MMA PLtypowanieTypowanie redakcyjne #216: UFC on ESPN 14: Whittaker vs. Till

Typowanie redakcyjne #216: UFC on ESPN 14: Whittaker vs. Till

Foto: ufc

Zapraszamy na dwieście szesnastą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy wybrane pojedynki z gali UFC on ESPN 14: Whittaker vs. Till, która odbędzie się w Abu Zabi.

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską – STS. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.Reklama


Robert Whittaker vs. Darren Till

Maciej Szumowski: Robert Whittaker od 2014 do 2018 był w klatce bezkonkurencyjny. W tym czasie Australiczyk wygrał dziewięć walk z rzędu i został mistrzem UFC. Pas stracił jednak w 2019 na rzecz Israela Adesanyi. Od tamtego czasu nie walczył. Kolejny pojedynek byłego mistrza nie będzie jednak tylko starciem na przetarcie. Jego rywal, Darren Till, jest zawodnikiem wysokiej klasy. Chociaż znany z występu na gali UFC w Gdańsku zawodnik osiągnięć takich jak Whittaker nie miał, to wielokrotnie potwierdzał swoją wartość.

Spodziewam się starcia bardzo wyrównanego. Potwierdzają to bukmacherzy, którzy tylko minimalnie faworyzują „The Reapera”. Zgadzam się z nimi. Również uważam, że to Australiczyk zwycięży starcie. Łatwo jednak miał nie będzie. Myślę, że czeka nas pięć rund, w których czeka nas zaciekła wojna w stójce. TYP: Whittaker, decyzja.

Robert Whittaker: Szymon Frankowicz, Arkadiusz Hnida, Bartosz Cieśla

Darren Till: Mateusz Paczkowski, Krystian Młynarczuk


Mauricio Rua vs. Antonio Rogerio Nogueira

Arkadiusz Hnida: Na ten pojedynek powinniśmy w szczególności zwrócić uwagę. W klatce pojawią się dwie legendy i niewykluczone, że może to być ich jedna z ostatnich walk. Co ciekawe będzie to dopełnienie trylogii. Starcia bratobójcze fighterów z barwnymi już karierami zawsze gwarantują emocje. Jak się okazuje to 44-latek nawoływał do tego pojedynku i chciał na koniec stoczyć jeszcze jedną dużą walkę.

Rogerio nie widzimy już tak często w klatce, a jego ostatnie starcie skończyło się bolesną przegraną przez nokaut. Mimo dużej ilości wiosen dalej potrafił zaskoczyć jak choćby w starciu z dużo młodszym Samem Alveyem. ”Shogun” zaś walczył w ostatnim czasie w kratkę. Remis z przeciętnym Paulem Craigiem czy duże problemy w starciu z Tysonem Pedro nie wróżą niczego dobrego. Tym samym… TYP: zwycięstwo Antonio Rogerio Nogueiry poprzez decyzje sędziów.

Mauricio Rua: Szymon Frankowicz, Mateusz Paczkowski, Krystian Młynarczuk, Bartosz Cieśla

Antonio Rogerio Nogueira: Arkadiusz Hnida


Fabricio Werdum vs. Alexander Gustafsson

Bartosz Cieśla: Kolejna gala na Fight Island ma bardzo ciekawą (i długą) rozpiskę. Można znaleźć na niej kilka naprawdę interesujących pojedynków. Jednym z nich jest właśnie starcie Brazylijczyka ze Szwedem. Gdy w czerwcu 2019 roku Gustafsson w rodzinnym Sztokholmie ogłaszał zakończenie kariery, wielu w to nie dowierzało. Szwed ma przecież dopiero 33 lata, więc jest w znakomitym wieku dla zawodnika MMA. Jednakże niemałym zaskoczeniem jest fakt, że „Mauler’ zdecydował się spróbować swych sił w limicie kategorii ciężkiej.

Werdum jest od swego najbliższego przeciwnika aż o dekadę starszy. W najbliższych dniach Brazylijczyk skończy bowiem 43 lata. „Vai Cavalo” stracił niedawno sporo czasu, gdy musiał przymusowo pauzować 2 lata po zawieszeniu za doping. Po powrocie na majowej gali UFC 249 zmierzył się z Alexeyem Oleinikiem. Werdum miał swoje szanse atakując choćby kolanami w klinczu czy w parterze. Ogólnie nie zaprezentował jednak najwyższej formy. Ostatecznie jednak niejednogłośnie zwycięstwo przyznano Rosjaninowi.

Zdecydowanym faworytem bukmacherów jest Gustafsson. Pewną niewiadomą jest oczywiście jego dyspozycja po przerwie i w nowej kategorii wagowej. Mimo wszystko postawię na Szweda. „Mauler” jest zbliżony wzrostem Werdumowi (a może nawet nieco wyższy), dlatego nie powinno być różnicy gabarytów, która będzie mu przeszkadzać. Mówię oczywiście przede wszystkim o stójce. Wydaje mi się bowiem, że Werdum będzie szukał obalenia. W parterze będzie mógł bowiem pokazać swe umiejętności i spróbować poddać rywala.

Gustafsson aż 11-krotnie w karierze nokautował rywali. Przez lata da się poznać ze swojej dobrej stójki. Zadaje sporo ciosów, które łączy w kombinacje. Znakomicie pracuje też na nogach. Powinien też na tyle dobrze radzić sobie w klinczu i bronić obaleń, aby utrzymać walkę w preferowanej przez siebie płaszczyźnie. Gdyby jeszcze Werdum był w szczycie formy to co innego, ale Brazylijczyk ma już najlepsze lata za sobą. Choć nie jestem do tego do końca przekonany postawię nawet na to, że Gustafsson wygra pojedynek przed czasem. TYP: Alexander Gustafsson przez TKO w 2. rundzie.

Fabricio Werdum: Mateusz Paczkowski, Szymon Frankowicz, Arkadiusz Hnida

Alexander Gustafsson: Krystian Młynarczuk, Bartosz Cieśla


Carla Esparza vs. Marina Rodriguez

Carla Esparza: Bartosz Cieśla

Marina Rodriguez: Mateusz Paczkowski, Szymon Frankowicz, Arkadiusz Hnida, Krystian Młynarczuk


Gadzhimurad Antigulov vs. Paul Craig

Gadzhimurad Antigulov: Mateusz Paczkowski, Szymon Frankowicz, Bartosz Cieśla

Paul Craig: Arkadiusz Hnida, Krystian Młynarczuk


Alex Oliveira vs. Peter Sobotta

Alex Oliveira: Krystian Młynarczuk, Szymon Frankowicz, Mateusz Paczkowski, Bartosz Cieśla

Peter Sobotta: Arkadiusz Hnida


Khamzat Chimaev vs. Rhys McKee

Khamzat Chimaev: Mateusz Paczkowski, Szymon Frankowicz, Arkadiusz Hnida, Krystian Młynarczuk, Bartosz Cieśla

Rhys McKee:


Podawajcie w komentarzach swoje typy!