MMA PLTyper BetclicTypowanieTypowanie redakcyjne #238: KSW 60: De Fries vs. Narkun 2

Typowanie redakcyjne #238: KSW 60: De Fries vs. Narkun 2

Zapraszamy na dwieście trzydziestą ósmą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy pojedynki z gali KSW 60, która odbędzie się bez udziału publiczności w studio. 

Typowanie KSW 60
Foto: KSW

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską –Superbet. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.


Phil De Fries vs. Tomasz Narkun

Maciej Szumowski: Nie jestem kibicem Tomasza Narkuna. „Żyrafa”, nawet jako mistrz i legenda KSW, nie ma wielu zwolenników. Zawodnikowi Berserkers Team nie można jednak odmówić, że walczy na najwyższym poziomie. W kategorii półciężkiej trudno o godnego konkurenta, w związku z czym KSW postanowiło go po raz drugi zestawić z mistrzem wagi ciężkiej, Philipem de Friesem.

Gdyby różnica wagi i warunków fizycznych była mniejsza, to nie miałbym wątpliwości, że to Narkun zwycięży rewanżowe starcie. Jest jednak inaczej i stąd moje obawy, że to Anglik ponownie udowodni swoją wyższość. W razie jego zwycięstwa nie spodziewam się jednak takiej dominacji jak na KSW 47.

Sądzę, że Tomasz Narkun agresywnie rozpocznie starcie i będzie dążył do szybkiego nokautu lub poddania. Trudno jest mi wskazać, kto zwycięży to starcie. Wierzę jednak, że rewanż będzie wyglądał inaczej niż pierwsza walka i to Polak wyjdzie zwycięsko z tego starcia – jako podwójny mistrz KSW! TYP: Tomasz Narkun przez TKO

Phil De Fries: Mateusz P, Krystian, Hubert, Bartosz, Maciej Ś

Tomasz Narkun: Monika, Maciej Sz, Arkadiusz


Marian Ziółkowski vs. Maciej Kazieczko

Hubert Pawlik: Co-main event gali KSW 60. Starcie, które pierwotnie miało odbyć się na gali KSW 54, natomiast wskutek kontuzji Shamila Musaeva, Marian zawalczył z Gamrotem, a Kazieczko z Caputem.
Pojedynek Kazieczki z Ziółkowskim to sportowo, jedna z najlepszych walk tej gali.

Zdecydowanym faworytem bukmacherów jest aktualny mistrz. To nie może dziwić, ponieważ w swoich ostatnich walkach udowodnił, że jest absolutnie jednym z najlepszym zawodników w Europie. Grudniowa walka o pas mistrzowski z Romanem Szymańskim to była absolutna dominacja Ziółkowskiego, który w pełni kontrolował pojedynek przez pierwsze trzy rundy, żeby w czwartej – skończyć Szymańskiego kopnięciem na wątrobę. Marian jest zawodnikiem bardzo wszechstronnym. Szybkie, długie ciosy proste mistrza w połączeniu z jego świetną pracą na nogach, mogą stanowić poważny problem dla Maćka.

Zawodnik, trenujący w Ankos MMA Poznań będzie pewnie upatrywał swojej szansy w pierwszych rundach, żeby trafić Mariana jednym ze swoich ciężkich ciosów. Myślę, że Kazieczko będzie miał przewagę w płaszczyźnie zapaśniczej, ponieważ trenuje w najlepszym klubie zapaśniczym w Polsce, więc jest to element, który może okazać się tajną bronią zawodnika z Zielonej Góry. Natomiast czy faktycznie sprowadzenie Mariana byłoby dobrym pomysłem? Warszawianin bardzo dobrze odnajduje się na ziemi, dlatego nie wiem czy rozsądny pomysłem dla pretendenta byłoby inicjować sprowadzenia walki do parteru.

Obaj zawodnicy bardzo dobrze pracują w płaszczyźnie kickbokserskiej. Ich firmową akcją są niskie kopnięcie na wysokości łydki, które są bardzo efektowne, jeśli walczysz z zawodnikiem bazującym na szybkości. To może być kolejna broń obu zawodników.

Ostatnią rzeczą, którą chciałbym poruszyć jest dystans pojedynku. Kazieczko walczył do tej pory jedynie na przestrzeni trzech rund, natomiast Marian ma już doświadczenie w pięciorundowych wojnach. Pojedynek z Mateuszem Gamrotem był dowodem na to, że Marian ma bardzo dobre cardio, dlatego może być to mocnym argument. Podsumowując, jeśli Ziółkowski zawalczy tak metodycznie, jak miało to miejsce w grudniu i nie da się złapać na nic niespodziewanego w pierwszych dwóch rundach, to wygra ten pojedynek. TYP: Marian Ziółkowski przez decyzję

Marian Ziółkowski: Krystian, Arkadiusz, Bartosz, Maciej Ś, Mateusz P, Hubert, Maciej Sz, Monika,

Maciej Kazieczko: 


Izu Ugonoh vs. Marek Samociuk

Mateusz Paczkowski: To trzeci rywal dla Izu na galę KSW 60 i wydaje się najniebezpieczniejszy. W moim odczuciu Marek Samociuk, którego polscy kibice kojarzą z walk na gołe pięści może postawić Ugonohowi trudne warunki. Tak naprawdę nie wiemy jak Izu prezentuje się w klasycznej walce w MMA, bowiem jego debiutancka walka z Quentinem Domingosem nie trwała nawet pół rundy.

Marek Samociuk ma tylko jeden problem – dwa tygodnie temu dał ciężką – ale wygraną! – walkę na gali EFM SHOW. Jeśli przez ten czas zdołał złapać ciut świeżości to moim zdaniem zobaczymy obalenie w jego wykonaniu i ubicie Izu w parterze. TYP: Marek Samociuk przez TKO w 2 rundzie.

Izu Ugonoh: Hubert, Maciej Sz, Monika, Bartosz, Arkadiusz, Maciej Ś, Krystian

Marek Samociuk: Mateusz P


Patryk Kaczmarczyk vs. Michał Sobiech

Maciej Święch: Będzie to walka jednego z najciekawszych zawodników młodego pokolenia w Polsce, Patryka Kaczmarczyka, ze znanym między innymi z reality show KSW “Tylko Jeden”, Michałem Sobiechem. Obaj zawodnicy zasilą tym samym, bardzo mocną dywizję piórkową największej polskiej organizacji.

O 22-latku z Radomia jest głośno od dłuższego czasu, a ten z każdą kolejną walką udowadnia, że jest to zasadne. Wszedł z drzwiami zarówno do Babilonu jak i do Armii Fight Night, której jest mistrzem. Walczy często i wydaje się być w dużym gazie przed sobotnim pojedynkiem.

Z drugiej strony mamy niebezpiecznego Michała Sobiecha, jednego z uczestników “Tylko Jeden”, który nie przegrał walki w programie. Sobiech ma na koncie dopiero 4 zawodowe pojedynki, spośród których wszystkie wygrał. Wśród pokonanych znajdziemy między innymi Sebastiana Rajewskiego, z którym wygrał przez TKO.

Istnieje duża szansa, że będzie to pojedynek z cyklu “lepiej nie mrugać”. Nie należy spodziewać się tam przesadnej kalkulacji, a raczej ringowej wojny, z której moim zdaniem zwycięsko wyjdzie Kaczmarczyk. TYP: Patryk Kaczmarczyk TKO, Runda 2

Patryk Kaczmarczyk: Maciej Sz, Krystian, Arkadiusz, Hubert, Bartosz, Maciej Ś, Monika, Mateusz P

Michał Sobiech: 


Aleksandar Ilić vs. Adrian Dudek

Aleksandar Ilić: Bartosz, Monika, Maciej Ś, Mateusz P, Maciej Sz, Krystian, Arkadiusz, Hubert

Adrian Dudek: 


Vojto Barborik vs. Krzysztof Klaczek

Vojto Barborik: Krystian, Maciej Sz, Hubert, Mateusz P, Monika, Bartosz

Krzysztof Klaczek: Arkadiusz, Maciej Ś


Karolina Wójcik vs. Aleksandra Rola

Karolina Wójcik: Maciej Ś, Monika, Bartosz, Maciej Sz, Arkadiusz

Aleksandra Rola: Hubert, Mateusz P


Kacper Koziorzębski vs. Ion Surdu

Kacper Koziorzębski: Mateusz P, Bartosz, Maciej Sz, Krystian, Maciej Ś, Arkadiusz, Monika

Ion Surdu: Hubert


Jakub Wikłacz vs. Patryk Surdyn

Jakub Wikłacz: Krystian, Arkadiusz, Monika, Maciej Sz, Hubert, Mateusz P

Patryk Surdyn: Maciej Ś, Bartosz


Podawajcie w komentarzach swoje typy!

Zobacz także:

FEN 34: Gwiazda Hotelu Paradise wypada z gali! Doznał złamania szczęki na treningu z grupą zawodowców! Widzieliście?

To miała być jedna z walk freak fightowych na gali FEN 34. Na przeciwko siebie mieli stanąć gwiazdy Hotelu Paradise – Artur Sargsyan i Kamil Piórkowski. Starcie to jednak zostało odwołane z powodu kontuzji tego pierwszego.

ACA 122: Rafał Haratyk ponownie lepszy od Piotra Strusa

Na gali ACA w Mińsku doszło do rewanżowego pojedynku między Rafałem Haratykiem i Piotrem Strusem. Tym razem walka trwała pełen dystans. Obaj zawodnicy byli naruszeni, ale zwyciężył ponownie Haratyk.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis