MMA PLtypowanieTypowanie redakcyjne KSW 79. Kto naszym zdaniem wygra walki?

Typowanie redakcyjne KSW 79. Kto naszym zdaniem wygra walki?

Zapraszamy na dwieście sześćdziesiątą siódmą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy pojedynki z gali KSW 79 w Libercu. Pierwszą w historii galę Federacji KSW w Czechach zwieńczy walka o pas wagi ciężkiej.

Typowanie redakcyjne KSW 79
Foto: KSW

Sponsorem artykułu jest Betclic. Prezentujemy dostępne kursy na poszczególne pojedynki. Bukmacher ten jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.


Phil De Fries vs. Todd Duffee

Bartosz Cieśla: Walka wieczoru gali KSW 79 jest zarazem pojedynkiem, w którym mamy do czynienia z największym faworytem. Trudno nie zgodzić się z tą predykcją bukmacherów.

Phil De Fries całkowicie zdominował wagę ciężką KSW w ostatnich latach. Anglik już 7-krotnie obronił mistrzowski pas a w swoich walkach pokonywał takich zawodników jak Michał Andryszak, Karol Bedorf, Tomasz Narkun, Darko Stosić czy ostatnio Ricardo Prasel. Czempion wygrywa swoje pojedynki najczęściej dość zdecydowanie – albo przed czasem albo wysoko na punkty.

Czy jego świetną serię może przerwać Todd Duffee? Moim zdaniem jest to mało prawdopodobne. Amerykanin wraca do klatki po ponad 3 latach przerwy. Swój ostatni pojedynek stoczył we wrześniu 2019 roku a przed nim zawalczył w roku… 2015. Duffee słynął z mocnego ciosu i szybkich nokaut. Ma na koncie jedno z najszybszych skończeni w historii UFC – 7 sekund. W przeszłości pokonał też właśnie m.in. De Friesa jednak miało to miejsce 10 lat temu i teraz Anglik jest zdecydowanie innym zawodnikiem.

Jedyną szansę dla Duffeego widzę po prostu w błyskawicznym nokaucie. Jego obecna dyspozycja po tak długiej przerwie jest sporą niewiadomą. Oczywiście mówimy o wadze ciężkiej i takiego scenariusza wykluczyć nie można. Ja jednak uważam, że De Fries rozwiąże pojedynek w swoim stylu. Sprowadzi walkę do parteru i rozmontuje rywala. Osobiście stawiam na poddanie, choć techniczny nokaut też jest prawdopodobny. Wątpię, aby walka wyszła poza pierwszą rundę. Anglik raczej pozostanie na tronie wagi ciężkiej KSW. TYP: Phil De Fries przez poddanie w 1. rundzie

Phil De Fries: Bartosz, Mateusz P, Jakub, Arkadiusz, Hubert, Dominik U

Todd Duffee: 


Dominik Humburger vs. Jorge Bueno

Dominik Humburger: Dominik U, Hubert, Bartosz, Mateusz P, Jakub

Jorge Bueno: Arkadiusz


Arkadiusz Wrzosek vs Tomáš Možný

Arkadiusz Hnida: Warto przypomnieć, że do ich pierwszej walki doszło już w 2015 roku i były to pierwsze starty zawodowe Arkadiusza w kick-boxingu. Już wtedy zestawienie polsko-słowackie zapewniło kibicom dużo emocji. Tutaj wydaje się, że będzie podobnie. Tomas przede wszystkim w ostatnim starciu pokonał faworyzowanego Kamila Minda czyli zawodnika o znaczącym doświadczeniu w MMA. Co najważniejsze przetrwał duży kryzys, a to jest doświadczenie, które warto zebrać jak najszybciej. Zawodnicy nie ukrywają, że się dobrze znają, a nawet trenowali w przeszłości. Nie udało się na Glory, a uda się w organizacji KSW. Wydaje się, że żaden z nich nie będzie próbował przenosić walki do parteru. Wrzosek w ostatnim starciu z Tomaszem Sararą udowodnił, że też potrafi przetrwać duży kryzys. Niewykluczone, że w Libercu zobaczymy pojedynek, który będzie miał też dużo zwrotów akcji. Patrząc na style obu wydaje się, to bardzo prawdopodobne. Ostatecznie wydaje mi się, że w drugiej rundzie Wrzosek przełamie twardego Moznego i zakończy pojedynek przed czasem. TYP: Arkadiusz Wrzosek przez TKO w 2. rundzie

Arkadiusz Wrzosek: Mateusz P, Jakub, Bartosz, Dominik U, Arkadiusz

Tomáš Možný: Hubert


Daniel Omielańczuk vs. Michał Kita

Bartosz Cieśla: Ciekawe starcie dwóch polskich weteranów wago ciężkiej, choć trzeba przyznać, że obaj zawodnicy nie są ostatnio w najwyższej formie i są zdecydowanie bliżej niż dalej zakończenia swoich karier.

Michał Kita wchodzi w zastępstwo, nie ma więc za sobą pełnego obozu przygotowawczego. W związku tym spodziewam się, że będzie próbował szybko zakończyć pojedynek. Z pewnością ma do tego narzędzia, gdyż jego arsenał stójkowy jest bogaty włączając w to również kopnięcia.

Występy Daniela Omielańczuka w KSW z pewnością rozczarowują. Mimo, że ma 40 lat to wciąż jest dwa lata młodszy od “Masakry” i w przeciwieństwie do niego ma za sobą pełna przygotowania. Wydaje mi się, że uda mu się przetrwać początkową nawałnicę przeciwnika a potem samemu zakończy pojedynek.

Stawiam na wygraną zawodnika WCA Fight Team przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. Inny rezultat nie byłby jednak dla mnie jakimś szokiem. TYP: Daniel Omielańczuk przez TKO w 2. rundzie

Daniel Omielańczuk: Arkadiusz, Bartosz, Dominik U, Jakub

Michał Kita: Mateusz P, Hubert


Brian Hooi vs. Jivko Stoimenov

Brian Hooi: Jakub, Bartosz, Dominik U, Mateusz P, Arkadiusz

Jivko Stoimenov: Hubert


Andreas Gustafsson vs. David Hošek

Andreas Gustafsson: Bartosz, Mateusz P, Hubert, Arkadiusz Jakub,

David Hošek: Dominik U


Ramzan Jembiev vs. Murilo Delfino

Ramzan Jembiev: Hubert, Bartosz, Arkadiusz

Murilo Delfino: Mateusz P, Jakub, Dominik U


Natalia Baczyńska-Krawiec vs. Petra Částková

Natalia Baczyńska-Krawiec: Dominik U, Bartosz, Arkadiusz, Jakub, Mateusz P

Petra Částková: Hubert


Frederico Komuenha vs. Matyas Viszlay

Federico Komuenha: Arkadius, Jakub, Bartosz, Hubert

Matyas Viszlay: Mateusz P, Dominik U


Pojedynki gali KSW 79 można obstawiać u naszego partnera – Betclic.

Podawajcie w komentarzach swoje typy!

Zobacz także:

Polak zawalczy w prestiżowej organizacji w Abu Zabi! Widzieliście?

Daniel Kolasiński zawalczy na gali UAE Warriors 36. Jego rywalem będzie Francuz – Mikail Bayram. Walka ta odbędzie się 25 lutego na gali UAE Warriors w Abu Zabi.

Daro Lew nie boi się większych od siebie. Chce “wyjaśnić” Roberta Burneikę! Co wy na to?

Jeden z najsympatyczniejszych freak fighterów w kraju – Daro Lew nie boi się większych od siebie. Zawodnik FAME MMA czy High League wyzwał do walki… Hardkorowego Koksa, czyli Roberta Burneikę!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis