęściej się odwołuje do kopnięć frontalnych na korpus. Prochazka gdy wywiera presje jest trafialny, taka wypadkowa jego stylu. Jiri gdy walczy z zawodnikami stricte stójkowymi to nie ma problemu by skracać dystans i walczyć stopa w stopę. Jednak gdy walczy z zawodnikami od których bije zagrożenie zapaśnicze to stara się utrzymywać dystans i smagać ciosami prostymi. Defensywne zapasy ma na odpowiednim poziomie, a gdy już zostanie sprowadzony na ziemię to nie jest łatwy do skontrolowania. Warto jeszcze zaznaczyć, że czeski samuraj ma cholernie dobrą kondycją. Nie znam innego takiego zawodnika w kategorii półciężkiej, który jest w stanie walczyć w takim ekstremalnym tempie jednocześnie nie posiadając deficytów w kondycji.

Glovera Teixeire wszyscy dobrze znamy. W stójce jego defensywa nie jest najlepsza, daje się smagać ciosami prostymi i jest dosyć powolny. Zapasy Brazylijczyka są dobre – szczególnie przy siatce. W parterze głównie stawia na kontrole i nie stawia nadmiernej aktywności nad pozycje. Glover potrafi uderzyć z dużą siłą o czym przekonał się cieszyński książę, który zafiksował się na obronę obaleń i sam zainkasował cios, którym został zraniony. Teixeira gdy sam zostanie zraniony to desperacko szuka obalenia, co było szczególnie uwidocznione w walce z Santosem.

W tej walce typuję Jiriego Prochazkę. Uważam, że jak Czech chce mądrze zawalczyć to potrafi się zaadaptować do warunków panujących w klatce. Dobrze czuje dystans i spodziewam się, że będzie z dystansu rozbijał Brazylijczyka. Czy wykluczam dominacje zapaśniczą i zwycięstwo Glovera? Nie. Jednak bliżej mi do opcji faworyzującej Jiriego Prochazkę. Procentowo rozkładam szansę 60-40

Glover Teixeira: Hubert, Arkadiusz, Igor

Jiri Prochazka: Kacper, Mateusz P, Adam, Bartosz, Jan, Maciej Ś


Valentina Shevchenko vs. Taila Santos 

Bartosz Cieśla: Co-main event gali UFC 275 ma zdecydowaną faworytkę. Trudno się jednak dziwić, gdyż ciężko stawiać przeciwko takiej dominatorce jak Valentina Shevchenko.

„Bullet” jest zawodniczką absolutnie kompletną. To wielokrotna mistrzyni świata muay thai i oglądanie jej stójki to prawdziwa przyjemność. Ma bogaty arsenał ciosów i kopnięć, którymi znakomicie rozbija swoje rywalki. Jest przy tym znakomita technicznie i ma świetne wyczucie, aby trafiać w kontrze. Shevchenko ma również znakomity parter. Kontroluje rywalki, a gdy trzeba przyśpiesza tempo ze swoim ground&pound. Jak na zawodniczkę z tajskiego boksu przystało znakomicie wykorzystuje swoje łokcie.

Santos dysponuje mocnym ciosem. W ostatnich kilku walkach pokazała też, że potrafi obalać. Brazylijka sama wspominała, że właśnie w parterze upatruje swojej szansy w starciu z Shevchenko. Nie jestem jednak pewien, że będzie to najlepszy pomysł. Pojedynek rzeczywiście może przenieść się na matę, ale raczej z mistrzynią na górze, gdy ta swoimi dewastującymi łokciami będzie niszczyć swoją oponentkę.

Oczywiście niedawna walka Amandy Nunes z Julianną Peną pokazała, że nigdy nie można być w 100% pewnym zwycięstwa jakiejś zawodniczki nawet gdy jest ogromną dominatorką i tak zdecydowaną faworytką. Dotychczasowe występy Valentiny Shevchenko sprawiają jednak, że ciężko mi obstawiać przeciwko niej. Wydaje mi się, że pojedynek może mieć podobny przebieg jak poprzednie. Shevchenko będzie rozbijać swoją rywalkę w stójce i dołoży też kilka obaleń. W końcu przyspieszy tempo i doprowadzi do przerwania pojedynku. TYP: Valentina Shevchenko przez TKO w 3. rundzie.

Valentina Shevchenko: Bartosz, Adam, Mateusz, P, Jan, Maciej Ś, Igor, Arkadiusz, Hubert

Taila Santos: Kacper


Weili Zhang vs. Joanna Jędrzejczyk 

Adam Lewicki: Na ten rewanż wszyscy czekamy! Oby panie dały tak samo emocjonującą walkę jak przed dwoma laty. To najdłuższa przerwa Aśki Jędrzejczyk w zawodowej karierze. Naprawdę bardzo dużą zagadką będzie jej dyspozycja. Serce mówi, że JJ poradzi sobie z Chinką, jednak pieniędzy na nią nie postawię.

Zhang od czasu zwycięstwa z Polką zaliczyła dwie porażki pod rząd – obie z Rose Namajunas. Można powiedzieć, że Amerykanka jest zmorą obu zawodniczek, łącznie wygrywała z nimi aż czterokrotnie.

Werdykt pierwszej walki mógł iść w dwie strony. Ostatecznie jednak to ręka Chinki poszła w górę. Teraz powinno być inaczej! Asia wie jak walczyć z Zhang i mam nadzieję, że ta przerwa obudzi w niej ogromny głód wygrywania. TYP: Joanna Jędrzejczyk przez decyzję

Weili Zhang: Bartosz, Jan

Joanna Jędrzejczyk: Adam, Arkadiusz, Hubert, Kacper, Maciej Ś, Igor, Mateusz P


Andre Fialho vs. Jake Matthews

Andre Fialho: Jan, Bartosz

Jake Matthews: Mateusz P, Maciej Ś, Adam


Jack Della Maddalena vs. Ramazan Emeev 

Jack Della Maddalena: Maciej Ś, Igor, Hubert, Adam, Bartosz, Mateusz P, Jan, Kacper

Ramazan Emeev: Arkadiusz


Podawajcie w komentarzach swoje typy!

Zobacz także:

Michael “MVP” Page zawalczy na gołe pięści! Rywal to ekscentryczny Amerykanin z przeszłością w UFC!

To ogromne zaskoczenie w świecie sportów walki! Michael “MVP” Page zawalczy na gołe pięści! Brytyjczyk właśnie został ogłoszony bohaterem walki wieczoru gali BKFC 27!

Tomasz Adamek zawalczy z Popkiem na gołe pięści?! Doszło do pierwszego face to face! [WIDEO]

Podczas ceremonii ważenia i oficjalnego losowania przed piątkową galą GROMDA 9 doszło do ciekawej sytuacji. Tomasz Adamek oraz Popek stanęli twarzą w twarz. Czy to oznacza, że panowie zawalczą ze sobą na jubileuszowej gali GROMDA 10?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis