MMA PLTyper BetclicTypowanieTypowanie redakcyjne #234: FEN 32: Rębecki vs. Barrios

Typowanie redakcyjne #234: FEN 32: Rębecki vs. Barrios

Zapraszamy na dwieście trzydziestą czwartą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie przeanalizowaliśmy kilka pojedynków w formule MMA z gali FEN 32, która odbędzie się w już w sobotę.

Typowanie redakcyjne FEN 32
Foto: FEN

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską – Superbet. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.


 Mateusz Rębecki vs. Jose Barrios 

Krystian Młynarczuk : Organizacja FEN zrobiła sobie żart z widza zestawieniem walki wieczoru 32. edycji. Nie dajcie się zwieść identycznymi rekordami obu zawodników. Mateusz Rębecki to gość 2 półki lepszy od Jose Barriosa Vargasa. Argentyńczyk ma napompowany rekord na debiutantach i zawodnikach podejrzanej jakości. Przy pierwszym poważnym teście z zawodnikiem o bilansie 14-5, Vargas przegrał.

Patrząc na ostatniego rywala “Chińczyka” jak i na sobotniego przeciwnika ciężko nie odnieść wrażenia, że FEN totalnie nie udźwignął poziomu jaki ich obecny czempion prezentuje i nie jest w stanie zapewnić mu godnego oponenta. Rębecki, mający na rozkładzie aktualnego mistrza KSW – Mariana Ziółkowskiego, czy też mocnych Imavova i Magomedova, niestety aktualnie stoi w miejscu. Życzę Polakowi rychłego angażu w UFC lub tez organizacji, która zapewni mu poważniejszych rywali, albowiem potyczki z Vargasem nie dają mu zupełnie nic.

Nie ma nawet sensu pisać o sportowych aspektach tego starcia, wystarczy obejrzeć przykładowe walki obu panów, by widzieć różnice w umiejętnościach. Walka niegodna main eventu gali transmitowanej w PPV. Missmatch. Rębecki wygra w dowolny sposób jaki tylko sobie wymyśli. TYP: Mateusz Rębecki, runda 1.

Mateusz Rębecki: Bartosz, Mateusz P, Maciej Sz, Jan, Krystian, Monika

Jose Barrios:


Wojciech Janusz vs. Marcin Łazarz

Bartosz Cieśla: Kolejny eliminator na gali FEN 32. Tym razem wyłoniony zostanie zawodnik, który zawalczy o pas wagi półciężkiej. Tytuł w tej kategorii wagowej dzierży obecnie Marcin Wójcik.

Będzie to też rewanż za starcie z 2016 roku na gali Runda 6. Wtedy lepszy okazał się Łazarz. Teraz jednak faworytem jest już Janusz. „Kulkinio” jest bowiem w kwiecie wieku dla sportowca, podczas gdy jego rywal powoli zbliża się do końca swojej kariery.

Wojciech Janusz jest zawodnikiem dość kompletnym, który radzi sobie dobrze zarówno w walce zarówno w stójce jak i w parterze. Dysponuje dobrą szybkością i siłą. Przy narzuceniu mocnego tempa mogą u niego pojawić się problemy kondycyjne. Nadrabia to jednak niesłychaną walecznością i z pewnością nie odda pola rywalowi.

Pierwsza walka obu zawodników toczyła się przede wszystkim stójce. Łazarz dysponujący dobrymi warunkami fizycznymi jak na kategorię półciężka dobrze korzystał wtedy z ciosów prostych. Od czasu ich pierwszej walki wydaje się jednak, że bardziej rozwinął się Janusz.

Pojedynek powinien być mimo wszystko stosunkowo wyrównany. Stawiam jednak to, że Wojciech Janusz dopnie swego i zrewanżuje się rywalowi za porażkę sprzed kilku lat. Oprócz swojej mocnej i dynamicznej stójki może też dołożyć parter jak na Berserkera przystało. To wszystko powinno mu zapewnić przewagę na kartach punktowych. Nie wykluczam skończenia przed czasem jednakże tym razem typuję pełen dystans. TYP: Wojciech Janusz przez decyzję

Wojciech Janusz: Jan, Monika, Mateusz P, Bartosz

Marcin Łazarz: Maciej Sz, Krystian


Szymon Bajor vs. Ednaldo Oliveira

Bartosz Cieśla: Jeden z dwóch eliminatorów do walk o pas mistrzowski, który odbędzie się na gali FEN 32. Zdecydowanym faworytem jest w tym wypadku Polak, dla którego byłaby to ponowna szansa na zdobycie tytułu w królewskiej dywizji.

Szymon Bajor to zawodnik, który słynie przede wszystkim ze stójki i mocnego ciosu. Parter mu jednak nie obcy.  9-krotnie w karierze poddawał bowiem swoich rywali. Ogólnie rzecz biorąc rzadko pozwala na to, aby o wyniku jego walk decydowali sędziowie. Jego odsetek skończeni to aż 86%.

Ednaldo Oliveira to zawodnik o imponujących warunkach fizycznych. Brazylijczyk mierzy aż 2 metry i dysponuje imponującym zasięgiem. Takie warunki predysponują 37-latka do walki w dystansie. Z drugiej strony jak na zawodnika wagi ciężkiej jest dość lekki. Bajor choć nie należy do najcięższych to i tak na ważeniu przebił Brazylijczyka o 6,5 kg.

Z pewnością nie można skreślać całkowicie Oliveiiry. Pamiętajmy, że to zawodnik, który dwa lata temu pokonał chociażby Michała Kitę. Zahaczył też nawet o organizację UFC. Uważam jednak, że Bajor powinien wyjść z tego pojedynku zwycięsko i wygrać go przed czasem. Z racji na warunki fizyczne Brazylijczyka prawdopodobnym jest sprowadzenie walki do parteru i tam  zakończenie pojedynku. TYP: Szymon Bajor przez TKO w 2. Rundzie.

Szymon Bajor: Mateusz P, Maciej Sz, Jan, Monika, Bartosz

Ednaldo Oliveira: Krystian


Szymon Dusza vs. Roland Cambal

Szymon Dusza: Jan, Bartosz, Krystian, Monika, Mateusz P, Maciej Sz

Roland Cambal: 


Rafał Lewon vs. Piotr Walawski

Rafał Lewon: 

Piotr Walawski: Krystian, Jan, Bartosz, Maciej Sz, Monika, Mateusz P


Cezary Oleksiejczuk vs. Djamil Chan

Cezary Oleksiejczuk: Monika, Mateusz P, Bartosz, Krystian, Maciej Sz, Jan

Djamil Chan: 


Piotr Kuberski vs. Mateusz Strzelczyk

Piotr Kuberski: Maciej Sz, Bartosz, Jan, Krystian, Mateusz P, Monika

Mateusz Strzelczyk: 


Mikołaj Lewandowski vs. Wojciech Kawa

Mikołaj Lewandowski: Maciej Sz, Bartosz

Wojciech Kawa: Mateusz P, Krystian, Monika, Jan


Bartosz Szewczyk vs. Akhmed Salamov

Bartosz Szewczyk: 

Akhmed Salamov: Jan, Monika, Mateusz P, Maciej Sz, Krystian, Bartosz


Podawajcie w komentarzach swoje typy!

Zobacz także:

Paweł Jóźwiak przed FEN 32: Sport się obroni! Pociągniemy ten wózek bez freaków!

Prezes organizacji Fight Exclusive Night Paweł Jóźwiak przed weekendową galą FEN 32 był gościem magazynu Koloseum na Polsat Sport, gdzie opowiadał o zbliżającej się imprezie.

Awantura na ważeniu przed FEN 32. Ostry staredown Rębeckiego [WIDEO]

Za nami oficjalna ceremonia ważenia przed galą FEN 32. Zawrzało między uczestnikami walki wieczoru jutrzejszego wydarzenia.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis