UFC z dniem dzisiejszym oficjalnie dopisało do rozpiski gali UFC 208 aż 8 pojedynków. Najważniejszą informacją dla nas jest potwierdzenie występu Marcina Tybury. W karcie walk znalazły się takie nazwiska jak Glover Teixeira, Derrick Lewis czy Travis Browne.

W najciekawszej walce dla nas Polaków zmierzy się Marcin Tybura (14-2) z Luisem Henrique (10-2). O walce Marcina dowiedzieliśmy się 10 dni temu, ale dopiero dziś UFC potwierdziło tę informację. Zawodnik S4 Fight Club powróci do klatki po efektownym nokaucie, Brazylijczyk natomiast po 2 wygranych przez poddania.

Potwierdziły się również plotki dotyczące zestawienia Derricka Lewisa (17-4) z Travisem Browne (18-5-1). Derrick jest na fali 5 wygranych z rzędu. Tym razem na jego drodze stanie najmocniejszy z dotychczasowych rywali, który ostatnio nie radzi sobie najlepiej, o czym świadczy jedna wygrana w przeciągu 1,5 roku.

Ciekawym zestawieniem będzie również walka Glovera Teixeiry (25-5), który powraca po nokaucie z rąk „Rumble’a”. Numer 3 wagi półciężkiej zawalczy z Jaredem Cannonierem (9-1). „Killa Gorilla” na koncie ma 2 zwycięstwa z rzędu, a ostatni pojedynek stoczył na TUF 24 Finale.

W pozostałych pojedynkach Ryan LaFlare (12-1) zmierzy się z Roanem Carneiro (21-10), a Randy Brown (9-1) zawalczy z George’em Sullivanem (17-5). Obie walki odbędą się w wadze półśredniej.
W dwóch ostatnich pojedynkach w wadze lekkiej zobaczymy starcie Islam Makhachev (13-1) kontra Nick Lentz (27-7-2), a w wadze muszej Ian McCall (13-5-1) kontra Neil Seery (16-2).

Pojedynkiem wieczoru będzie walka o pas wagi piórkowej kobiet pomiędzy Holly Holm a Germaine de Randamie, a sama gala odbędzie się w Brooklynie. Gala UFC 208 odbędzie się 11 lutego.

Pitbull Sports