MMA PLTyper BetclicTypowanieTypowanie redakcyjne #248: KSW 66: Ziółkowski vs. Mańkowski

Typowanie redakcyjne #248: KSW 66: Ziółkowski vs. Mańkowski

Zapraszamy na dwieście czterdziestą ósmą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy pojedynki z gali KSW 66 w Szczecinie. Na pierwszej tegorocznej gali KSW zobaczymy dwa pojedynki mistrzowskie

Typowanie KSW 66

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską –Superbet. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.


Marian Ziółkowski vs. Borys Mańkowski

Maciej Święch: Typowanie, które odkładałem do ostatniej chwili nie mogąc się zdecydować na którego z zawodników postawić. Walka wieczoru KSW 66 to wyczekiwane przez wielu, świetne zestawienie dwóch zupełnie różnych stylów wszechstylowej walki wręcz. Z jednej storny wciąż nowy w roli mistrza, Marian Ziółkowski, a z drugiej były czempion, który wygląda na niezwykle pewnego siebie i zdeterminowanego żeby powrócić na tron.

Bez wątpienia zawodnik WCA będzie jak najdłużej chciał utrzymywać tę walkę w dystansie, gdzie Borys nie jest w stanie mu zagrozić. W swoich ostatnich walkach aktualny mistrz dywizji lekkiej pokazywał, że potrafi świetnie pracować lewym prostym i dystansować swoich rywali. Z drugiej strony bardzo mocną cechą Mańkowskiego jest praca na nogach i właśnie skracanie dystansu. Pokazał to między innymi na KSW 39 w walce z wyższym od 12 cm. Mamedem Khalidovem.

Atutem Ziółkowskiego będzie kondycja, której czasem brakowało u Borysa. Czas będzie płynął na korzyść Mariana, ponieważ to poznaniak będzie musiał być aktywniejszy na nogach. Będzie to bardzo istotne w pojedynku 5-rundowym.

Marianowi można zarzucać, że gdy nie czuje się pewnie, walczy zbyt zachowawczo, co było dobitnie widać w walce z Mateuszem Gamrotem, gdzie bał się podjąć jakiegokolwiek większego ryzyka. Jeżeli Borysowi uda się narzucić presję to może wygrać, szczególnie jeśli będzie systematycznie skracał dystans. Wszelkie akcje zapaśnicze, czy parterowe będą promować wywodzącego się z grapplignu poznaniaka.

Ciężko mi sobie wyobrazić sytuację, w której Marian kończy Borysa przed czasem. Jeśli to zawodnik z Warszawy miałby wygrać ten pojedynek to byłoby to raczej konsekwentne rozbijanie Mańkowskiego w dystansie.

Podsumowując, jestem przekonany, że czeka nas świetna walka, która będzie zderzeniem dwóch świetnych sportowców i dwóch zupełnie różnych stylów. Postawię w niej na zwycięstwo Mariana przez decyzję, dzięki systematycznej, mądrej pracy w dystansie. TYP: Marian Ziółkowski, Decyzja.

Marian Ziółkowski: Maciej Ś, Krystian, Adam, Bartosz, Kacper, Jan, Mateusz S

Borys Mańkowski: Hubert, Arkadiusz, Igor


Tomasz Narkun vs. Ibragim Chuzhigaev

Igor Jędzura: Co-main event gali KSW 66 zapowiada się naprawdę zacnie. Ibragim Chuzhigaev to doświadczony zawodnik z Rosji. W chwili obecnej jest on na fali sześciu zwycięstw. Dwie ostatnie walki kończył przed czasem. Rosjanin jest bardzo groźnym zawodnikiem w każdej płaszczyźnie. Jego arsenał ciosów i kopnięć jest bardzo bogaty. Świadczy o tym fakt, że nokautuje rywali różnorakimi kombinacjami. Warto przypomnieć o jego zwycięstwie nad Polakiem, Piotrem Strusem na gali ACA 92. Chuzhigaev może się pochwalić również nokautem w zaledwie… 5 sekund.

Tomasz Narkun jest najdłużej panującym mistrzem KSW. W swojej kategorii wagowej jest niepokonany od 2014 roku! Po drodze zanotował dwie porażki z mistrzem KSW w wadze ciężkiej Philem De Friesem. “Żyrafa” walczy w niesamowicie efektowny sposób. W swoich pojedynkach często sięga po niestandardowe techniki takie jak na przykład latające kolano. Tomek w parterze też początkującym nie jest. Poddawał swoich rywali częściej niż jego rywal.

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że ta walka nie wyjdzie poza pierwszą rundę, biorąc pod uwagę ich styl walki. Wydaję mi się, że Polak po raz kolejny obroni swój tytuł, lecz nie można od razu skreślać Rosjanina, ponieważ on również ma szanse na zwycięstwo. Moim zdaniem Tomek ustrzeli jakąś ciekawą kombinacją Ibragima i to jego ręka powędruje w górę. TYP: Tomasz Narkun przez nokaut, Runda 2

Tomasz Narkun: Igor, Bartosz, Kacper, Hubert, Krystian, Arkadiusz, Adam, Maciej Ś

Ibragim Chuzhigaev: Jan, Mateusz S


Michał Materla vs. Jason Radcliffe

Bartosz Cieśla: Michał Materla to żywa legenda federacji KSW i jego powrót do okrągłej klatki największej polskiej organizacji z pewnością cieszy.

W wieku 38 lat „Cipao” z pewnością ma już najlepszy okres kariery za sobą. Mimo wszystko w ostatnich latach były mistrz przegrywał tylko ze ścisłą czołówką, czyli Mamedem Khalidovem, Scottem Askhamem i Roberto Soldiciem.

Materla próbował swoich sił we własnej organizacji EFM Show. We wrześniu ubiegłego roku pokonał na punkty francuskiego weterana Moise Rimbona rewanżując mu się przy okazji za porażkę sprzed 15 lat.

Czy Jason Radcliffe okaże się dla Materli zaporą nie do przejścia. Szczerze, nie wydaje mi się. Anglik co prawda „z niejednego pleca chleb jadł” i w jego sportowym CV znajdziemy występy dla znaczących organizacji – Bellator czy Cage Warriors. Jednak gdy trafiał na mocniejszych rywali zazwyczaj przegrywał.

Z pewnością Anglik będzie starał się utrzymać walkę w stójce. Tu może stawić Polakowi zacięty opór. Pojedynek z Janikowskim pokazał jednak, że da się go ściągnąć do parteru i tam skończyć. Obstawiam właśnie, że w ten sposób Materla przełamie rywala. Obstawiam, że niesiony dopingiem własnej publiczności szczeciński berserker dokona tego przy pomocy ground&pound, choć nie wykluczam, że pojedynek może skończyć się też poddaniem. TYP: Michał Materla przez TKO w 2. rundzie

Michał Materla: Bartosz, Arkadiusz, Mateusz S, Maciej Ś, Hubert, Adam, Igor, Krystian

Jason Radcliffe: Kacper, Jan


Krystian Kaszubowski vs. Robert Maciejowski

Hubert Pawlik: „Karpackie Serce” dowiedziało się o walce kilkadziesiąt godzin przed pojedynkiem. Maciejowski nie był widziany w klatce od 17 miesięcy, kiedy na gali Babilon MMA 15 pokonał faworyzowanego Bartłomieja Gładkowicza. Maciejowski walczy z odwrotnej pozycji, która jest niewygodną pozycją dla Kaszubowskiego. Robert dysponuje również dobrą defensywą zapaśniczą, jednak najpoważniejsze działa 28-latek posiada w stójce.

Niewątpliwie Krystian Kaszubowski jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku. „Kris” potrafi nokautować, co udowodnił już w kilku pojedynkach. Poza tym, kiedy walka nie układa się w stójce to Krystian potrafi przenieść, a później ustabilizować rywala w parterze. Wydaje się jednak, że walka mimo wszystko potoczy się w stójce. Krystian przyzwyczajony jest w ostatnim czasie do toczenia walk na pełnym dystansie i to może być głównym faktorem jego zwycięstwa. Maciejowski w pojedynku z Gładkowiczem pokazał, że ma wiele luk w przygotowaniu motorycznym, dlatego w mojej opinii nie będzie w stanie dotrzymać tempa Kaszubowskiemu. Zwłaszcza, że przystępuje do konfrontacji bez przygotowania. TYP: Krystian Kaszubowski, TKO 1 runda

Krystian Kaszubowski: Hubert, Adam, Maciej Ś, Kacper, Bartosz, Jan, Igor, Mateusz S, Krystian, Arkadiusz

Robert Maciejowski: 


Sebastian Rajewski vs. Niklas Bäckström

Sebastian Rajewski: Adam, Igor, Krystian, Maciej Ś, Bartosz, Hubert, Kacper

Niklas Bäckström: Arkadiusz, Jan, Mateusz S


Wojciech Janusz vs. Damian Skarżyński

Wojciech Janusz: Igor, Bartosz, Adam, Krystian, Mateusz S, Kacper, Maciej Ś, Hubert, Arkadiusz

Damian Skarżyński: Jan


Łukasz Rajewski vs. Donovan Desmae

Łukasz Rajewski: Mateusz S, Maciej Ś

Donovan Desmae: Hubert, Krystian, Bartosz, Adam, Arkadiusz, Jan, Igor, Kacper


Gracjan Szadziński vs. Francesco Moricca

Gracjan Szadziński: Arkadiusz, Maciej Ś, Hubert, Igor, Krystian, Adam, Kacper, Mateusz S, Bartosz

Francesco Moricca: Jan


Kacper Koziorzębski vs. Hubert Szymajda

Kacper Koziorzębski: Kacper, Igor, Arkadiusz, Mateusz S, Adam, Maciej Ś, Bartosz, Jan, Krystian, Hubert

Hubert Szymajda:


Patryk Surdyn vs. David Martinik 

Patryk Surdyn: Krystian, Maciej Ś, Jan, Arkadiusz, Bartosz, Mateusz S, Hubert, Kacper

David Martinik: Adam, Igor


Podawajcie w komentarzach swoje typy!

Zobacz także:

Tomasz Narkun o walce z Roberto Soldiciem: Ja wyzwań nie odmawiam!

Tomasz Narkun (18-4) wypowiedział się o potencjalnej walce z Roberto Soldiciem (20-3). Przypomnijmy, że ”RoboCop” po jakże ważnym zwycięstwie zdradził, że nie wyklucza walki o trzeci pas KSW. Jak się okazuje ”Żyrafa” również jest zainteresowany takim starciem.

Mistrz KSW vs champion czołowej organizacji na świecie? Mańkowski ma pomysł po zdobyciu pasa!

Czy Borys Mańkowski po raz drugi w karierze zdobędzie mistrzowski pas organizacji KSW? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w najbliższą sobotę. “Diabeł Tasmański” nie waha się jednak myśleć, co wydarzy się w przypadku pokonania Mariana Ziółkowskiego.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis