MMA PLJan BłachowiczTybura vs Błachowicz w wadze ciężkiej? Czy będzie kolejna walka polsko-polska w UFC?

Tybura vs Błachowicz w wadze ciężkiej? Czy będzie kolejna walka polsko-polska w UFC?

Kiedyś fani w Polsce emocjonowali się starciem o mistrzowski pas wagi słomkowej UFC między Joanną Jędrzejczyk a Karoliną Kowalkiewicz. Teraz pojawił się pomysł na potencjalną walkę Tybura vs Błachowicz w wadze ciężkiej UFC.

Marcin Tybura to aktualnie jeden z czołowych zawodników wagi ciężkiej UFC. Jan Błachowicz to mistrz wagi półciężkiej, który w wywiadach nie wyklucza w przyszłości przenosin do dywizji ciężkiej. Choć celem Błachowicza jest Jon Jones, to wydaje się, że w przypadku przenosin cieszynianina do królewskiej dywizji wagowej, starcia z Tyburą nie można wykluczyć.

Co innego do powiedzenia na ten temat ma sam Tybura. W rozmowie z polsatsport.pl odpowiedział na pytanie o potencjalną walkę z Janem Błachowiczem w wadze ciężkiej UFC.

Tybura vs Błachowicz w wadze ciężkiej?

Marcin Tybura nie ukrywa, że jest wielkim kibicem Jana Błachowicza i będzie trzymał za niego kciuki w marcowej konfrontacji z Israelem Adesanyą na UFC 259, ale jednocześnie zamknął temat potencjalnej walki ze swoim utytułowanym rodakiem:

“Janek wspominał, że chciałby kiedyś przejść do kategorii wyżej, więc może niedługo wszyscy będziemy “ciężkimi”. Jeżeli Jones faktycznie “przymasował”, to wydaje mi się, że trudno będzie mu wrócić do kategorii półciężkiej…

Nie, absolutnie nie jestem zainteresowany walką z Jankiem. Biorąc pod uwagę, że w UFC jest nas tylko garstka, to chyba wystarczy jak na razie walk polsko-polskich. Pojedynek Joanny Jędrzejczyk z Karoliną Kowalkiewicz będzie musiał wystarczyć na jakiś czas.”

Cała rozmowa polsatsport.pl z Marcinem Tyburą do sprawdzenia -> TUTAJ.

Zobacz także:

Były mistrz wagi ciężkiej UFC o walce z Jonem Jonesem: Poddałbym go w parterze

Były mistrz wagi ciężkiej UFC wypowiedział się o potencjalnej walce z Jonem Jonesem. Jest on przekonany, że w konfrontacji z “Bonesem” w dywizji ciężkiej, poddałby go w parterze.

Walka wieczoru FEN 32 potwierdzona! Mocny przeciwnik dla Rębeckiego, stawką pas!

Walka wieczoru FEN 32 potwierdzona! Organizacja Fight Exclusive Night podała właśnie informację dotyczącą najważniejszego zestawienia nadchodzącej gali!

PFL w TVP! Walki Marcina Helda z transmisją w polskiej telewizji!

Jak dosłownie przed chwilą ogłosił w kanale sportowym Maciej Turski, gale organizacji PFL będą transmitowane na antenie TVP Sport. Informację potwierdził też dyrektor stacji, Marek Szkolnikowski.