MMA PLUFCTypowanie redakcyjne #98: UFC 222: Cyborg vs. Kunitskaya

Typowanie redakcyjne #98: UFC 222: Cyborg vs. Kunitskaya

Zapraszamy na dziewięćdziesiątą ósmą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie przeanalizowaliśmy walki z karty głównej gali UFC 222 ! Walką wieczoru będzie starcie o mistrzowski pas wagi piórkowej kobiet Cris Cyborg vs. Yana Kutinskaya.

Dodatkowo przedstawiamy kursy na te pojedynki wystawione przez naszego partnera, legalnego bukmachera – firmę LVBet. Udział w zakładach mogą brać tylko osoby fizyczne, które ukończyły 18 lat.


Cris Cyborg vs. Yana Kunitskaya

Bartosz Cieśla: Walka mistrzowska zestawiona na szybko celem ratowania gali w Las Vegas. Faworyt może być tylko jeden i jest to oczywiście aktualna mistrzyni. Kunitskaya była dominowana zapaśniczo przez Tonyę Evinger. Cyborg to jednak poziom wyżej. Ogromna przewaga fizyczna sprawi, że sprawi rywalce szybki knockdown, tam dołoży do tego ground&pound i szybko zakończy pojedynek. Jedyną szansą Kunitskayi jest wyczarowanie jakiegoś poddania, ale szczerze wątpię, aby doświadczona Brazylijka dała się w nie złapać. Wiadomo, że w sporcie wszystko może się zdarzyć, ale tę walkę mistrzowską uważam za missmatch i przewiduje szybkie zwycięstwo aktualnej mistrzyni. TYP: Cris Cyborg przez TKO w 1. rundzie.


Cris Cyborg: Mateusz S, Mateusz J, Szymon, Monika, Mateusz P, Krystian, Bartosz C


Yana Kunitskaya:


Frankie Edgar vs. Brian Ortega

Szymon Frankowicz: Edgar vs Ortega to dla mnie prawdziwy Main Event gali UFC 222. Starcie doświadczonego wygi z niepokonanym objawieniem wagi piórkowej zapowiada się bardzo interesująco, na dodatek będzie to prawdopodobnie eliminator do pasa. Edgara nikomu raczej przedstawiać nie trzeba. Były mistrz wagi lekkiej, którego mocnymi stronami są zapasy i świetna kondycja. Frankie nigdy nie przegrał przed czasem i tylko trzech zawodników mogło znaleźć na niego receptę. Po drugiej stronie stanie 27-letni Ortega, który jeszcze nie zna smaku porażki. Solidna stójka ale przede wszystkim kapitalny parter to cechy, dzięki którym “T-City” zawdzięcza swój nieskazitelny rekord. Brian będzie bardzo niewygodnym rywalem dla Edgara, który lubi dominować rywali zapaśniczo w parterze. Co ciekawe to Frankie ma lepszy zasięg, więc utrzymywanie walki w stójce może być mu na rękę. Wydaje mi się jednak, że prędzej czy później zdecyduje się na sprowadzenie, co bezlitośnie wykorzysta Ortega wygrywając przez poddanie. Walka potrwa maksymalnie 3 rundy, więc kondycyjnie obaj powinni być dobrze przygotowani. Rozum podpowiada Edgar przez decyzję, ale sercem będę za kolejnym objawieniem i urozmaiceniem wagi piórkowej. TYP: Ortega przez poddanie w 2 rundzie.


Frankie Edgar: Bartosz C


Brain Ortega: Mateusz S, Mateusz P, Mateusz J, Krystian, Szymon, Monika


Sean O’Malley vs. Andre Soukhamthath

Monika Bobrycka: Na spotkaniu “twarzą w twarz” Sean O’Malley i Andre Soukhamthath podgrzali trochę atmosferę. Muszę jednak przyznać, że zupełnie nie wiem czego się spodziewać w tym pojedynku. Z jednej strony młody, dynamiczny “Sugar”, z drugiej trochę bardziej doświadczony, także potrafiący nokautować rywali Soukhmathath. Niemniej, ostatnio, jeśli nie udaje mu się wygrać przed czasem, przegrywa niejednogłośnie na punkty. W tym starciu nie będę szaleć i obstawię, że skończy się decyzją sędziowską, bo mimo, iż między nimi iskrzyło, w samym starciu mogą walczyć zachowawczo i trzymać się taktyki. O’Malley jest niepokonany w zawodowej karierze i może pójść “na całość” w momencie, gdy “The Asian Sansation” będzie mocno naruszony. Chciałbym się jednak mylić i zobaczyć ładny nokaut z jego strony już wcześniej, bo ten dzieciak ma potencjał. TYP: Sean O’Malley przez decyzję sędziów.

Sean O’Malley: Mateusz S, Mateusz J, Szymon, Monika, Mateusz P, Krystian, Bartosz C

Andre Soukhamthath:


Andrei Arlovski vs. Stefan Struve

Szymon Frankowicz: Walka dwóch weteranów wagi ciężkiej to jedna z atrakcji karty głównej najbliższej gali. Stefan Struve konta Andrei Arlovski to raczej walka na przetarcie dla obu, aniżeli krok w stronę pasa. Andrei powrócił ostatnio na zwycięską ścieżkę po pięciu kolejnych porażkach. Przegrywał z czołowymi zawodnikami dywizji ciężkiej, a w starciu z niżej sklasyfikowanym Albinim nie miał zbyt dużych problemów. Niestety, dla niego Struve to zawodnik z czołówki. Ostatnio Holender przegrał przez KO z Volkovem, ale w ostatnich walkach radził sobie dużo lepiej od najbliższego rywala. Rzecz jasna różnica warunków jest ogromna na korzyść Stefana, ale kategoria ciężka rządzi się swoimi prawami, czego przykładem było starcie Holendra z Huntem. Spodziewam się, że Andrei będzie od początku nastawiony na kontry. Struve wie doskonale o tym, że szczęka Arlovskiego do najtwardszych nie należy, więc prawdopodobnie ruszy na swojego przeciwnika bardzo agresywnie, co poskutkuje silnym ciosem kontrującym Andreia i nokautem w 1 rundzie. Oczywiście, takie rozstrzygnięcie (biorąc pod uwagę kursy bukmacherów) jest mało prawdopodobne, ale liczę właśnie na niespodziankę. TYP: Andrei Arlovski przez TKO w 1 rundzie.


Andrei Arlovski: Szymon, Krystian


Stefan Struve: Mateusz S, Mateusz J, Mateusz P, Monika, Bartosz C


Cat Zingano vs. Ketlen Vieira

Mateusz Jawor: Podczas UFC 222 dojdzie do trzech starć kobiet, co jest pewnego rodzaju rzadkością w rozpiskach tej organizacji. Jedną z tych walk będzie starcie młodej niepokonanej Brazylijki Ketlen Vieira z bardzo doświadczona Cat Zingano. Amerykanka wraca po prawie dwuletniej przerwie od startów zawodowych oraz dwóch porażkach odniesionych z Rondą Rousey oraz Julianą Pena. Warto przypomnieć, że Cat pokonała w 2014 roku obecną mistrzynię Amandę Nunes i to przed czasem, co świadczy o tym, że jej ciosy są bardzo niebezpieczne i młodsza rywalka musi być bardzo uważna. O Brazylijce wiemy, że jest niepokonana w swej karierze, a w UFC wygrała 3 pojedynki z czego 2 przez decyzję i 1 przez poddanie. Jak przystało na reprezentantkę Nova Uniao, Vieira ma spory arsenał technik kończących i co pokazały jej poprzednie pojedynki całkiem niezłą odporność. Podsumowując spodziewam się dość wyrównanego pojedynku, w którym Brazylijka będzie dążyła do obalenia, a Amerykanka za wszelką cenę będzie chciała prowadzić swoją grę w stójce zatem odpowiedzią wydają się być zapasy, w których liczę mocno na defensywę Zingano i zwycięstwo na pełnym dystansie. TYP: Cat Zingano decyzją sędziów.

Cat Zingano: Mateusz J, Mateusz P, Mateusz S, Szymon


Ketlen Vieira: Monika, Bartosz C, Krystian


Podawajcie w komentarzach swoje typy!