MMA PLBez kategoriiTypowanie redakcyjne #239: UFC 261: Usman vs. Masvidal 2

Typowanie redakcyjne #239: UFC 261: Usman vs. Masvidal 2

Foto: UFC

Zapraszamy na dwieście trzydziestą dziewiątą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy pojedynki z gali UFC 261, która odbędzie się w Jacksonville na Florydzie. Będzie to pierwsza od ponad roku gala UFC z udziałem publiczności.

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską –Superbet. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.


Kamaru Usman vs. Jorge Masvidal

Arkadiusz Hnida: Najważniejsze pytanie brzmi czym może zaskoczyć Masvidal mistrza po ponad siedmiu miesiącach, bo właśnie tyle minęło od ich ostatniego pojedynku. Warto zaznaczyć, że nie wszyscy byli fanami tego natychmiastowego rewanżu.

Masvidal należy do zawodników wszechstronnych, którzy niecodzienną akcję mogą ”wyciągnąć z rękawa” w każdej chwili. Co udowodniła choćby walka z Askrenem.

Uważam, że Usman nie zaskoczy swoim planem, którym będzie dociskanie do siatki, a z czasem obalenia i kontrola z góry. Jorge może mieć swoje momenty w tym pojedynku, lecz czas ponownie będzie grał na korzyść aktualnego championa. Ostatecznie TYP: Usman, jednogłośna decyzja sędziów

Kamaru Usman: Mateusz P, Arkadiusz, Krystian, Monika, Hubert, Bartosz

Jorge Masvidal: 


Weili Zhang vs. Rose Namajunas

Bartosz Cieśla: Moim zdaniem najciekawsza z trzech walk mistrzowskich na gali UFC 261, co potwierdzają również kursy bukmacherskie. Wciąż to broniąca tytułu mistrzyni jest faworytką, lecz nie tak wyraźną jak pozostali czempioni, których zobaczymy w Jacksonville.

Obie zawodniczki są wszechstronne. Świetnie radzą sobie w stójce, ale potrafią również kończyć w parterze.  Dlatego też przebieg pojedynku może być naprawdę interesujący. Zawodniczki też częściej kończą przed czasem niż dopuszczają do decyzji. Tu również tak może być , choć nie wykluczam, że bezpośrednie starcie potrwa jednak pełen dystans.

Weili Zhang to z pewnością zawodniczką dysponująca ogromną siłą zwłaszcza jak na kategorię słomkową. Do dziś pamiętamy obrazki po walce z Joanną Jędrzejczyk, czyli potwornie obitą twarz Polki. Chinka lubi wywierać presję na rywalce. Z racji swojej siły znakomicie radzi sobie również w klinczu.

Stójka Rose Namajunas jest zaś lepsza techniczna. Znakomite poruszanie się, szybkość i nieco lepsze warunki fizyczne są czynnikami, które mogą działać na korzyść zawodniczki o litewskich korzeniach.

Z pewnością szansą dla „Thug” mogłoby być sprowadzenie walki do parteru. Namajunas większość swoich zwycięstw odnosiła właśnie po poddaniach. Z drugiej strony jednak Zhang bardzo dobrze broni obaleń, dzięki czemu udaje jej się utrzymać walkę na nogach.

Możliwe, że na początku walki Namajunas będzie miała przewagę. Pretendentka korzystająca ze swojej techniki i szybkości może punktować mistrzynię. Wydaje mi się, że jednak, że Zhang od czasu do będzie doprowadzać do mocnych wymian, w których może mocno trafiać rywalkę. Z czasem Namajunas może zacząć odczuwać te ciosy i szala zwycięstwa przechyli się już nieco na korzyść Chinki.

Niewykluczone, że walka potrwa pełen dystans, ale postawię jednak inaczej. Moim zdaniem Zhang zdoła przełamać pretendentkę w rundach mistrzowskich i zakończyć starcie przed czasem. TYP: Weili Zhang przez TKO w 4. rundzie 

Weili Zhang: Arkadiusz, Monika, Krystian, Bartosz, Hubert, Mateusz P

Rose Namajunas: 


Valentina Shevchenko vs. Jessica Andrade

Krystian Młynarczuk: Wyraźnie faworyzuję obecną mistrzynię w starciu o pas wagi muszej do jakiego dojdzie podczas gali UFC 261.

Kategoria ta ma problem z klarownymi pretendentkami, dlatego też walkę o pas dostała Jessica Andrade już po jednym zwycięstwie w tejże kategorii. Brazylijka słynie ze swojej siły, mocnego napierania do przodu i całkiem niezłych zapasów, lecz w starciu z Valentiną – dysproporcji jaką dostrzegaliśmy w wadze słomkowej – może nie być.

“Bullet” jest na fali, ma 6 wygranych z rzędu. Jest wyższa od Andrade, a za sprawą wspaniałej postawy w obszarze stójkowym, powinna być w stanie skutecznie trzymać przeciwniczkę na dystans. To powinno zniwelować zagrożenie ze strony Brazylijki.

Oczywiście nie można wykluczyć, że nacierająca Jessica trafi obecną czempionkę, lecz scenariusz ten oceniam na jakieś 5%. Valentina w zawodowym MMA nie zaznała przegranej przez nokaut, to twarda zawodniczka, a w dywizji muszej stała się prawdziwym taranem. Myślę, że jej przewaga punktowa będzie wyraźna, choć nie wykluczam, że uda jej się skończyć Andrade przed czasem. TYP: Shevchenko przez decyzję.

Valentina Shevchenko: Monika, Bartosz, Hubert, Krystian, Mateusz P, Arkadiusz

Jessica Andrade: 


Uriah Hall vs. Chris Weidman

Uriah Hall: 

Chris Weidman: Hubert, Arkadiusz, Mateusz P, Monika, Bartosz, Krystian


Anthony Smith vs. Jimmy Crute

Anthony Smith: Mateusz P, Hubert, Arkadiusz

Jimmy Crute: Bartosz, Krystian, Monika


Podawajcie w komentarzach swoje typy!

Zobacz także:

Jorge Masvidal promotorem! Zakłada swoją organizację walk… na gołe pięści!

Najbliższy pretendent do tytułu mistrzowskiego wagi półśredniej Jorge Masvidal zostanie promotorem! Posiadacz pasa BMF (“największego skuriwela”) zakłada własną organizację walk na gołe pięści.

Uriah Hall o walce z youtuberem Jakiem Paulem: Zabiłbym go, pokonałbym go jedną ręką

Zawodnik UFC Uriah Hall na konferencji prasowej przed UFC 261 wypowiedział się o potencjalnej walce z youtuberem Jakiem Paulem. Temat jest gorący, bowiem Paul w minioną sobotę znokautował w pierwszej rundzie byłego mistrza Bellatora i One Championship Bena Askrena.