MMA PLUFCTypowanie redakcyjne #219: UFC 252: Miocic vs. Cormier 3

Typowanie redakcyjne #219: UFC 252: Miocic vs. Cormier 3

Foto: Esther Lin, MMA Fighting
Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Zapraszamy na dwieście dziewiętnastą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy wybrane pojedynki z gali UFC 252: Miocic vs. Cormier 3, która odbędzie się w Las Vegas.

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską – STS. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.


Stipe Miocic vs. Daniel Cormier

Szymon Frankowicz : Gala UFC 252 przyniesie nam zwieńczenie trylogii Miocic kontra Cormier, a stawką tego pojedynku będzie oczywiście pas królewskiej kategorii ciężkiej UFC. W pierwszej walce na UFC 226 zwycięsko wyszedł “DC”, nokautując Stipe w 1 rundzie, w rewanżu zaś na UFC 241 Miocic znokautował rywala w 4 rundzie.

Kursy bukmacherskie na obu zawodników są bardzo zbliżone, więc zwiastuje to nam bardzo trudny do typowania pojedynek. Nie pomaga również fakt, że zarówno Stipe, jak i Daniel nie mieli za bardzo okazji się wykazać w innych starciach w ostatnim czasie. O ile Cormier pomiędzy pojedynkami z aktualnym mistrzem zawalczył z Derrickiem Lewisem i poddał go w 2 rundzie, o tyle Stipe przez ostatnie 2 lata pojedynkował się wyłącznie z “DC”.

Pozostaje zatem uwzględnić podstawowe aspekty obu fighterów. Po stronie aktualnego mistrza będą niewątpliwie warunki fizyczne, ponieważ Miocic jest wyższy o 13 cm i ma prawie 20 cm wyższy zasięg. Będzie to moim zdaniem jeden z decydujących czynników, ponieważ spodziewam się walki prowadzonej głównie w stójce. Obaj mają zapasy na kapitalnym poziomie, ale nie uważam, by chcieli na tej płaszczyźnie oprzeć swoją strategię. Jak na wagę ciężką nie sposób nie uwzględnić, że jeden cios może zakończyć pojedynek, a argumenty w pięściach posiadają obaj zawodnicy. Tutaj minimalnie faworyzuje Miocica, ale pamiętajmy o tym, że w ich pierwszej walce skończył on na deskach w 1 rundzie. Istotnym aspektem jest również wiek Cormiera, który w tym roku skończył 41 lat i może mieć to duży wpływ na jego kondycję.

Jest to dla mnie walka z szansami 50:50, ale różnica warunków fizycznych, wiek challengera i moja sympatia do Stipe decydują, że postawię na aktualnego mistrza. Pewny jestem zaś tego, że walka zakończy się przez nokaut. TYP: Stipe Miocic przez TKO w 2 rundzie

Stipe Miocic: Szymon, Bartosz, Mateusz S, Arkadiusz, Patryk, Krystian, Jan

Daniel Cormier: Mateusz P


Sean O’Malley vs. Marlon Vera

Bartosz Cieśla: Każda kolejna walka Seana O’Malleya wzbudza wiele emocji. Nic dziwnego. Zawodnik ten przecież uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych w światowym MMA. Tym razem wystąpi on w co-main evencie numerowanej gali UFC.

O’Malley ma 180 cm wzrostu. Jak na kategorię kogucią są to warunki dość imponujące. To zawodnik z bardzo ciekawą stójką. 2/3 zawodowych walk kończył nokautami. Jest przy tym naprawdę dobrze technicznie. Wykorzystuje swój zasięg i uderza z różnych kątów. Na dodatek bije z dużą intensywnością ze średnią niemal 7 znaczących ciosów na minutę.

Vera to z pewnością solidny zawodnik. Po serii pięciu zwycięstw w ostatniej walce przegrał decyzją sędziowską z Yadongiem Songiem, choć pojedynek był wyrównany i równie dobrze decyzja mogła pójść na korzyść Ekwadorczyka. „Chito” to twardy zawodnik, który znany jest z kończenia rywali przed czasem. Oprócz pięciu nokautów zanotowała też osiem poddań co potwierdza jego solidny parter i czarny pas w brazylijskim jiu jitsu.

Obaj zawodnicy potrafią swoje w parterze. Spodziewam się jednak przede wszystkim ekscytującej walki w stójce. Wydaje się, że ich stylistyka jest taka, że ciężko, aby walka ta była nudna. Ciężko mi obstawiać przeciwko O’Malleyowi. Przemawiają za nim warunki fizyczne, znakomita praca nóg, technika i ciągły rozwój. Liczę jednak, że obaj zawodnicy dają dobry pojedynek, który być może nawet zostanie nagrodzony bonusem. Stawiam, że mimo wszystko Amerykanin wygra to przed czasem. TYP: Sean O’Malley przez TKO w 2. rundzie

Sean O’Malley: Bartosz, Krystian, Patryk, Mateusz S, Szymon, Mateusz P, Akradiusz

Marlon Vera: Jan


Junior dos Santos vs. Jairzinho Rozenstruik 

Junior dos Santos:  Mateusz S, Mateusz P

Jairzinho Rozenstruik: Arkadiusz, Bartosz, Jan, Szymon, Krystian, Patryk


Herbert Burns vs. Daniel Pineda

Herbert Burns: Krystian, Mateusz P, Patryk, Mateusz S, Bartosz, Jan, Szymon

Daniel Pineda: Arkadiusz


John Dodson vs. Merab Dvalishvili

John Dodson: Mateusz P, Arkadiusz, Szymon, Mateusz S

Merab Dvalishvili: Patryk, Bartosz, Krystian, Jan


Podawajcie w komentarzach swoje typy!

Zobacz także:

GROMDA 2 z nową datą! Dobra decyzja?

Organizacja Gromda nie zamierza rywalizować z KSW o widza. Mamy nową datę