MMA PLFENTypowanie redakcyjne #164: FEN 25: Jewtuszko vs. Bakocevic

Typowanie redakcyjne #164: FEN 25: Jewtuszko vs. Bakocevic

Foto: Fot.: FEN

Zapraszamy na sto sześćdziesiątą czwartą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie przeanalizowaliśmy walki w formule MMA gali FEN 25, która odbędzie się w Ostródzie. W pojedynku wieczoru dojdzie do rewanżowej walki pomiędzy Maciejem Jewtuszko i Vaso Bakocevicem.


Maciej Jewtuszko vs. Vaso Bakocevic

Monika Bobrycka: Mam mieszane uczucia co do tej walki, także w sumie to dobry znak, bo może być całkiem niezła. Lekkim faworytem w tym starciu jest Maciej Jewtuszko, choć na przyznam, że sama skłaniałam się ku postawieniu na Vaso Bakocevica. Co ciekawe, większość fanów obstawia, że walka nie potrwa pełnego dystansu trzech rund. I tutaj ciężko się nie zgodzić, patrząc np. na ostatnie wyniki Vaso. Cztery wygrane walki, wszystkie w przeciągu kilkudziesięciu sekund. Z Maciejem Jewtuszką może pójść troszkę trudniej, choć ten nie walczył od końca 2017 roku.

I no właśnie, obawiam się, że rezultat tej przerwy zobaczymy w klatce FEN. Vaso od początku ruszy agresywnie, tego wszyscy możemy się spodziewać, a co z tego wyniknie? Myślę, że faktycznie zobaczymy nokaut, pytanie z której strony padnie i jak będzie wyglądała kondycja obu panów. Stawiam kompletnie w ciemno, że wygra Bakocevic. TYP: Vaso Bakocevic przez TKO w trzeciej rundzie.

Maciej Jewtuszko: Mateusz P, Krystian

Vaso Bakocevic: Szymon, Maciej, Bartosz, Monika


Adrian Zieliński vs. Fabiano Silva 

Maciej Szumowski: Adrian Zieliński wystąpi dla FEN-u po raz drugi. W poprzednim pojedynku poradził sobie z Kamilem Łebkowskim i według notowań Pawła Jóźwiaka szybko zasłużył zasłużył na walkę o pas. Poprzednie trzy porażki nie wpłynęły korzystnie dla niego, ale wciąż jest to dobry zawodnik, który stanowi o sile polskiej wagi piórkowej. Fabiana Silvę oglądaliśmy już w KSW, gdzie wypunktował go Artur Sowiński. To jednak wojownik zaprawiony w bojach z szeroką czołówką. Będzie groźny zwłaszcza w pierwszych minutach konfrontacji. Uważam jednak, że klubowy kolega Mameda Chalidowa nie dopuści do tego, aby pas FEN-u trafił do Brazylii. Moim zdaniem Zieliński wygra przez decyzję. TYP: Adrian Zieliński, decyzja.

Adrian Zieliński: Mateusz P, Krystian, Szymon, Maciej, Bartosz, Monika

Fabiano Silva:


Rafał Kijańczuk vs. Adam Kowalski

Bartosz Cieśla: Na gali w Ostródzie w organizacji Fight Exclusive Night zadebiutuje zawodnik, który był odkryciem zeszłego roku. Kijańczuk zadebiutował w zawodowym MMA na początku w 2018 roku, już w marcu tego roku walczył o pas mistrzowski prestiżowej organizacji M-1 Global. Tam musiał jednak uznać wyższość Khaidsa Ibragimova, czyli niezwykle solidnego zawodnika, który prawdopodobnie wkrótce zadebiutuje w UFC. We wcześniejszych walkach nokautował kolejnych rywali. Nokautująca moc w pięściach stała się jego znakiem firmowym. Tylko jedna spośród 7 zwycięskich walk wyszła poza pierwszą rundę. „Kijana” będzie też zdecydowanym faworytem starcia na FEN 25. Spodziewam się kolejnego szybkiego nokautu z jego strony. Zwłaszcza, że Kowalski jeśli już przegrywał to przed czasem i przede wszystkim po nokautach. Wydaje mi się, że możliwy jest scenariusz, w którym Kijańczuk narusza rywala w stójce, a następnie kończy walkę po ciosach w parterze. TYP: Rafał Kijańczuk przez TKO w 1. rundzie.

Rafał Kijańczuk: Szymon, Maciej, Bartosz, Krystian, Mateusz P

Adam Kowalski: Monika


Katarzyna Lubońska vs. Izabela Badurek

Michał Cichy: Starcie dwóch pięknych zawodniczek powinno być piękne nie tylko ze względu na wygląd Kasi i Izy. Obie wywodzą się z judo i mają mocny parter. Doświadczenie pokazuje, że w przypadku dwóch mocnych grapplerek walka może się potoczyć w stójce. W niej ciężko wskazać faworytkę. Obie zawodniczki nie są ostatnio aktywne w klatce. Kasia w ostatnim czasie rozpoczęła służbę wojskową i nie startowała zawodowo w MMA, ale twierdzi, że treningów nie zaniedbywała. Biorąc pod uwagę wszelkie aspekty, które składają się na walkę, strasznie ciężko wskazać zwyciężczynię tej walki. W związku z tym postawię po znajomości. TYP: Izabela Badurek przez decyzję.

Katarzyna Lubońska: Maciej, Bartosz, Monika, Mateusz P, Szymon

Izabela Badurek: Krystian, Michał C


Krystian Bielski vs Tomasz Skrzypek

Szymon Frankowicz: Zawodnik olsztyńskiego Arrachionu powraca do klatki po kontrowersyjnej porażce z Adrianem Błeszyńskim. W debiucie dla organizacji FEN zmierzy się z innym debiutantem, niepokonanym Tomaszem Skrzypkiem. Doświadczenie jest po stronie Bielskiego, który ćwiczy na co dzień w jednym z najlepszych polskich klubów. Jest wszechstronny, ale jak na kategorię średnią dosyć niski, ponieważ Tomasz będzie od niego wyższy o 13 cm. Skrzypek wygrywał błyskawicznie ze swoimi rywalami, dla których potrzebował ponad 4 minut, ale obaj rywale nie należą do wymagających i dla obu były to debiuty.

Będzie to ciekawe starcie, gdzie moim zdaniem wygra doświadczenie. Krystian jest niższy, więc powinien skracać dystans i sprowadzać przeciwnika, którego następnie zamęczy w parterze. Nie wykluczam również kolejnego nokautu na koncie Skrzypka, ale spodziewam się mimo wszystko decyzji po mało widowiskowej, ale efektywnej walce w wykonaniu zawodnika z Olsztyna. TYP: Krystian Bielski przez decyzję

Krystian Bielski: Mateusz P, Krystian, Szymon, Maciej, Bartosz

Tomasz Skrzypek: Monika


Wojciech Janusz vs. Michał Gutowski

Krystian Młynarczuk: Po niemalże dwuletniej przerwie od ostatniej walki dla FEN do organizacji powróci Wojciech Janusz. “Kulkinio” znalazł się na zakręcie w zawodowym sporcie, kiedy to przegrał cztery kolejne walki, natomiast udanie powrócił do rywalizacji pod koniec 2018 roku, kiedy to na gali West Fighting MMA 4 poddał Krzysztofa Pietraszka. Janusz to przede wszystkim wywodzący się z jiu-jitsu zawodnik i myślę, że w walce z Gutowskim także poszuka poddania.

“Gutek”, bardziej doświadczony od Janusza zawodnik, powrócił do rywalizacji w październiku 2018 roku, na gali Gladiator Arena 12, ubijając wówczas Adama Wiśniewskiego. Dla Michała była to pierwsza walka od listopada 2014 roku. Nie ma co się oszukiwać, panowie najlepsze lata mają już za sobą, lecz w starciu, które zostało określone jako derbowe, na pewno żaden z nich nie odstawi ręki. Obaj mają swoje atuty, a z racji wagi półciężkiej, zadecydować może moment nieuwagi i jeden mocny cios. Wydaje mi się, że mimo wszystko to Janusz będzie faworytem i jeśli w początkowej fazie nie da się ustrzelić, powinien przenieść walkę do parteru i tam znaleźć drogę do zakończenia pojedynku. TYP: Wojciech Janusz przez poddanie, runda 2.

Wojciech Janusz: Krystian, Szymon, Maciej, Bartosz, Monika

Michał Gutowski: Mateusz P


Bartosz Leśko vs Kewin Wiwatowski

Monika Bobrycka: W walce Bartosza Leśko z Kevinem Wiwatowskim nie spodziewam się innego wyniku jak szybka wygrana tego pierwszego. Co prawda zawodnik z Gdyni podjął rękawice w ostatniej chwili, zastępując Marcina Szredera. Aczkolwiek myślę, że Wiwatowski nie jest w stanie mu zagrozić. W końcu na FEN 21 panowie spotkali się pierwszy raz i Leśko zdołał poddać rywala w pierwszej rundzie. Kevin na pewno będzie teraz lepiej przygotowany, ale nie oszukuję się, że zrobi formę życia i np. znokautuje Bartosza. Raczej spodziewam się powtórki z rozrywki i jakiegoś poddania, ewentualnie w drugiej/trzeciej rundzie. TYP: Bartosz Leśko przez poddanie w drugiej rundzie.

Bartosz Leśko: Mateusz P, Krystian, Szymon, Maciej, Bartosz, Monika

Kewin Wiwatowski:


Podawajcie w komentarzach swoje typy!