Zarabiaj na konopiach
 
 
MMA PLTyper BetclicTypowanieTypowanie redakcyjne KSW 70: Pudzian vs. Materla

Typowanie redakcyjne KSW 70: Pudzian vs. Materla

Zapraszamy na dwieście pięćdziesiątą siódmą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy pojedynki z gali KSW 70 w Łodzi. W walce wieczoru zmierzą się dwie legendy KSW – Mariusz Pudzianowski i Michał Materla.

Typowanie redakcyjne KSW 70
Foto: KSW

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską –Superbet. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.


Mariusz Pudzianowski vs. Michał Materla

Hubert Pawlik: Main event! Na pewno te dwa słowa idealnie oddają wartość tego zestawienia. Dwie legendy. Dwóch ludzi, którzy budowali MMA w naszym kraju, aby znalazło się w tym miejscu, gdzie znajduje się teraz.

Obaj panowie znają się doskonale. Mieli możliwość wspólnie występować na galach KSW sześciokrotnie. Z bliska więc widzieli jak zachowuje się druga osoba przed, oraz w trakcie samej walki.

Predykcje na ten pojedynek są bardzo skrajne. Jedni uważają, że Michał bezproblemowo ubije Mariusza, zwłaszcza jeśli pojedynek trafi do parteru. Inni natomiast widzą tę walkę inaczej, stawiając z góry na „Pudziana”, a za główny argument podając jego kolosalną siłę fizyczną.

Walka odbędzie się w Atlas Arenie w Łodzi. Czy ma to jakieś znaczenie? Nie wiadomo. Ale patrząc na statystyki to Michał na ostatnie 4 walki w Łodzi przegrał… 3. Pudzian na 7 walk w Łodzi poległ tylko raz, kiedy w 2019 przegrał bardziej z kontuzją, niż z samym Szymonem Kołeckim. Zobaczymy, czy przesądy będą miały jakiekolwiek przełożenie w klatce.

Jak zatem może przebiec ta konfrontacja? Wydaje mi się, że od początku obaj zawodnicy będą chcieli wybadać gameplan obozu przeciwnika. Michał będzie w tej walce walczył w swojej naturalnej wadze, co zdecydowanie powinno wpłynąć na jego dyspozycję w klatce. Berserker podczas ważenia wniósł 100,5kg. Nie musiał więc – jak to ma w zwyczaju – ciąć ogromnej liczby kilogramów tylko może przystąpić do walki w swojej wyjściowej formie.

Michał to zawodnik niezwykle poukładany. Grę parterową „Cipao” znają wszyscy. Masz duże tarapaty, jeśli znajdziesz się na macie z Materlą. Ale masz jeszcze większe tarapaty, jeśli znajdziesz się na macie bezpośrednio pod nim. Czy jednak Michał będzie w stanie obalić Pudzianowskiego? Sądząc po narracji 38-latka nie będzie to jego celem nadrzędnym.

Od kiedy boksem Materli zajął się już na dobre Karol Chabros to rozwój w tej płaszczyźnie jest widoczny z walki na walkę. Nietrudno przypomnieć sobie ostatni bój „Cipao”, który na KSW 66 w kapitalny sposób znokautował Jasona Radcliffe’a. Była to akcja ćwiczona, wykonywana wielokrotnie podczas walk Michała. Zwód pod ciosem, wyprowadzenie kontrującego prawego sierpa i zakończenie akcji lewym. Maestria. Takich schematów w płaszczyźnie stójkowej obóz Materli ma pewnie wypracowanych kilka, dlatego nie martwię się o walkę z „Pudzianem” na nogach.

Gdybym miał cofnąć się w pamięci o kilka walk, to przepis na zwycięstwo z Pudzianowskim rozpisał idealnie Karol Bedorf. Zamęczyć „Pudziana” niskimi kopnięciami. Następnie obronić sprowadzenie i poddać go z góry. Profesorskie rozwiązanie. Czy jednak Michał będzie chciał spróbować tego samego? Wydaje się, że Mariusz jest dużo lepszym zawodnikiem, niż był te 4 lata temu, dlatego ta akcja nie byłaby taka łatwa do wykonania.

„Pudzian” również będzie chciał sprawdzić się z Materlą w stójce. W którym elemencie będzie zatem przewaga zawodnika prowadzonego przez Arbiego Shamaeva? Kopnięcia. Mariusz ma niezwykle silne lowkicki. Kopie jak koń. Jeśli trafi czysto jednym kopnięciem, poprawi jeszcze drugim, to może być niezwykle niebezpieczna sytuacja dla Materli.

Poza tym, ta olbrzyma siła Mariusza. Jeśli pojedynek znajdzie się pod siatką, to nie powinno być dużym problemem sprowadzenie Materli. Czy warto jednak go obalać i ryzykować jakieś poddanie z dołu? „Pudzian” ma potężne G&P, którym wielokrotnie wygrywał swoje walki. Ale czy mierzył się już z tak wybitnym parterowcem, jakim jest „Cipao”?

W kontekście obu zawodników warto podkreślić jeszcze jeden element – kondycja. Wiele razy zdarzało się już, że zarówno Mariusz, jak i Michał walczyli na pełnym dystansie. Jak jednak rozłożą siły w sobotni wieczór? To będzie kluczowe. Jeśli obaj ruszą od początku bez zastanowienia, to może tej mocy zabraknąć w końcówce drugiej, albo trzeciej rundzie. Takiego scenariusza jednak nie przewiduje chyba nikt. Walka powinna zakończyć się w pierwszej lub drugiej rundzie. Jeśli jednak będzie inaczej to obaj zaskoczą znaczną część naszego kraju.

W mojej opinii Materla będzie chciał walczyć jak zrobił to podczas KSW 44 w starciu z Martinem Zawadą. Prowokacje w stójce. Pokazanie chęci znokautowania 45-letniego Pudzianowskiego. A kiedy przyjdzie odpowiedni moment zanurkowanie po nogi i sprowadzenie Mariusza. „Pudzian” nie potrafi pracować z dołu, co pokazał w walkach, kiedy znajdował się pod przeciwnikiem,. Dlatego tym razem również wydaje mi się, że nie będzie miał argumentów, aby podnieść się spod Michała. Materla poszuka krucyfiksa, ale finalnie skończy pojedynek którąś z dźwigni. TYP: Michał Materla przez poddanie w 1 rundzie

Mariusz Pudzianowski: Igor

Michał Materla: Hubert, Adam, Maciej Ś, Mateusz P, Bartosz, Arkadiusz, Jan


Ricardo Prasel vs. Daniel Omielańczuk

Adam Lewicki: Jak fajnie będzie zobaczyć Daniela Omielańczuka ponownie w KSW. Świetnie się złożyło, że dostanie w pierwszej powrotnej walce zawodnika, którego umiejętności są co najmniej półkę niżej. Prasel bardzo słabo zaprezentował się w starciu z Michałem Kitą, ale dyspozycja Polaka była jeszcze gorsza.

Doświadczenie Daniela na pewno nie pozwoli mu na taki sam błąd, jaki popełnił “Masakra”. Były pretendent do pasa ACA pewnie wygra ten pojedynek. TYP: Daniel Omielańczuk przez TKO w drugiej rundzie

Ricardo Prasel: 

Daniel Omielańczuk: Adam, Mateusz P, Bartosz, Arkadiusz, Maciej Ś, Jan, Hubert, Igor


Ivan Erslan vs. Rafał Kijańczuk

Bartosz Cieśla: Ekscytująca walka w kategorii półciężkiej ważna dla przyszłości tej dywizji. Były pretendent z Chorwacji podejmie Polaka, który ma za sobą udany debiut w KSW.

Wiele wskazuje na to, że pojedynek zakończy się przed czasem. Zawodnicy ci zwykli właśnie w ten sposób kończyć swoje walki, zwłaszcza przez nokaut.

Faworytem starcia jest Erslan. Nic dziwnego, gdyż to zawodnik, który dysponuje szerszą gamą narzędzi, które mogą go zaprowadzić do zwycięstwa. Niespodzianka w tym starciu nie jest jednak wcale wykluczona.

„Kijana” to zawodnik niezwykle eksplozywny, groźny zwłaszcza na początku pojedynku. Były zawodnik M-1 Global jeśli już wygrywał swoje walki to najczęściej w pierwszych rundach. Erslan jest jak najbardziej do naruszenia co pokazywali choćby Narkun czy Mysiala. Nie można więc wykluczyć scenariusza, w którym to Polak wyjdzie zwycięsko.

Jeśli Chorwat przetrwa początkowo nawałnicę Kijańczuka to szala powinna przechylić się na jego stronę. Erslan może kontrolować sytuację punktując rywala ciosami prostymi a w pewnym momencie przyspieszyć i zakończyć to wszystko uderzeniami.

Choć nie skreślam „Kijany” to mimo wszystko postawię na Erslana. Myślę, że Chorwat zakończy pojedynek w dalszej części pierwszej rundy bądź na początku rundy drugiej. TYP: Ivan Erslan przez TKO w 2. rundzie

Ivan Erslan: Bartosz, Maciej Ś, Jan, Adam, Igor, Arkadiusz, Mateusz P, Hubert

Rafał Kijańczuk: 


Marek Samociuk vs. Izu Ugonoh

Mateusz Paczkowski: Wielka presja przed tym starciem ciąży nad Izu. Nie dość, że będzie to rewanż za jego niespodziewaną porażkę w pierwszym starciu, po którym Izu skończył wyczerpany, to jeszcze sugeruje się, że bez wygranej lub bez efektownej walki, przyszłość Ugonoha w KSW stanie pod wielkim znakiem zapytania.

Dlatego spodziewam się, że Izu Ugonoh będzie w tej walce walczył dużo mądrzej. Będzie punktował Samociuka, będzie robił wszystko, by nie dać się obalić i łapać punkty na kartach zadając więcej ciosów w stójce. Mam nadzieję, że się będę mylił, ale obawiam się, że zobaczymy nudną walkę, po której sędziowie wskażą jako wygranego Ugonoha. TYP: Izu Ugonoh przez decyzję sędziów

Marek Samociuk: Hubert, Igor

Izu Ugonoh: Mateusz P, Jan, Bartosz, Arkadiusz, Maciej Ś, Adam


Damian Piwowarczyk vs. Bartosz Leśko

Igor Wyszyński: Bardzo ciekawie zapowiadający się pojedynek w wadze półciężkiej. Zmierza się w nim dwóch młodych zawodników. Leśko jest bardziej doświadczony od Damiana. Walczył z lepszymi zawodnikami. Piwowarczyk w KSW zawalczył dwukrotnie, za każdym razem wychodząc z klatki z podniesioną ręka. Warto przypomnieć że obie tamte walki wygrał przed poddania. Nie można jednak lekceważyc umiejętności Bartosza Leśko. On również ma bardzo dobry parter. Ta walka zapowiada się niesamowicie ciekawie, patrząc na styl walki tych dwóch zawodników. Wydaje mi się jednak ze taki nieprzewidywalny styl jaki prezentuje Damian zapewni mu zwycięstwo w tej walce. TYP: Damian Piwowarczyk przez poddanie, Runda 2

Damian Piwowarczyk: Igor, Jan, Adam, Mateusz P, Bartosz, Hubert

Bartosz Leśko: Maciej Ś, Arkadiusz,


Radosław Paczuski vs. Jason Wilnis

Adam Lewicki: Tą walką jaram się najbardziej. Dwóch świetnych kickbokserów spotka się w klatce KSW, tocząc bój w MMA. Jason Wilnis to pogromca Israela Adesanyi w K1, więc jego nazwisko mówi samo za siebie. Dochodzą do mnie głosy z Uniq Fight Club, że Paczuski jest w nieziemskiej formie i trudno mu znaleźć sparingpartnera, gdyż przeważnie jego rywale kończą porozbijani.

Bardzo jestem ciekaw, jak to się potoczy. Jestem ciekaw, czy którychś z nich oszuka i postawi na inną płaszczyznę niż stójka. Intuicja podpowiada mi, że to będzie ostra bitka na pełnym dystansie. TYP: Radek Paczuski jednogłośną decyzją sędziów

Radosław Paczuski: Adam, Igor, Jan, Maciej Ś, Bartosz, Hubert Mateusz P

Jason Wilnis: Arkadiusz


Anita Bekus vs. Roberta Zocco

Anita Bekus: Hubert, Bartosz, Jan, Maciej Ś, Adam, Igor, Mateusz P, Arkadiusz

Roberta Zocco: 


Albert Odzimkowski vs. Tommy Quinn

Albert Odzimkowski:  Maciej Ś, Arkadiusz, Igor, Adam, Mateusz P, Bartosz, Hubert, Jan

Tommy Quinn:


Łukasz Rajewski vs. Francisco Barrio

Łukasz Rajewski: Igor, Arkadiusz, Mateusz P, Maciej Ś

Francisco Barrio: Jan, Bartosz, Hubert, Adam


Podawajcie w komentarzach swoje typy!

Zobacz także:

Trener Borysa Mańkowskiego zdradził przyszłego rywala! Szykuje się świetna walka! Co wy na to?

Karta walk gali KSW 71 powoli się wypełnia. Poznaliśmy już bohaterów kilku zestawień, które Konfrontacja Sztuk Walki przygotowała na 18 czerwca. Możliwe, że to nie wszystkie niespodzianki szykowane na czerwcowy event

Duże zaskoczenie! ”Balboa” o pas GROMDY zawalczy z…

To jest naprawdę spore zaskoczenie. Dzisiaj w mediach społecznościowych GROMDA ogłosiła kto zawalczy o pas organizacji walk na gołe pięści. Zaskoczeniem nie jest Bartłomiej Domalik, a jego najbliższy przeciwnik. Będzie nim Mark Godbeer, który przecież nie stoczył jeszcze żadnego starcia w federacji Mariusza Grabowskiego.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis