Zarabiaj na konopiach
 
 
MMA PLTyper BetclicTypowanieTypowanie redakcyjne FAME MMA 18. Ferrari w dwóch walkach wieczoru, poznamy też nowego mistrza!

Typowanie redakcyjne FAME MMA 18. Ferrari w dwóch walkach wieczoru, poznamy też nowego mistrza!

Zapraszamy na dwieście siedemdziesiątą trzecią edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy pojedynki z gali FAME MMA 18, która już w sobotę odbędzie się w Atlas Arenie w Łodzi

Typowanie redakcyjne FAME MMA 18
Foto: FAME MMA

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską –Betclic. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.

Załóż konto na Betclic – zakład bez ryzyka do 200 zł


Marcin Dubiel vs. Amadeusz “Ferrari” Roślik

Jakub Hennig: Samozwańczy, najlepszy freak bez podziału na kategorie wagowe w swoim drugim starciu z rzędu zmierzy się z niezniszczalnym Marcinem Dubielem. Czy zmęczony w mniejszym lub większym stopniu Amadeusz upora się z chłopakiem Natsu? Czy jednak to podopieczny Przemka Szyszki odniesie kolejny tryumf?

“Ferrari” (5-4) jest pewny swego i nie dopuszcza do siebie myśli o porażce z jednym bądź drugim z “Oskarków”. Nadmieńmy, że w przypadku gdyby Amadeusz nie mógł wyjść do walki z Marcinem np. z powodu niedopuszczenia przez lekarza, ich walka zostaje przeniesiona na kolejną galę. Czy słynne już cepy oraz “folks style wrestling babe” zapewnią mu zwycięstwo z reprezentantem “Uniq Fight Club”?

Marcin Dubiel (4-2) jest na fali trzech zwycięstw z rzędu. Wspomnieć należy, że poza czterema zwycięstwami w formule MMA, Marcin ma na koncie wygraną z Kacperm Błońskim na zasadach “no limit” czyli bez podziału na rundy. W owej potyczce obaj panowie musieli się wykazać niesamowitą, jak na freak fighty, kondycją. Tym razem wykazać się nią będzie musiał Amadeusz Roślik, a ostatnio okazała się być ona jego piętą Achillesa. Czy Dubiel pokona byłego już “Władcę Piekieł”?

Ostatni pojedynek Marcina zaczął się od ostrej wymiany na środku oktagonu w walce z “Pashą”. Amadeusz uwielbia owe wymiany, bowiem dysponuje ogromną siłą ciosu. Sądzę, że Marcin niezależnie od werdyktu w pierwszej z walk Roślika, będzie chciał udowodnić sobie, że skończy ową konfrontację przed czasem. Myślę, że w jednej z pierwszych wymian Amadeusz pośle Marcina na deski i zostanie ogłoszony bohaterem narodowym TYP: Amadeusz Roślik przez KO, pierwsza runda

Marcin Dubiel: Bartosz, Arkadiusz, Mateusz

Amadeusz “Ferrari” Roślik: Jakub 


Kacper “Crusher” Błoński vs. Amadeusz “Ferrari” Roślik

Jakub Hennig: Amadeusz “Ferrari” po raz drugi z rzędu jest jednym z bohaterów walki, a w tym przypadku to właściwie walk wieczoru. Jego pierwszym rywalem jest Kacper Błoński, który przez wielu skazywany jest na porażkę. Czy słusznie?

Amadeusz Roślik (5-4) najpierw skrzyżuje rękawice z Kacprem Blonskym. Podopieczny Mirosława Oknińskiego czuje się jak drapieżnik, który zostanie zamknięty w klatce razem ze swoją ofiarą. Ostatni gość “GOAT-sów” głosi, że będzie w szoku, jeśli ich starcie potrwa dłużej niż dwie rundy. Czy zawodnik “Akademii Sportów Walki Wilanów” się przeliczy?

Kacper Błoński (3-0) od swojego debiutu, który miał miejsce 2 i pół roku temu, zaliczył spory progres. Duża część osób twierdzi, że członek nieistniejącego Teamu X na swój sposób został rzucony na pożarcie. Wiele z nich jednak zapomina, że “Crusher” intensywnie trenuje od wielu miesięcy, a w dodatku ma przewagę warunków fizycznych. Czy Kacper sprawi niespodziankę?

Uważam, że pojedynek od początku do końca będzie trzymał nas w napięciu. Sadzę, że wiele potężnych ciosów “Ferrariego” oraz sporo kopnięć Błońskiego, które byłyby w stanie zakończyć walkę, będzie śmigać w powietrzu. Obaj fighterzy będą dążyć do zakończenia pojedynku przed czasem i jednemu z nich to się uda. Myślę, że w drugiej rundzie będziemy świadkami efektownego sierpowego ze strony Roślika, który doprowadzi do końca ów konfrontację. TYP: Amadeusz Ferrari przez KO, druga runda

Kacper “Crusher” Błoński: Mateusz

Amadeusz “Ferrari” Roślik: Jakub, Arkadiusz, Bartosz


Ewa Brodnicka vs. Marta “Linkimaster” Linkiewicz

Bartosz Cieśla: Ciekawy pojedynek na gali FAME MMA 18 w Łodzi. W organizacji FAME MMA zadebiutuje bowiem była mistrzyni świata federacji WBO w boksie, czyi Ewa Brodnicka. Jej rywalką będzie natomiast doświadczona w we freak fightach Marta Linkiewicz.

Stójka w tym pojedynku powinna należeć do “Cleo”. Wieloletnie doświadczenie w boksie robi swoje. Brodnicka nigdy nie słynęła z nokautującego ciosu, więc nie spodziewam się skończenia przed czasem z jej strony.

Linkiewicz powinna więc przetrwać wymianę ciosów i sprowadzić walkę do parteru. W formule MMA ma większe doświadczenie i powinna skrzętnie to wykorzystać. Po obaleniu będzie mieć możliwość obijania rywalki i zyskiwania coraz większej przewagi.

Wydaje mi się, że pojedynek może zostać stoczony na pełnym dystansie. Według bukmacherów faworytką jest “”Linkimaster’ i ja również przychylam się do takiego werdyktu. TYP: Marta “Linkimaster” Linkiewicz przez decyzję

Ewa Brodnicka: Arkadiusz

Marta “Linkimaster” Linkiewicz: Bartosz, Mateusz, Jakub


Dawid “Dzinold” Rzeźnik vs. Robert “Sutonator” Pasut – walka w K-1, małe rękawice

Jakub Hennig: Członek kanału “Abstrachuje”, absolutny “Old school” polskiego YouTuba stanie w szranki z członkiem będącego w swoim peaku duetu “Bungee”, którego można określić mianem “New schoola”, jeśli mowa o kontencie rozrywkowo-komediowym. Robert Pasut vs. Dawid Rzeźnik w K1…jest to bardzo ciężkie starcie do wytypowania. Przyjrzymy się bliżej obu panom.

Robert Pasut w formule MMA walczył dwukrotnie. Obie walki “Sutonatora” zakończyły się po jego myśli, bowiem obie skończył przed czasem. Na gali FAME 18 planowo miał się zmierzyć z “Wac Toją”, jednakże finalnie to popularny “Dzinold” został jego oponentem. Nadmieńmy, że ich walka odbędzie się w formule K1. Czy podopieczny Przemysława Szyszki będzie musiał pogodzić się ze swoją pierwszą porażką?

Dawid Rzeźnik zadebiutował w FAME MMA przy okazji 16-tej odsłony. W formule MMA pokonał wówczas “Szymooola” przez decyzję. Była to walka pełna zwrotów akcji, bowiem “Dzinold” zwyciężył bez…nogi. Niedosłownie naturalnie, jednakże jego noga wykroczna nie nadawała się do użytku ze względu na sporą ilość przyjętych niskich kopnięć. Dawid wykazał się w tamtym momencie niezłomnością i charakterem, jednak z pewnością nienajlepiej wspomina tamte chwile. Jak bedzie tym razem?

Aktualny oponent przyjaciela Bandury trenuje w tym samym klubie co jego poprzedni rywal. W związku z tym, że jest to walka na zasadach K1, a “Uniq Fight Club” charakteryzuje się dość sporym naciskiem na atomowe low-kicki, prawdopodobnym jest, że Pasut również obejmie taką taktykę w pojedynku. “Dzinold” i jego sztab trenerski z “Czerwonego Smoka Poznań” także zdają sobie z tego sprawę. W związku z tym myślę, że poprzez wykorzystanie swoich warunków fizycznych, Rzeźnik nie przegra tego starcia. Pomimo ogromnej sympatii do byłego prowadzącego konferencji FAME, uważam, że przegra on swój pojedynek. TYP: Dawid Rzeźnik, jednogłośna decyzja

Dawid “Dzinold” Rzeźnik: Jakub, Bartosz 

Robert “Sutonator” Pasut: Arkadiusz, Mateusz


Arkadiusz Tańcula vs. Maksymilian “Wiewiór” Wiewiórka – o pas wagi średniej

Jakub Hennig: Jedyne starcie mistrzowskie w karcie walk to pojedynek o pas dywizji średniej, który został zwakowany przez “Kubańczyka” już dość dawno temu. O status czempiona kategorii do 84kg zawalczą – aktualny mistrz dywizji półśredniej, “Wiewiór” oraz Arek Tańcula. Do tej konfrontacji miało dojść na poprzedniej gali, jednakże kontuzja uniemożliwiła Arkowi rzetelne przygotowanie się do walki. Tym razem jednak obaj zawodnicy są w pełni sił i jeden z nich wróci z tarczą, a jeden na tarczy. Kto będzie kim?

Maksymilian Wiewiórka (4-1) w formule MMA przegrał tylko raz. Miało to miejsce prawie 5 lat temu, przy okazji pierwszej gali Fame MMA. Pokonał go wówczas ważący ponad 40kg więcej Michał Handke. Ostatnia jego walka też zakończyła się porażką, jednakże trzeba mieć na uwadze, że był to pojedynek na zasadach K1. “Wiewiór” jest jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym grapplerem w FAME. Jego umiejętności parterowe zapewniły mu zwycięstwa z Kamilem Hassanem czy wygrane z “Krychą” oraz Adrianem Polakiem. Tym razem jednak będzie miał ponownie do czynienia z cięższym od siebie rywalem, bowiem Tańcula zbija wagę, a Maks dobija do 84kg. Czy zapasy i tu przeważą szalę zwycięstwa na jego korzyść?

Arkadiusz Tańcula (7-1) przegrał też tylko raz. Miało to miejsce w konfrontacji z Pawłem Tyburskim, który jest uznawany przez większość fanów freak fightów za najlepszego freak fightera. Odgrywający rolę “Ryżego” aktor z pewnością jest jednym z najkompletniejszych zawodników w organizacji FAME. Zawodnik “Grappling Kraków” z każdym dniem przybliża się do urzeczywistnienia swojej matrycy marzeń. Przypomnę, że jego marzeniem było zdobycie pasa FAME, a jednym z kolejnych etapów…zawalczenie w KSW. Czy Arek przejdzie kolejny etap w swojej karierze?

W przypadku gdybym miał sobie zwizualizować pojedynek Wiewiórki z Tyburskim, widzę egzekucję w niecałą minutę. Arek został zmiażdżony, jednakże “Tybori” potrzebował do tego aż sześciu minut. Sądzę, że w formule MMA, Maksymilian nie mierzył się jeszcze z tak mocnym rywalem i ulegnie Arkadiuszowi w drugiej lub trzeciej odsłonie pojedynku. TYP: Arkadiusz Tańcula przez TKO, druga runda

Arkadiusz Tańcula: Jakub, Mateusz

Maksymilian “Wiewiór’ Wiewiórka: Arkadiusz, Bartosz


Tomasz “Zadyma” Gromadzki vs. Alan Kwieciński

Tomasz “Zadyma” Gromadzki: Mateusz, Bartosz, Arkadiusz

Alan Kwieciński: Jakub


Michał “Wampir” Pasternak vs. Piotr “Szeli” Szeliga – walka w K-1, małe rękawice

Michał “Wampir” Pasternak: Arkadiusz, Jakub, Mateusz, Bartosz

Piotr “Szeli” Szeliga: 


Natan “Pierzasty” Marcoń vs. Dariusz “Daro Lew” Kaźmierczuk

Jakub Hennig: Jedna z pierwszych, a zarazem najbardziej wyczekiwanych walk – “Daro Lew” vs. “Pierzasty” zapowiada się niezwykle ciekawie. Czyja ręka zostanie uniesiona ku górze? Lion Hooda czy jednak nauczycielki niemieckiego?

Dariusz Kaźmierczuk (2-11) w swojej ostatniej walce odniósł drugi tryumf w karierze. Było to wielkie wydarzenie w życiu fana Nottingham Forest, który jest żądny krwi “gęsi”. Daro kojarzony jest niestety głównie ze szklaną szczęką oraz… równie nieodpornymi nogami. Jest jednak o wiele bardziej doświadczony i ma przeogromną motywację. Czy odniesie trzecie już zwycięstwo?

Natan Marcoń (0-1) zadebiutował na gali FAME 16, gdzie w walce otwarcia uległ “Wiejskiemu Koksowi”. Były już “Bóg Estetyki” zaprezentował się tragicznie pod względem technicznym, jednak woli, ani serca do walki odmówić mu nie można. Pomimo notorycznego przyjmowania ciosów Natan się nie cofa i cały czas napiera, a jest to coś, za czym jego aktualny rywal zbyt nie przepada. Czy Marcoń zafunduje Darkowi kolejną porażkę?

Pomimo tego, że Natan jest sporych rozmiarów kawałem chłopa, który będzie szedł do przodu, uważam, że to Każmierczuk wyjdzie zwycięsko z tego starcia. Dlaczego? “Pierzasty” moim zdaniem nie będzie w stanie skończyć, a tym bardziej wypunktować Darka. Jego pchane ciosy nie powinny wyrządzić krzywdy “Lion Hoodowi”, który pewnie wypunktuje młodszego od siebie o o około 30 lat rywala. TYP: Dariusz Kaźmierczuk, jednogłośna decyzja

Natan “Pierzasty” Marcoń: Bartosz, Mateusz

Dariusz “Daro Lew” Kaźmierczuk: Jakub, Arkadiusz


Elizabeth “Lizi” Anorue vs. Dominika Rybak

Elizabeth “Lizi” Anorue:  

Dominika Rybak: Mateusz, Arkadiusz, Jakub, Bartosz


Mateusz Spysiński vs. Jakub “Paramaxil” Frączek

Mateusz Spysiński: Bartosz, Jakub, Arkadiusz, Mateusz

Jakub “Paramaxil” Frączek


Podawajcie w komentarzach swoje typy!

Gala FAME MMA dostępna tylko w systemie PPV. Transmisję można wykupić pod tym linkiem.

Zobacz także:

Israel Adesanya komentuje zestawienie Błachowicz-Pereira i wskazuje zwycięzcę!

Israel Adesanya (24-2) na swoim kanale YouTube skomentował ogłoszone hitowe starcie pomiędzy Janem Błachowiczem, a Alexem Pereirą. Przypomnijmy, że Brazylijczyk po utracie tytułu zdecydował się przejść do wagi półciężkiej. Adesanya skomentował, a przy okazji wskazał zwycięzcę nadchodzącego zestawienia.

FAME MMA 18: Gdzie oglądać? Kiedy gala? Data, miejsce, PPV

To już niedługo! Na kolejnej edycji gali, która odbędzie się w łódzkiej Ergo Arenie zobaczymy aż 10 emocjonujących walk. Organizacja zafundowała nam także walkę o pas w kategorii do 84 kg. Galę będzie można oglądnąć na specjalnej platformie organizacji! 

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis