MMA PLFENTypowanie redakcyjne #140: FEN 23: Rębecki vs. Imavov

Typowanie redakcyjne #140: FEN 23: Rębecki vs. Imavov

Foto: FEN MMA
Foto: FEN MMA

Zapraszamy na sto czterdziestą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie przeanalizowaliśmy walki w formule MMA z karty głównej FEN 23 w Lubinie. W walce wieczoru dojdzie do starcia o pas wagi lekkiej pomiędzy aktualnym mistrzem Mateuszem Rębeckim a Daguirem Imavovem.


Mateusz Rębecki vs. Daguir Imavov

Szymon Frankowicz: Mistrz kategorii lekkiej Mateusz Rębecki powraca do klatki FEN i zmierzy się z niepokonanym na polskiej ziemi Daguirem Imavovem. “Chińczyk” z walki na walkę udowadnia, że jest coraz lepszy i wszechstronnym zawodnikiem. W parterze radzi sobie świetnie, ale w ostatnich dwóch walkach pokazał też, że nie zaniedbuje stójki. Dominował ostatnich swoich rywali zapaśniczo, ale zawsze dąży do skończenia.

Jego rywal to bardzo solidna półka, lecz nie walczył on od niespełna dwóch lat i forma Rosjanina jest niespodzianką. Imavov na dzień dobry będzie miał przewagę w postaci warunków fizycznych, gdyż jest o 7 cm wyższy od Mateusza, ale Rębecki przez całą swoją karierę walczył z wyższymi od siebie, a w pojedynku z Marianem Ziółkowskim była to różnica aż 14 cm. “Chińczyk” powinien skracać dystans i wchodzić w nogi rywala, a jak walka zejdzie do parteru to spokojnie będzie go kontrolował.

Polak zawsze dąży do skończenia walki przed czasem (2 nokauty i 4 poddania), więc i tym razem może tego dokonać. TYP: Mateusz Rębecki przez poddanie w 3 rundzie.

Mateusz Rębecki: Szymon, Radosław, Krystian, Bartosz

Daguir Imavov: Maciej


Marcin Zontek vs. Marcin Sianos

Radosław Turek: Marcin Zontek v.s Marcin Sianos to w mojej opinii najciekawszy pojedynek nadchodzącej gali organizacji FEN. Zontek to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników FEN, Sianos to świeża krew o nokautującym ciosie.

Bardziej doświadczony i bardziej wszechstronny Zontek powinien to wygrać, dodatkowy niuans to debiut Zontka w wadze ciężkiej, o którym marzył od dłuższego czasu. Strażak z Kamiennej Góry z pewnością podejdzie do tej walki bardzo zmotywowany, tym bardziej, że w ostatniej walce pokonał solidnego Toniego Valtonena. TYP: Marcin Zontek przez poddanie w pierwszej rundzie lub TKO w drugiej. 

Marcin Zontek: Krystian, Bartosz, Szymon, Radosław, Maciej

Marcin Sianos: 


Tymoteusz Łopaczyk vs. Szymon Dusza

Bartosz Cieśla:  Na gali w Lubinie czeka nas bardzo ciekawa walka w kategorii półśredniej. Szymon Dusza w ostatniej walce z Somerfieldem pokazał, że potrafi pójść na wojnę. Mimo ostatecznej porażki był w tym momentami bardzo skuteczny. Będzie on miał też przewagę warunków fizycznych nad rywalem. Jednak Tymoteusz Łopaczyk pokazał, że potrafi sobie z tym poradzić. Jacek Jędraszczyk również górował nad nim pod tym względem.

Łopaczyk również nie powinien się bać intensywnych wymian. Pokazał już również, że potrafi korzystać z niskich kopnięć na łydkę, które są prawdziwie niszczycielską bronią. Koniec końców może przede wszystkim przenieść walkę do parteru. Zawodnik ten dysponuje bardzo kreatywnymi zapasami i dobrze odnajduje się na macie. Za kilka dni Łopaczyk skończy zaledwie 23 lata. Jest jednym ze zdolniejszych zawodników w tym kraju i wierzę, że w tym wieku może znacznie rozwijać się z walki na walkę.

Wydaje mi się, że zdoła sprowadzić o 6 lat starszego rywala do parteru i zakończyć pojedynek przed czasem. TYP: Tymoteusz Łopaczyk przez poddanie w 2. rundzie.

Tymoteusz Łopaczyk: Krystian, Radosław, Bartosz, Maciej

Szymon Dusza: Szymon


Łukasz Charzewski vs. Łukasz Bieniek

Maciej Szumowski: Przyznam, że kartą walk kolejnej gali Fight Exclusive Night z kibicowskiego punktu widzenia jestem dość zawiedziony. Pomimo że lubię K-1, to zdecydowanie wolę MMA i wolałbym obejrzeć więcej pojedynków w tej formule.

Nie mówię, że nie podoba mi się zestawienie Łukasza Charzewskiego z Łukaszem Bieńkiem. Spodziewam się niezłej, wyrównanej konfrontacji. Pierwotnie rywalem „Harry’ego” miał być Adam Brzezowski, który musiał wycofać się z udziału z wydarzenia na niedługo przed nim. Przez to obawiam się o dyspozycję „Benjiego”. W MMA nie bił się od trzech lat, a na dodatek w poprzednich starciach nie spisywał się najlepiej. Przegrał trzy z czterech ostatnich walk.

W związku z tym, moim zdaniem, zwycięży Łukasz Charzewski. Po świetnym roku 2018 w jego wykonaniu (trzy wygrane) pora na rozpoczęcie 2019 w jeszcze lepszym stylu, już pod statusem zawodnika Fight Exclusive Night. TYP: Łukasz Charzewski przez decyzję.

Łukasz Charzewski: Krystian, Szymon, Radosław, Maciej, Bartosz

Łukasz Bieniek: 


Podawajcie w komentarzach swoje typy!