MMA PLFAME MMATypowanie redakcyjne #185: Fame MMA 5. Marcin Najman vs. Bonus BGC

Typowanie redakcyjne #185: Fame MMA 5. Marcin Najman vs. Bonus BGC

Zapraszamy na 185. edycję typowania redakcyjnego. Tym razem, po raz pierwszy w historii, opisaliśmy walki, do których dojdzie w Fame MMA. W sobotni wieczór w trójmiejskiej Ergo Arenie, podczas gali numer pięć, gwiazdami wieczoru będą Marcin “El Testosteron” Najman i Piotr “Bonus BGC” Witczak. 


Marcin “El Testosteron” Najman vs. Piotr Witczak

Maciej Szumowski: Pojedynek Piotra Witczaka z Marcinem Najmanem to hit hitów. Freak wszech czasów. Wielka walka dwóch przegranych. Tak, przegranych. Zwycięstw „El Testosterona” w kategorii poważnych nie można rozpatrywać.

Obaj są parodystami. Najman zasłynął jako, delikatnie mówiąc, słabej klasy pięściarz, któremu przejście na drogę celebryty się opłaciło. Przecież w innym wypadku nie słyszelibyśmy o nim tyle, co teraz. Ale jednego temu człowiekowi nie można odmówić. Potrafił wyrobić sobie markę jak mało kto. A przecież, jaka to renoma, to już sprawa drugorzędna.

„Bonus BGC” to człowiek-legenda. Ale przyznam, że nieraz oglądam legendarne wywiady z jego udziałem. Throwback do gimnazjum.

Witczak teraz jest innym człowiekiem niż wtedy. Już mniej kłamie i, co najważniejsze, w końcu zaczął trenować!

Tutaj zobaczymy piękno freakowej wagi ciężkiej. Kompletnie nie wiem, czego się spodziewać. Mam nadzieję jednak, że emocji nie zabraknie i zobaczymy prędzej nawałnicę ciosów niż maraton po oktagonie.

I zbliżając się już do podsumowania…

„I wtedy wszyscy zaczęli krzyczeć – Bonus, Bonus, Bonus. I tak to się zaczęło”.

 Typ: Witczak przez (T)KO, 1. runda. 

Mateusz Paczkowski: Mam wielką sympatię do „Bonusa BGC” i będę jedną z osób, która w walce z Najmanem będzie dopingowała: „Bonus, Bonus!”. Jednakże nie przekonuje mnie przemiana Piotra Witczaka ze spaślaka w zawodnika MMA. Wiem, że schudł sporo. Wiem, że regularnie trenuje. Wiem, że ma wytyczony plan na walkę. Wiem, że Najman to staruszek i na dodatek kontuzjowany. Wiem też, że jak „Bonus” przetrwa początek walki, to będzie miał szansę Najmana pokonać.

Ale jednakże zwyczajnie nie wyobrażam sobie, by Marcin Najman przegrał walkę z YouTuberem. Owszem, przegrywał on dotychczas walki, ale jakby nie patrzeć, mierzył się w nich ze sportowcami, a teraz stanie naprzeciwko gościa, który nigdy na poważnie się nie bił. Wyobrażam sobie to tak: Najman poczeka na to, co zrobi „Bonus” na początku walki, „Bonus” na początku walki będzie stał jak kołek, Najman zauważy niepewność rywala i ruszy na niego z ciosami i zwyczajnie zaleje Witczaka ich gradem.

Zwyczajnie nie może być inaczej niż TKO na korzyść Marcina Najmana. Jeśli będzie inaczej, to poczuję kompletny wstyd, że Marcin Najman zdołał mnie oszukać i uważałem go za sportowca z odrobiną zawodowstwa w sobie.

Typ: Najman przez (T)KO, 1. runda.

Marcin Najman: Mateusz, Szymon

Piotr Witczak: Maciej, Monika, Krystian, Bartosz


Marcin Malczyński vs. Marek “AdBuster” Hoffman

Monika Bobrycka: Marcin Malczyński vs. Marek “Adbuster” Hoffmann, to co-main event gali FAME MMA 5 w Gdańsku. Wiem, że Marcin bardzo mocno wkręcił się w sztuki walki, wraz z bratem trenuje pod okiem Grzegorza Szulakowskiego.

Dla niego będzie to debiut, AdBuster z kolei ma już doświadczenie w klatce FAME MMA. Na drugiej gali pokonał Dawida Ozdobę. Nie oszukujmy się, tym razem czeka go prawdziwy sprawdzian umiejętności.

Prawdę mówiąc, widzę to tak, że Malczyński wjeżdża od początku w AdBustera i po około 30 sekundach będzie koniec. Jeśli ten się skutecznie wybroni, to może dojść do decyzji, ale bardzo (ale to bardzo) w to wątpię. Typ: Marcin Malczyński przez TKO w pierwszej rundzie.

Marcin Malczyński: Maciej, Monika, Krystian, Szymon, Mateusz, Bartosz

Marek Hoffman: –


Mateusz “Mini Majk” Krzyżanowski vs. Marek “Lord Kruszwil” Kruszel

Krystian Młynarczuk: Walka Mini Majka i Kruszwila mimo wszechobecnego szumu zupełnie mnie nie interesuje. Będę kibicował więc w tej walce underdogowi, a takim bez wątpienia będzie ten pierwszy.

Sytuacja wydaje się prosta. Mini Majk z racji swoich gabarytów będzie szukał obalenia, jeśli mu się to uda, prawdopodobnie znajdzie drogę do wygranej. Kruszwil z kolei będzie pracował w stójce bazując na swoim zasięgu. Wierzę jednak w “Małego Wielkiego Człowieka”. Typ: Mini Majk przez TKO, runda 1.

Mateusz Krzyżanowski: Krystian, Szymon, Bartosz

Marek Kruszel: Maciej, Monika, Mateusz


Szymon “Isamu” Kasprzyk vs. Marcin “Rafonix” Krasucki

Patryk Głowacki: Starcie „Isamu” z „Rafonixem” to chyba największy miss match gali. Umiejętności Kasprzyka doceniane są nawet przez bardziej poważane persony ze świata MMA. Krasucki z kolei nie miał za bardzo jak pokazać swoich „skilli”, gdyż w pierwszej walce szybko jego rywal złamał nogę.

Walka zapowiada się na jednostronną. Trudno bowiem oczekiwać, że „Rafonix” mocno pracuje nad obroną obaleń, po które sięgnie współzałożyciel Pompy Team. „Isamu” to natomiast na tyle obyty w sportach walki fighter, że dość łatwo przyjdzie mu dominować nad przeciwnikiem.

Pojedynek może być o tyle ciekawy, iż najpewniej uświadczymy w nim większą dawkę techniki, niż w pozostałych rywalizacjach. Chociaż starcie zostanie zdominowane przez Kasprzyka, to raczej pokusi się on o technikę kończącą znaną z poważnych gal MMA. Typ: Kasprzyk przez poddanie, runda 2.

Szymon Kasprzyk: Maciej, Patryk, Monika, Szymon, Mateusz, Bartosz

Marcin Krasucki: Krystian


Dawid Malczyński vs. Tomasz Olejnik

Bartosz Cieśla: Walka o pas wagi półśredniej to również starcie, w którym mamy największego faworyta podczas gali FAME MMA 5. Faworytem tym jest oczywiście aktualny mistrz Dawid Malczyński. Na jego korzyść będzie z pewnością przemawiało doświadczenie. Spędził on bowiem w klatce 18 minut – dwie 3-rundowe walki, przy 3-minutowych rundach. Dla przeciwnika będzie to natomiast debiut.

Malczyński dysponuje znakomitymi warunkami fizycznymi. Ma 190 cm wzrostu oraz bardzo długie ręce i nogi. Choć Olejnik jest znacznie wyższy niż poprzedni rywale mistrza („Polak” i „Ferrarri”) to i tak może mu brakować zasięgu w starciu z tym rywalem.

Aktualny mistrz w drugiej walce w stosunku do pierwszej pokazał, że sporo się nauczył. Lepiej korzysta ze znakomitego zasięgu punktując rywala prostymi. Na próby skrócenia dystansu potrafi też odpowiedzieć obaleniem. Jak widać, treningi z Grzegorzem Szulakowskim procentują.

Często stosowaną akcją przez Malczyńskiego są kopnięcia, zwłaszcza na wątrobę. W walkach z „Polakiem” i „Ferrarim” były one bardzo skuteczną bronią. O tym, że kopnięcia mogą się też przydać z Olejnikiem pokazała już… bójka na parkingu. Stawiam więc na to, iż po jednym z kopnięć Tomasz Olejnik zostanie naruszony i walka zakończy się przed czasem. Typ: Dawid Malczyński przez TKO w 1. rundzie

Dawid Malczyński: Maciej, Bartosz, Monika, Krystian, Szymon, Mateusz

Tomasz Olejnik: 


Kamil “Kasti” Stępiński vs. Krystian “Krycha” Wilczak

Szymon Frankowicz: Jedną z pierwszych walk gali Fame MMA 5 będzie pojedynek “Krychy” i “Kastiego”. Włodarze często starają się przykuwać uwagę do swoich wydarzeń nowymi i rozpoznawalnymi nazwiskami, ale Kamil Stępiński i Krystian Wilczak to zawodnicy, którzy mieli już okazję zaprezentować się w klatce Fame MMA.

“Krycha” wystąpił dla Fame’a już dwa razy i za każdym razem wygrywał przez nokaut. W debiutanckim pojedynku z Hubertem Korczakiem zaprezentował się z dobrej strony, dystansował szarże rywala i w drugiej rundzie skończył go ciosami z góry. W drugiej zaś walce pokonał znanego z gali FEN “Rubego”, nokautując go kolanem na głowę. Oglądając występy Wilczaka można zwrócić uwagę na jego pracę w stójce, dobrą pracę na nogach i pracę w dystansie.

Jego rywal “Kasti” w klatce Fame MMA wystąpił tylko raz, podczas drugiej edycji i po dużych problemach w początku pojedynku ostatecznie znokautował cięższego o ponad 6 kg Łukasza Lupę. We wspomnianym starciu mogło się wydawać, że kwestią czasu będzie wygrana Lupy, który mocno obijał w stójce “Kastiego”, ale Kamil przetrwał nawałnicę, przetoczył rywala i skończył go przez ciosy w parterze.

Moim zdaniem jest to jedna z ciekawszych sportowo walk tej rozpiski i jako jedyna może dotrwać do decyzji sędziowskiej. Obaj zawodnicy wkładają dużo pracy w przygotowania, nie darzą się sympatią, więc gwarantuje to ciekawą i sportową walkę. Faworytem nieznacznie uważam “Krychę”, który ma stoczoną jedną walkę więcej, co przy tym poziomie sportowym może zrobić różnicę.

Kluczowa może być odporność na ciosy na tułów “Kastiego”, ponieważ w ostatniej walce dało się tam dostrzec słabość Kamila, co Krystian może próbować wykorzystać. Ostatecznie stawiam, że panowie brak wzajemnej sympatii zostawią poza klatką, nie skoczą sobie od razu do gardeł, będą zaś realizowali gameplan wytyczony na tę walkę.

Uważam, że o wyniku walki zadecydują sędziowie i wskażą oni “Krychę” jako zwycięzcę. Typ: Krystian “Krycha” Wilczak przez decyzję

Kamil Stępiński: Monika

Krystian Wilczak: Maciej, Krystian, Szymon, Mateusz, Bartosz


Kamil “Hassi” Hassan vs. Oleg Riaszeńczew

Monika Bobrycka: Kamil “Hassi” Hassan vs. Oleg Raiszeńczew to chyba jedna z najbardziej sportowych walk gali FAME MMA 5. Hassan jest posiadaczem brązowego pasa w karate, także ze sportem był związany na długo przed podpisaniem konraktu z freakową organizacją. Raiszeńczew, to Ukrainiec o polskich korzeniach. On z kolei trenował gimnastykę oraz boks.

Instagramowy profil Kamila pełen jest wrzutek z treningów, MMA czy boksu. Widać, że mocno przygotowuje się do najbliższej walki. Poprzednia, choć poszła nie po jego myśli, sprawia, że teraz jest on stawiany w roli faworyta. Wydaje mi się, że to właśnie ręka Hassiego powędruje ku górze, aczkolwiek nie liczę na skończenie przed czasem.

Oleg także nie zamierza pójść na łatwiznę i przygotowuje się do starcia. Niemniej jego dyspozycja pozostanie zagadką do czasu zamknięcia klatki. Typ: Kamil Hassan przez decyzję.

Kamil Hassan: Maciej, Monika, Krystian, Bartosz

Oleg Riaszeńczew: Szymon, Mateusz


W komentarzach podzielcie się swoimi przewidywaniami!